חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סבב צ'מפיון מספר 2- דחיית משחקים לסופ״ש!

שימו לב! משתתפי סבב מספר 2!

לאחר חשיבה עמוקה החלטנו, הנהלת הסבב, שסבב צ'מפיונס מס'-2 לשנתונים 2006-2003 ידחה ליום שישי/שבת החל משעה 12:00 וזאת עקב הצטלבות עם טורניר TE שבעכו.

לידיעתכם, ההרשמה לקטגורויות אלו מתאפשרת באפליקציה של ITP Israel, עד ליום רביעי ה19/4 בחצות ולו"ז סופי, ליום שישי, יפורסם כאן ביום רביעי ב20:00 בערב.

-לפרטים נוספים צרו קשר איתנו בהודעה או טלפונית למס': 0523-516908 איציק.

 

תקנון הסבב, פרסום משתתפים, דרוגים והודעות ימסרו בדף הפייסבוק של צ'מפיון-בול ישראל:

"שחק את המשחק והפוך אותו לשלך".
מצורף תקנון סבב צ'מפיון בול ישראל לשנת 20177:

אנו מאמינים שיש לתת הזדמנות קצת אחרת לטניסאים ששואפים קדימה. אנו גם מלאי תשוקה הן המאמנים והן בעלי המועדונים לקיים בהצלחה מפעל יוצא דופן זה.
נעשה הכול כדי לקיים תחרות הוגנת, ללא משוא פנים, נדבוק בנהלים שיפורטו, ונבדוק בציציות כל פרט. הבחירה בימי ששי נעשתה כדי לא להתנגש במפעלים אחרים ובכך נאפשר לצעירם רבים יותר להשתתף באירוע מיוחד זה.
הזוכים יוזמנו להשתתף במאסטרס צ'מפיונס-בול העולמי ,שיתקיים השנה בחודש ספטמבר בקרואטיה, ייהנו מסיוע של 450$ ומהזדמנות לפגוש שחקני טניס צעירים מובילים מכ20 מדינות מרחבי העולם, להתחרות על תואר "אלופי צ'מפיונס-בול העולמי" לגילם , ליצור חברויות חדשות ואתגרים עתידיים..
פרטים נוספים ניתן לקבל בדף הפייסבוק CHAMPIONS BOWL ISRAEL בו ניתן גם למצוא את כל הפרטים שפורסמו ויפורסמו, כולל מעקב אחר לוח התחרויות ולוח הזמנים.
ההרשמה לכל תחרות תתבצע באפליקציה של Israel ITP , מדור תחרויות בלינק הבא:
http://onelink.to/u5bjdh

כל שייאמר מעתה מיועד לבנים ובנות למרות שייכתב בלשון זכר.
התחרות מיועדת לגילאי 9 עד 13,
שנתונים 2003 ,2004 ,2005 ,2006 ,2007-2008.
במסגרת סב צ'מפיון-בול לשנת 2017 יתקיימו 3 סבביםבימי ששי החל משעה 10.00 בבוקר. ותחרות מסכמת פליאוף , שהמנצח בה ייצג את ישראל במאסטרס העולמי, כפי שיובהר בהמשך.
הניקוד, כפי שיוסבר בהמשך, הוא מצטבר, כולל נקודות משלב הבתים ורק הוא יקבע את סדר הבניסה לפליאוף ובהמשך מי שינצח בפליאוף יזכה כנאמר בפרס המיוחד.
הייחוד של סבב צ'מפיון-בול הוא בכך שכל שנתון ישוחק בנפרד.
מארגני התחרות: אסף אינגבר ופרמט יצחק.

מקום התחרות – האקדמיה לטניס תל אביב, שד' רוקח 2, טל. 1-700-500-169 ומועדונים נוספים באזור המרכז כפי שיפורסם לאחר ההגרלה.

נוהל הרשמה: מספר המקומות לכל קטגוריה מוגבל ל-16 משתתפים ובמידה ומספר הנרשמים גדול יותר ייכנסו לתחרות 16 הראשונים מכל גיל עדיפות לבעלי ניקוד של TE לגילאי 14 ולאחר מכן עפ"י דירוגי איגוד הטניס ואחרי-כן דירוגי סבבים בחסות האיגוד. אם המכסה לא תושלם בדרכים אילו (בעיקר גילאי 9 ) תיערך הגרלה בין הלא מדורגים.

ההרשמה לכל סבב תבוצע, כאמור דרך האפליקציה של ITP ISRAEL:http://onelink.to/u5bjdh, בנפרד לכל סבב.
בצרוף הוראת תשלום בסך 100 ₪ החיוב עצמו יתבצע אחרי שתפורסם רשימת המשתתפים. -כל נרשם יקבל אישור שיישלח לאי-מייל שמסר.

גמר ההרשמה לסבב מס' 1 – 14/3/17. ההגרלה תפורסם בדף הפייסבוק של CHAMPION BOWL ISRAEL ב-15/3

*שיטת המשחקים – במהלך המשחקים קובעים חוקי איגוד הטניס העולמי ITF) והישראלי, א.ט.י) , פרט לכללי משחק וניקוד שנקבעו ופורטו בתקנון זה.
שלב המוקדמות – בו יחולקו המשתתפים לבתים של 4 וכשאין ברירה ל-33. עד כמה שניתן יחולקו המדורגים בין הבתים באופן שלא ייפגשו עם מדורגים גבוהים בשלב זה. שני הראשונים מכל בית עולים לבית הגמר. כל מפגש יהיה בן מערכה אחת עד 6 בלי חוק היתרון , כלומר במצב 40:40 ישחקו נקודה קובעת למשחקון כשהמקבל בוחר לאיזה צד יגיש המתחרה. במצב של 5 ייערך שובר שוויון עד 7 . שני המדורגים הראשנים בכל בית יעלו לבית הגמר.
בית הגמר – יתקיים בשיטת המפסיד יוצא . מלבד מפסידי חצי הגמר שישחקו על מקום 33. בשלב הגמר ישחקו 2 מערכות מ-::2:2 עד 6 בלי שובר שוויון כלומר ב- 40:40 ישחקו נקודה קובעת בה המקבל בוחר מאיזה צד יגיש, במצב של 5:5 ישחקו סופר טייברייק עד 10.
משחק הגמר ישוחק גם ממצב 2:2 בכל מערכה אך עם שובר שיוויון רגיל במצב של 5:55. ובמצב של מערכה לכל ישחקו סופר טייברייק עד 10.

*ניקוד :
מוקדמות מקום 1 = 8 ; מוק 2 = 4; מוק' 3 = 2 ; מק' 4 = 1 .
בית גמר 1 = 32 ; מק' 2 =24; מק' 3 = 16; מק'/ 4 = 12; מק' 5-8 = 6 ; מק' 9-16 = 22.

דגשים :
11. כל שחקן המשתתף בתחרות מתחייב לשפוט במידה ויתבקש. הנהלת התחרות רשאית לפסול שחקן שיסרב למלא חובה זו.
2. אין הנהלת התחרות חייבת לספק שופט למשחק.
3. איחור למשחק או להמשך משחק שהופסק: עד 100 דק' – הפסד זכות הגרלה (מי מתחיל להגיש ובאיזה צד). מעל 10 דק' או פחות מ- 15 דק' – הפסד זכות הגרלה + 2משחקונים. מעל 20 דק' – פסילה.
4. מלווים לא יתערבו במהלך המשחק.
5. אין לדבר עם השחקנים והשופטים (במידה ויש) במהלך המשחק.
6. חל איסור לחלק הוראות.
7. אין לפנות לשחקן יריב בשום מקרה.
8. אין להרים קול ואין למחוא כף לפני סיום נקודה.
9. אין להיכנס לתוך תחומי המגרש.
10.אין להורות לשחקן לעזוב את המגרש מכל סיבה שהיא.
11.שופט ראשי, מנהל התחרות או משקיף ראשים להרחיק מלווה מאזור הקרוב למגרש בו מתנהל המשחק.
122.מלווה אשר יתערב במהלך המשחק יגרום לכך שעל השחקן יופעל נוהל העונשים החל מאזהרה ועד פסילה
.
כמה מילות הסבר לסעיפים 4 עד 10 :
א. זו תחרות בין 2 או 4 מתחרים ותו לא.
ב. יהיה זה חוסר שיוויון ואיזון כאשר שחקן אחד יגיע עם הורה, מאמן או מלווה ואולי "מומחה" אשר מנסים לייעץ לו, בעוד יריבו מגיע בגפו..
ג. מעשית, וכותב שורות אלה בטוח בדבריו, החלטות בטניס נעשות עשיריות שניה לפני כל חבטה וזמן המגע הוא 4 אלפיות הש', ואין החלטה ומצב משחק זהה לכל מצב משחק אחר, כך שכל ניסיון להשחיל הוראות במצבים כאלה הוא פתטי, מה עוד שאמירה, למשל, כמו 'תתרכז' יכלה לגרום לשחקן 'להתרכז' באומר האמירה, בטעויות שעשה וכו'…

חוץ מזה כל אדם פרט לשחקנים הוא על תקן של 'צופה'. עצתי הידידותית – עידוד כמו מחיאת כף אחר ביצוע נאה או מאמץ רב, או קריאות כמו 'קדימה' ואפילו 'ואמוס' מקובלות וטבעיות, אך אם מן דהוא רוצה להשפיע על שחקן שיכין אותו לפני המשחק, שיעקוב אחר המשחק ויסיק מסקנות ומשובים כדי לעזור לאחר מכן לשיפור משחקו של יקירו.

כללים למשחק ללא שופט:
11.כל שחקן יקרא בצד שלו, כאשר הכלל הוא כי אם "יש לי ספק אני שופט לטובת יריבי". כלל זה מביא למצב ששחקן הוגן ישחק גם כדורים שלפעמים הם בחוץ. שחקן שאינו בטוח באם הכדור היה בחוץ, לא יקרא חוץ וימשיך את הנקודה.
2.אין לבקש חוות דעת של קהל לגבי קריאה.
33.חובתו של כל שחקן לקרוא את כל הכדורים הנוחתים בצדו וכן לעזור ליריבו בקריאה בצד השני של הרשת במידה שיריבו מבקש זאת. כמו כן לקרוא נגד עצמו כל כדור שהוא רואה בבירור מחוץ למגרש היריב.
44.אין לערער על קריאה בצד השני אלא אם היריב שואל. אם אף אחד לא בטוח מה היה – הכדור נחשב טוב. בכל מקרה, מותר לשאול את היריב רק לגבי כדור שסיים את הנקודה.
5.שחקן העוצר כדור באוויר מפסיד את הנקודה בין אם הוא עומד במגרש או מחוצה לו.
66.כל קריאת "חוץ" "רשת" או "טעות הגשה" צריכה להיעשות באופן מיידי, אחרת הכדור נחשב לטוב והמשחק נמשך. בהקשר זה, "מיידי" נחשב רק אם הקריאה נעשית לפני שהכדור נחבט ע"י היריב או יוצא מהמשחק. לדוגמה: שחקן א' מתקרב לרשת ליעף קל מאוד, הוא רואה כדור מתגלגל ממגרש שכן,
ממשיך לשחק וחובט בכדור היעף היוצא לחוץ. א' דורש לשחק "עוד שניים" (החל מהגשה ראשונה) כי כדור התגלגל למגרש. לפי כלל 7 לא מגיע לו אלא אם עצר את המשחק לפני החוץ. דוגמה נוספת: שחקן מחזיר הגשה ראשונה חזקה לתוך הרשת ואח"כ טוען שהכדור היה בחוץ. במקרה זה הוא מפסיד את הנקודה
כי עליו לקרוא לפני שהכדור יוצא מהמשחק (חוץ או רשת) או לפני שהיריב חובט.
77.כל כדור שלא נקרא "חוץ" נחשב טוב, ושחקן לא יכול לבקש כדור חוזר כי הוא לא ראה את הכדור.
88.במשחק הזוגות, כאשר שחקן רואה "חוץ" ובן זוגו ראה "בפנים", הכדור נחשב לטוב בגלל הספק.
99.במידה ששחקן קורא "חוץ" וחוזר בו, והיה לו סיכוי לענות על החבטה, משחקים את הנקודה החל מההגשה הראשונה. במידה שלא היה לו סיכוי להחזיר את הכדור – הוא הפסיד את הנקודה.
100.במידה שהתבצעה ההגשה מעמדה לא נכונה, המגיש הגיש לא בתורו או כל טעות אחרת, מתקנים את הטעות מיד, אולם כל הנקודות שכבר שוחקו נחשבות. היה ומגלים את הטעות בסדר ההגשה, יתוקן הסדרלאחר סיום המשחקון.
111.הקריאות הבאות הן באחריות השחקן המעורב ולא היריב: כדור פוגע בגוף, נגיעה ברשת, נגיעה במגרש היריב, נגיעה בכדור לפני שעבר את הרשת וכדור קופץ פעמיים. כל שחקן שהבין כי ביצע את אחת מהעבירות האלה – חייב להודיע על כך מיד.
122.היה ושחקן, שלא במתכוון ותוך הנפה אחת של מחבטו, פוגע בכדור פעמיים או מוביל את הכדור – זו חבטה חוקית. אם הדבר נעשה בכוונה, או תוך שתי הנפות של המחבט – זו חבטה פסולה. האחריות לקריאת חבטה
פסולה היא רק על החובט עצמו.
133.זמן החימום מוגבל לחמש דקות. בזמן זה צריך להתאמץ לשחק את הכדורים במדויק אל היריב כדי לאפשר לו להתחמם. כל התנהגות אחרת היא התנהגות לא ספורטיבית.
14.אסור לשחקן לעזוב את המגרש בזמן המשחק.
15.המשחק חייב להתנהל ברצף – בתוך המשחקון, פסק זמן שלא יעלה על 200 שניות בין נקודה לנקודה.במשחקון אי-זוגי (למעט הראשון בכל מערכה) תינתן הפסקה של 90 שניות (לאחר 60 שניות קמים). בין המערכות הפסקה של 120 שניות (לאחר 90 שניות קמים). אורך פסק הזמן ייקבע ע"י המגיש בעוד המקבל
חייב להתכונן לקצב של המגיש.
16.אם מקבל ההגשה מנסה לחבוט בכדור ההגשה, לא יוכל לטעון שלא היה מוכן.
177.היה ומקבל ההגשה הראה שהוא מוכן, לא יוכל לחזור בו ולטעון "לא" ולדרוש כדור חוזר, אלא אם כן ישנה הפרעה חיצונית.
188.במשחק הזוגות, אם מקבל ההגשה מראה שהוא מוכן, זה כולל גם את בן זוגו והזוג נחשב כאילו היה מוכן.
199.למגיש אין זכות לבקש את הכדור השלישי לפני כל נקודה. כמו כן, כדי שהמשחק יהיה רצוף, אסור למגיש שיש בידו שני כדורים ללכת לפני כל נקודה ולהביא את הכדור השלישי.
200. האחריות לקריאת התוצאה בקול רם היא על המגיש. לפני משחקון ההגשה שלו עליו להכריז על התוצאה, ובזמן המשחקון לפני כל נקודה עליו להכריז בקול רם את התוצאה במשחקון.
211.אפילו אם ברור לשחקן שהכדור היה "חוץ", עליו להכריז על כך בקול ולוודא שיריבו שומע אותו.
22. אם שחקן משוכנע שיריבו מבצע עבירה על חוק "פסול פסע" (FOOT FAULTT) עליו לבקש שיגיע שופט.
233. במידה שבין השחקנים יש ויכוח על תוצאה – יוזמן משקיף למגרש והתוצאה תיקבע על פי מספר הנקודות שכל אחד מסכים שיריבו זכה. לדוגמה: שחקן א' טוען שהתוצאה היא 40:15 ושחקן ב' טוען שהתוצאה 30:30 –
ההחלטה היא: 30:155. כנ"ל לגבי ויכוח על תוצאה במשחקונים, אלא אם יש הסכמה מי הגיש ראשון במשחק ותורו של מי להגיש עכשיו.
244. היה ומשקיף ראה בהיותו מחוץ למגרש או בתוך המגרש קריאה שגויה של שחקן, זה יחשב כהפרעה למשחק ותשוחק נקודה חוזרת. מהפעם הבאה (באותו משחק), קריאה שגויה נוספת של אותו שחקן, תיחשב כהפרעה מכוונת
למשחק והשחקן יפסיד את הנקודה. במקרים קיצוניים יקבל השחקן אזהרה או אף ייפסל.וישים לב לכך. כך עליו לנהוג גם אם הוא משוכנע כי יריבו אינו שופט בצורה הוגנת בצדו.

*אין הנהלת התחרות חייבת לספק שופט למשחק. בכל המקרים הנ"ל אין טעם להתווכח או להרים את הקול.
*אין לצאת מהמגרש, צריך להפסיק את המשחק ולבקש ממישהו לקרוא למשקיף או לשופט ולא לשחק עד שהשופט מגיע. הנהלת התחרות, במקרה הצורך, תשתדל לספק שופט למחלוקת. היה והוחלט שלא להכניס שופט, או שאין שופט זמין, חייבים השחקנים להמשיך לשחק, אחרת יוענשו על פי תקנון הענישה של עיכוב משחק.

פרסים:
מקומות 1-33 בכל קבוצת גיל יקבלו גביעים, מדליות ותעודות וכן מתנות יקרות ערך מטעם חברת וילסון העולמית.
וכאמור, לכל שחקן שיסיים במקום ראשון בקבוצת גיל, תינתן עזרה בעלות הטיסה בגובה 450$ וסאת בתנאי שהזוכה ייסע לתחרות צ'מפיונס העולמית. במידה ולא ייסע תועבר זכות זו לבא בתור.

תחרות צ'מפיונס העולמית –
תחרות זו תיערך השנה בקרואטיה במיקום :, https://goo.gl/maps/ESmzYNpa1F42
בחודש ספטמבר בין התאריכים :16-23/9 וכוללת מסע בן שבוע ימים בו המשתתפים שחקנים מצטיינים מכל העולם יתחרו בטורניר יחידים וטורניר זוגות. לנסיעה מצטרף מאמן ישראלי או שניים, ובעצם זו חגיגת טניס עם מסורת, שלא תישכח

לידיעתכם:
מדורגים במקומות 2-3 יכולים גם הם להשתתף במאסטרס העולמי אך בעלות מלאה.
בהצלחה לכולם !!!

כתבות נוספות

דילוג לתוכן