חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שחר פאר הפסידה לסאנצ'ס והודחה מהרולאן גארוס

                                                       מאת: שי אלון

שחר פאר הודחה כבר בסיבוב הראשון של טורניר החימר היוקרתי, הרולאן גארוס, אחרי הפסד למריה חוסה מרטינס סאנצ'ס הספרדיה, המדורגת 87 בעולם, 7:6 ו-6:1. ההפסד הזה סיים את עונת החימר של פאר, שלא מופיעה בטורניר הזוגות השנה. 

למרות שפאר מדורגת גבוה בהרבה מהספרדיה (הבדל של 67 מקומות בדירוג העולמי), פאר נקלעה לפיגור 4:1 במערכה הראשונה.

הטניסאית הבכירה של ישראל, שידועה באופי החזק שלה, לא ויתרה וחזרה במהירות למשחק, בדרך ל-5:5. פאר עוד עשתה את הבלתי יאומן ועלתה ל-5:6 אחרי הפיגור, אך סאנצ'ס הנהדרת חזרה ל-6:6 וניצחה בשובר השוויון של המערכה.

לחלק השני של המשחק רק טניסאית אחת הופיעה – סאנצ'ס. הספרדיה לא השאירה סיכוי למדורגת 20 ועלתה ל-1:6 מהיר בדרך להעפלה לסיבוב השני בטורניר הכה יוקרתי. פאר, שאשתקד הגיעה עד לשמינית הגמר, צפויה לרדת בדירוג העולמי.

בסיבוב השני תמתין לסאנצ'ס רבקה מרינו מקנדה (62). בסיבוב השלישי היריבה הצפויה היא המדורגת 13, סבטלנה קוזנצובה.

 


סאנצ´ס (רויטרס)

סאנצ´ס חוגגת. תפגוש בסיבוב הבא את מרינו או בונדרנקו (רויטרס)
 

 

מערכה ראשונה – 6:7 לסאנצ'ס
פאר פתחה את המשחק מול ההגשות של סאנצ'ס, שפתחה עם 0:30 מהיר. הספרדיה סיימה יפה את המשחקון ועלתה ל-0:1. פאר פתחה לא טוב את המשחקון הבא ונקלעה לפיגור 30:15, אך השוותה ל-40:40. בתום המשחקון הארוך, פאר הפסידה ונקלעה לפיגור מוקדם של 2:0. טעות לא מאולצת של פאר גרמה לה להיות בפיגור 40:30 במשחקון הבא, אותו היא גם הפסידה. 0:3 לסאנצ'ס.

 

 


שחר פאר חוגגת (רויטרס)

שחר פאר. חזרה טוב למשחק במערכה הראשונה (רויטרס)
 

 

במשחקון הבא פאר הגיעה למשחק ועלתה ל-0:30 מהיר, אך מיד יריבתה השוותה. פאר הצליחה לצמק ל-3:1 לאחר מכן. במשחקון הבא המחבט הבכיר עלתה עלתה ל-0:30 על ההגשות של הספרדיה, בדרך ל-1:4. סאנצ'ס עלתה ל-0:40, פאר קבעה שוויון ולבסוף ניצחה במשחקון ארוך וקשה, 4:2 במשחקונים.

הניצחון הזה היה מאוד חשוב עבור שחר פאר, ששברה במשחקון הבא ונראתה הרבה יותר טוב, בדרך ל-4:3. דווקא בשיא המומנטום, סאנצ'ס שוב שברה את ההגשות של פאר ועלתה ל-3:5 מהיר. פאר ניצחה יפה את המשחקון הבא וצימקה ל-5:4 אחרי שבירה מרשימה. פאר המשיכה עם המומנטום ל-5:5 במערכה ראשונה מרתקת.

חזרה נהדרת למשחק של פאר. אחרי שפיגרה בפתיחה, הצליחה המדורגת 20 להפוך את המשחק ולשבור את הספרדיה בדרך ל-5:6. למרות שהצליחה לשבור, פאר לא הצליחה לשמור וסאנצ'ס חזרה ל-6:6 בדרך למערכה מותחת ביותר.

 


סאנצ´ס (רויטרס)

סאנצ´ס. הקשתה על פאר (רויטרס)
 

אחרי שפיגרה 4:1 וחזרה למשחק, לא הצליחה פאר לנצל את המומנטום איתו הגיעה לשובר השוויון, והפסידה את המערכה לספרדיה, 6:7.

מערכה שניה – 1:6 לסאנצ'ס, שעלתה לסיבוב השני
כמו בפתיחת המשחק, גם את החלק השני פאר לא הצליחה לפתוח בצורה טובה ונשברה ל-1:0. מספר השגיאות הבלתי מחוייבות של המדורגת ה-20 (28) פוגע רבות במשחק שלה. סאנצ'ס המשיכה במומנטום ושמרה ל-0:2. פיגור של שני משחקונים בפתיחת המערכה השניה הספיק לפאר, ובמשחקון השלישי פאר שמרה על הגשותיה בדרך ל-2:1.

סאנצ'ס, שהשיגה 17 ווינרים לעומת 23 שגיאות בלתי מחוייבות, הצליחה לשמור על ההגשות שלה במשחקון הרביעי בדרך ל-1:3. הדרך של פאר בצרפת, מתקרבת לסיומה. כמו במערכה הראשונה, גם בשניה סאנצ'ס פתחה נהדר, ועלתה ל-1:4.

 

 


סאנצ´ס (רויטרס)

סאנצ´ס. אם תעבור את הסיבוב השני, היא צפויה לפגוש את קוזנצובה (רויטרס)
 

 

בתוך כך, בהגרלת זוגות הגברים, ישחקו אנדי רם ויוני ארליך מול האיטלקים חובבי החימר, פיליפו וולנדרי ופאביו פוגניני. אם ינצחו יצטרכו להתמודד עם המדורגים 2, דניאל נסטור מקנדה ומקס מירני מבלארוס.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן