חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

US Open 2013- יומן מסע

אליפות ארה״ב הפתוחה 2013, יומן מסע- מאת מיה טורקניץ
 
 
ב-30 באוגוסט 2008 היה המפגש הראשון שלי עם אליפות ארה״ב הפתוחה ואני, שלא ממש הכרתי את עולם הטניס, למעט צפייה במשחקים בטלוויזיה פה ושם, התלהבתי כמו ילדה קטנה בביקור ראשון בלונה פארק.
שש שנים אחרי וההתרגשות הזאת שמתחילה עוד ברכבת, בדרך, כשמחלונותיה ניתן לראות את מרכז הטניס היפיפה על שם בילי ג׳ין קינג, לא מתפוגגת. ב״מסע״ הקטן הזה מתחנת הרכבת אל שערי הכניסה, כשמגרשי הטניס באופק ולצידך עוד מאות אוהדי טניס, ההתרגשות מתעצמת. מבט נוסף אל הצועדים מאשר שהחיוך האינפנטילי שיש לי על הפנים נשקף גם מפניהם.
אני חייבת להודות מראש, שמעבר לחיבה העצומה לספורט הלבן, אני מאוהדיו של פדרר. כך שבאופן לא מקרי, אני בוחרת את יום הגעתי בהסתמך על לוח המשחקים של השווייצרי. לשמחתי, זכיתי ליום משחקים משובח שכלל גם את דודי סלע, יוליה גלושקו ואנדיוני, כי מעבר לטניס איכותי וצפייה במשחקים, אין כמו לעודד בעברית את הטניסאים תוצרת בית.
הדילמה הראשונה שנתקלים בה היא איך בוחרים לאיזה מגרש ללכת או במילים אחרות  17 מגרשים, מינימום 34 שחקים (כשלא מחשבים משחקי זוגות) ו-5 מגרשי אימונים, בו זמנית. מבט מהיר בלוח המשחקים מראה שפדרר יגיע בעוד כמה דקות לאימון, הדילמה הסתיימה! (בכל זאת הגעתי בשבילו).
בחמשת מגרשי האימונים, היו יותר שחקני טופ 10 מבכל 17 המגרשים האחרים יחד; סרינה ווילאמס, נה לי,סטאן וורינקה, אגה רדוונסקה וכמובן רוג׳ר פדרר. זמן טוב לשלוף מצלמה, כי אחרת אני ועוד כמה אידיוטים סביבי, סתם בוהים באימונים במקום לראות משחק באחד המגרשים הסמוכים.
 
""
פדרר בפעולה
 
אחרי שצילמתי את הבקהנד, פורהנד, סרב, וולי ועוד כל מני חבטות לאלבום שעתיד להקרא: US Open-2013 וכפי הנראה יישכח כמו שאר האלבומים על המחשב, החלטתי לבחור במגרש מס׳ 4 בו ישחק בהמשך, דודי סלע מול ינקו טיפסרביץ. דודי שיחק יפה, נלחם אבל לא ניצל הזדמנויות שבירה מול שחקן שאולי נמצא בשנה פחות טובה בקריירה שלו אבל בכל זאת שחקן טופ 10 עד לא מזמן. במהלך המשחק בין צעקת ״קדימה דודי״ ו-״כל הכבוד״ אחת לשנייה, כנראה ש״חשפתי״ את מקורותי ועד מהרה הפכתי למתורגמית האזורית של דבריו של דודי במהלך המשחק. דודי הפסיד בשלוש מערכות.
 
""
דודי סלע נגד טיפסרביץ

 

הספקתי להגיע למגרש הסמוך ולראות את שלושת המשחקונים האחרונים בדרך לניצחון של אנדיוני בסיבוב ראשון ומשם המשכתי למגרש המרכזי, סרינה טיילה לסיבוב הבא ופדרר יעלה בקרוב. אני מודה, מבחינתי מס׳ המושב שרשום על הכרטיס בגדר המלצה בלבד ואם האיצטדיון לא מלא, אני כנראה אחפש את דרכי למושב קרוב יותר. על-פי רוב, זה מצליח לי גם אם מדי פעם מגיע בעל המושב המקורי ואני צריכה לזוז מושב או שניים ימינה.
המוזיקה, שמלווה את פדרר מ- 2008 כשהוא עולה למגרש, לא השתנתה. שני תווים ראשונים מהשיר מעלים את סף ההתרגשות ואז פדרר נכנס למגרש. נכון, בטלוויזיה הכל קרוב יותר ומדויק אבל העוצמה שיש בצפייה במשחק באיצטדיון העצום הזה, האווירה, כמות האוהדים בכובעי RF שסביבך, המוזיקה ומסכי הענק יוצרים חוויה שלא ניתן לתאר במילים מעין מסיבת טניס ענקית. כנראה שה״משהו״ הלא מוסבר הזה גורם לי לחזור לכאן מדי שנה.
פדרר ניצח.
 
""
גלושקו במשחקה מול האמריקאית הצעירה ויקארי

 

יוליה גלושקו שחקה טוב יותר מהיריבה האמריקאית וניצחה אף היא. המסקנה העיקרית מהמשחק היא שקומץ אוהדים ישראלים, עושה הרבה יותר רעש גם כשיש ליריבה יתרון ביתיות.
הבוקר התחיל עם עננות וטפטוף קל. ההחלטה לא לשים קרם הגנה התבררה כשגויה כשעשיתי צעדי אל הרכבת חזרה בסיומו של יום שמש נפלא, אבל החיוך האינפנטילי עדיין על הפנים.
 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן