חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אוקון ו-וינטרוב הפסידו, ישראל נוצח 5:0 בצרפת

                            מאת: שי אלון, ONE

למרות ההכרעה במפגש הדייויס בין ישראל לצרפת כבר בשבת אחרי משחק הזוגות, נמשכו היום (ראשון) המשחקים, לפרוטוקול בלבד והצרפתים השלימו ניצחון 0:5. שחקן הזוגות, מיכאל לודרה, גבר על נועם אוקון שעלה לשחק במקום דודי סלע וגבר עליו 3:6 ו-6:7 (5:7).

אוקון שכבר פרש מטניס לפני שנתיים ועוסק באימון נוער, נרשם כשחקן הרביעי של הנבחרת כשהתברר סופית שאנדי רם אינו יכול לשחק. לודרה בן ה-33, המדורג כיום 65 בעולם, עלה בפתיחה ל-0:3 לפני שאוקון בן ה-35 עלה על הלוח. משם המשחק היה צמוד יותר. אוקון כבר פיגר בשבירה במערכה השנייה, אך שבר בחזרה ל-3:3 ונכנע רק בשובר שוויון.

למשחק החמישי עלו אמיר וינטרוב והעשירי בעולם, רישאר גסקה. הצרפתי ניצח את אלוף ישראל 4:6 ו-3:6 בתוך שעה וארבע דקות. וינטרוב שלקח מערכה מטסונגה ביום שישי שבר בפתיחה ל-0:2, אבל גסקה חזר ל-2:2, והצרפתי השיג שבירה נוספת וזכה במערכה הראשונה. גסקה השיג שבירה מוקדמת במערכה השנייה וביתרון 3:5 שבר שוב וניצח. וינטרוב הראה שוב כי הפוטנציאל שלו גבוה ומהמפגש הזה הוא יצא עם שני משחקים מול שחקני טופ 10, בהם עמד בכבוד רב.

 

אמיר וינטרוב. עמד בכבוד במפגש (חגי ניזרי)
אמיר וינטרוב. עמד בכבוד במפגש (חגי ניזרי)
 

 

אל צרפת, סרביה וארגנטינה הצטרפה ברבע הגמר גם קזחסטן המפתיעה שהשלימה 1:3 מול אוסטריה. אנדריי גולובב, 187 בעולם, העניק את ההיסטוריה לקזחים כשגבר על יורגן מלצר (30 בעולם) 6:4, 3:6, 4:6 ו-2:6.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן