חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כתבות ONE: גלושקו בגמר ווטרלו לאחר ניצחון על פליטייה

                                   מאת: שי אלון, ONE

יוליה גלושקו בת ה-22 המשיכה הערב (שבת) את הריצה המצוינת שלה בטורניר החימר בווטרלו, קנדה. בחצי הגמר גברה המחבט מספר שתיים של ישראל 1:6, 7:5 ו-1:6, על מארי איב פליטייה המקומית, המדורגת 233 בעולם ועלתה לגמר טורניר ה-ITF המחלק פרסים בסך 50,000 דולרים.

בגמר הראשון של גלושקו מזה יותר משנה וחצי, תפגוש הישראלית את המדורגת אחד בטורניר ו-234 בעולם, שרון פישמן הקנדית (יהודיה בת להורים ישראלים ) שניצחה בחצי הגמר המקביל את סי יו צ'ו מארה'ב (371), 2:6 ו-5:7.

גלושקו שהחלה את הטורניר במקום ה-237 בעולם, תעלה בדירוג הבא לפחות לסביבות המקום ה-210, אשר יבטיח לה כנראה כניסה למוקדמות אליפות ארה'ב הפתוחה.

ניצחון בגמר יכניס את הישראלית בחזרה אל 200 הראשונות בעולם. אם גלושקו, שדורגה שתיים בטורניר, תזכה בו יהיה זה ההישג הגדול שלה בקריירה, אחרי שזכתה פעמיים בעבר בטורנירים ע'ס 25,000 באוסטרליה בסוף 2010.

מתחילתו של המשחק שלטה בו הישראלית, לקחה בקלילות את המערכה הראשונה עם 1:6 ועלתה במערכה השנייה ל-0:5 כמעט ללא התנגדות של פליטייה בת ה-30. אלא כשהגישה נשברה גלושקו, איבדה שלוש נקודות משחק ומשם פשוט התרסקה מנטלית משחקון אחרי משחקון, כשהקנדית פשוט עמדה מהצד השני וראתה את המחבט של גלושקו העצבנית חובט טעות אחר טעות. גלושקו שמטה שבעה משחקונים רצופים ואיבדה את המערכה השנייה.

 

יוליה גלושקו, עשויה להיכנס חזרה ל-200 הראשונות בעולם (משה חרמון)

יוליה גלושקו, עשויה להיכנס חזרה ל-200 הראשונות בעולם (משה חרמון)
 

 

אחרי הפסקת שירותים קצרה, שבה גלושקו רגועה למערכה השלישית וחזרה לשלוט במשחק כמו בתחילתו. הישראלית שברה פעמיים בדרך ל-0:3, נשברה ל-1:3, אבל לקחה את שלושת המשחקונים הבאים וכשעמדו לרשותה שתי נקודות משחק, שמטה אחת אבל זכתה בשנייה. בזוגות, נוצחו גלושקו ובת זוגתה, אלכסנדרה מולר מארה'ב, בחצי הגמר 6:3 ו-6:4 ע'י פליטייה ושרון פישמן.

בתוך כך, שחר פאר (47) הוגרלה מול עולה מהמוקדמות בסיבוב הראשון של טורניר החימר האדום בבאשטד, שבדיה. אם תנצח פאר היא קרוב לוודאי תפגוש בסיבוב השני את התשיעית בעולם ופינליסטית הרולאן גארוס, שרה אירני מאיטליה, המדורגת 1 בטורניר.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן