חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כתבות ONE: דודי סלע ניצח את סם קווארי ויפגוש את יואיט

                                  מאת: שי אלון, ONE

הישג נהדר למחבט הבכיר של ישראל, דודי סלע. הטניסאי המדורג 115 בעולם חזר מפיגור 5:3 ו-40:15 במערכה השנייה לניצחון גדול על סם קווארי מארה'ב, 55 בעולם (17 בעולם לפני שחזר מפציעה), 7:5, 6:7 (6:8) ו-2:6 בדרך לרבע גמר טורניר ה-ATP בניופורט, ארה'ב, שבדומה לטורניר ווימבלדון משוחק על דשא. 

סלע, הצליח, כאמור, בסוף המערכה השנייה לחזור מבור עמוק לשובר שוויון, בו הוביל בבטחה, איבד את ההובלה, אך ניצח לבסוף, בדרכו למערכה שלישית קלילה מול קווארי שחוזר באחרונה לכושר טוב. האמריקאי הגיע עד לסיבוב השלישי בווימבלדון, בו הודח רק במותחן במערכה חמישית בסיבוב השלישי.

סלע שבר ראשון במערכה הראשונה ל-1:3, אבל משחקון לא טוב שלו הוביל לשבירה חזרה של האמריקאי מיד ל-3:2. קווארי הגיש, הישווה והשניים המשיכו לשמור על הסרב עד 5:5, אז הצליח האמריקאי לשבור ל-5:6 ולהגיש בהצלחה למערכה הראשונה, 5:7. 

קווארי שבר את סלע מיד בפתיחת המערכה השנייה ל-0:1, אבל הישראלי שבר מיד בחזרה ל-1:1. ההגשות נשמרו עד 3:3, עד שקווארי השיג שבירה על האפס ל-3:4, ועם שמירה, עלה ל-3:5.

במשחקון הבא עלה האמריקאי ל-15:40 עם שתי נקודות משחק והכל נראה גמור, אלא שסלע הציל את נקודות המשחק, שמר ל-5:4, ולמרות פיגור 30:0, הצליח לשבור בחזרה את קווארי הלחוץ שביצע שתי טעויות כפולות ל-5:5.

השניים שמרו על ההגשות וניגשו לשובר שוויון, בו שלט סלע מהפתיחה וברח ל-0:5 מהיר. קווארי עשה את הדרך חזרה, הציל שתי נקודות מערכה וחזר ל-6:6, אבל שתי טעויות של האמריקאי העניקו בכל זאת את המערכה השנייה לסלע עם 6:8 בשובר השוויון. 

 

לייטון יואיט. היה גדול על סלע (GettyImages)

לייטון יואיט (GettyImages)
 

 

אחרי שעה ו-38 דקות, השניים ניגשו למערכה שלישית. סלע הגיע אליה נחוש ועם המומנטום שבר ושמר ל-0:2 מהיר כשקווארי שכבר ראה את עצמו בחדר ההלבשה כמנצח בסוף המערכה השנייה, פשוט חבט טעויות אחת אחרי השנייה. סלע המשיך עם שבירה נוספת ל-1:5 בדרך ל-2:6 בסיום אחרי שעתיים על הדשא במגרש המרכזי. 

סלע ירד עם חיוך גדול מהמגרש המרכזי והוא יתקדם בדירוג הבא לפחות למקום ה-109 בעולם. יריבו הבא יהיה המדורג 1 בעולם לשעבר, לייטון יואיט מאוסטרליה, שגבר על טים סמיצ'ק מארה'ב.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן