חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"אירוח אליפות העולם לנבחרות בטניס כסאות גלגלים – אבן פינה במדיניות האיגוד"

ב-30 באפריל התקיימה מסיבת העיתונאים של נבחרות ישראל, לקראת אליפות העולם לנבחרות בטניס בכיסאות גלגלים, שתתקיים בין ה-13 ל-18 במאי במרכז לטניס בישראל – רמת השרון. מסיבת העיתונאים התקיימה בטרקלין דן בנתב"ג באירוחה של חברת ג'יימס ריצ'רדסון, נותנת החסות הראשית של נבחרות ישראל.

זו הפעם הראשונה בה מתקיימת אליפות עולם זו בישראל וישתתפו בה 176 ספורטאים מ-23 מדינות, 44 קבוצות שיתחרו בארבע קטגוריות: קוואד, גברים, נשים ונוער. מדובר בתחרות דירוג חשובה לקראת המשחקים הפראלימפיים, טוקיו 2020, ויגיעו אליה טובי השחקנים בעולם.

ביום ראשון ה-12 במאי ב-17:00 יתקיים טקס הפתיחה של האליפות במרכז הטניס ברמת השרון ולאחריו תתקיים הגרלת המשחקים בערב הגאלה המסורתי ב"סטוקו". משחקי הגמר של הקטגוריות יתקיימו בשישי (קוואד ונוער) ושבת (גברים ונשים) והכניסה לכל ימי התחרות היא חופשית.

נבחרות ישראל יתחרו בשתי קטגוריות: קוואד וגברים. בנבחרת הקוואד חברים: נועם גרשוני, שזכה במדליית הזהב במשחקים הפראלימפיים בלונדון 2012 ודורג בשיאו במקום הראשון בעולם, שרגא ויינברג שזכה בשתי מדליות במשחקים אולימפיים ודורג במקום הראשון בעולם ביחידים ובזוגות ופטריק בן אוריאל בעל דירוג שיא של 18 בעולם. קפטנית הנבחרת היא עופרי לנקרי שחקנית נבחרת הפדרציה של ישראל בעבר המאמנת את הנבחרת משנת 2016. נבחרת ישראל זכתה ארבע פעמים באליפות העולם בקוואד ובשנתיים האחרונות סיימה כסגנית אלופת העולם.

בנבחרים הגברים OPEN חברים אדם ברדיצ'בסקי (דורג בשיאו במקום ה-32 בעולם), גיא ששון (בעל דירוג שיא של 38 בעולם), אסף סטוקול (דירוג שיא של 38 בעולם) וגנאדי כוהנוב (דירוג שיא – 73 בעולם). הקפטן הוא יובל לוטבק, המאמן את הנבחרת משנת 2015.

נועם גרשוני אמר: "אנחנו בשיא המתח ובשיא ההתרגשות, זה אחרת לשחק בארץ מול המשפחות שלנו והחברים. ניתן את הכל על מנת לייצג את ישראל בכבוד וננסה להביא זהב. אנחנו מקווים שיבוא הרבה קהל לעודד אותנו. ביום של הגמר מתקיים האירוויזיון – אולי נביא דאבל לישראל יחד עם קובי מרימי".

יו"ר איגוד הטניס, ד"ר יוני ירום, אמר: "אירוח אליפות העולם לנבחרות בטניס כסאות גלגלים הינה אבן פינה במדיניותו של איגוד הטניס והספורט בישראל להגדיל את המעורבות בעולם דרך אירועים גדולים ובעלי חשיבות. החשיפה המלווה את האירוע התחרותי מראה את הצד היפה והנכון של החיים במדינת ישראל ותורמת רבות להעמקת המודעות לעולם הטניס בכל הרמות והשכבות, בתקווה להגדיל את כמות המשחקים והמתחרים ולהביא את הטניס למקומו הראוי כאחד מענפי הספורט המשמעותיים והמובילים במדינה. בהזדמנות חגיגית זאת ברצוני להודות לוועדה המארגנת, בראשותו של מר אבי לחיאני, על התכנון וההוצאה לפועל של הפקת האירוע המורכב המערב מאות משתתפים, צוות ואורחים".

ד"ר שוקי דקל, יו"ר הוועד הפראלימפי: "יש לנו זכות גדולה לארח, לראשונה בארץ, את אליפות העולם בטניס בכיסאות גלגלים. זהו כבוד גדול עבורנו, עבור הספורט הפראלימפי, עבור הטניסאים ועבור מדינת ישראל כולה. אנו גאים מאוד במספר הגדול של המשתתפים ומודים לכל השותפים שלנו בארגון הלוגיסטי הלא פשוט ואני בטוח שתהיה חגיגת ספורט גדולה".

ארי שטרסברג, מנכ"ל המרכז לטניס בישראל: "המרכז לטניס בישראל גאה לארח את אליפות העולם לנבחרת בכיסאות גלגלים באחד המתקנים המפוארים בטניס העולמי, שאירח בעברו שחקנים מן השורה הראשונה בעולם. זו הזדמנות לאלפי הילדים המשחקים ב-15 מרכזינו ברחבי הארץ לבוא ולחוות מצוינות, התמודדות מול קשיים ורוח ספורטיבית שהן המודל לחינוך שאנו שואפים להקנות לילדים המתאמנים אצלנו. כמובן שהזמנה זו פתוחה לכל חובב טניס וספורט".

אנדרו דנוס, מבעלי ג'יימס ריצ'רדסון דיוטי פרי: "זהו כבוד גדול לתת חסות לתחרות ולהיות השותף הרשמי של הצוות הישראלי. החיבור בין ג'יימס ריצ'רדסון לנבחרת הטניס בכיסאות גלגלים קיים כבר שנים וכעת ניתנה לנו ההזדמנות לתת חסות לטורניר הטניס בכיסאות גלגלים הגדול בעולם אותו אנו מוקירים. זו אחת מתחרויות הספורט הגדולות ביותר שישראל אי פעם אירחה וכמובן סיכויי הזכייה שלנו הינם גבוהים. שום דבר לא יעשה אותנו גאים יותר מאשר לשמוע את התקווה בסוף הטורניר".

כתבות נוספות

כיסאות גלגלים

נבחרת הקוואד של ישראל נוצחה 2:1 בגמר אליפות העולם ע"י יפן

אליפות העולם לנבחרות בטניס בכיסאות גלגלים במרכז הטניס ברמה"ש: נועם גרשוני ושרגא ויינברג נוצחו במשחק הזוגות המכריע. ויינברג: "מאוד רצינו להביא את הזהב". גרשוני: "היה לנו שבוע מדהים". הקפטנית עופרי לנקרי: "מקווים בשנה הבאה להביא את הזהב".

קראו עוד »
כיסאות גלגלים

ניצחון גדול לנבחרת הקוואד על יפן: עלתה מהמקום הראשון בבית

אליפות העולם לנבחרות בטניס בכיסאות גלגלים במרכז הטניס ברמה"ש: נועם גרשוני ושרגא ויינברג ניצחו במשחק הזוגות המכריע את הנבחרת המדורגת ראשונה באליפות. חמישי ב-10:00 מול דרום אפריקה. הכניסה לאליפות חופשית.

קראו עוד »
דילוג לתוכן