חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

Israel Open: הפסדים לסלע ולוי. ניצחון לאנדיוני

מאת: בעז גורן

אכזבה גדולה נכונה למארגני ה-ISRAEL OPEN לאחר שכל הישראלים הודחו לפני שלב חצי הגמר בטורניר היחידים ולא ישתפו בסוף השבוע החגיגי של הטורניר הנערך ברמה'ש.

דודי סלע נעצר היום (חמישי) בשלב רבע הגמר של אליפות ישראל הפתוחה, אחרי שהפסיד למדורג 117 בעולם, מרסל ילהאן הטורקי, 6:3 ו-6:2.  סלע סבל מיום רע, אחרי שגם בסיבוב הקודם הוא לא הצליח להסתדר עם המגרש החדש והאיטי ברמת השרון.

המשחק ערך שעה בדיוק וחמש שגיאות כפולות של דודי סלע בסך הכל העידו על היום הלא טוב ממנו סבל הישראלי, שנראה עייף וכבוי, למרות הקהל האוהד שניסה לעודד אותו ברוב שלבי המשחק.

ילהאן פתח את המשחק יותר טוב ועלה ל-0:3 אחרי ששבר את דודי פעמיים. הטורקי המשיך להכניס את הסרבים הראשונים באחוזים גבוהים, מה שלא איפשר לישראלי לייצר שבירה משלו והמערכה הראשונה נסגרה על 3:6 ו-0:1 לילהאן.

אלוף הטורניר ב-2008 שבר פעמיים את סלע, במשחקון השלישי והשביעי של המשחק, ודודי התקשה לשבור בחזרה, מה שנתן את המשחק בסופו של דבר לטורקי, 2:6 ו-0:2 בסיום.

 

סלע עזב במהירות בסיום את המגרש ופנה לחדר ההלבשה. המנצח, מרסל ילהאן, ניסה להסביר מדוע סלע שיחק בצורה הזו: 'אני חושב שדודי קצת עייף אחרי שחזר מטורניר רודוס וניצח שם, יכולתי לראות שהוא לא בכושר הרגיל שלו, למרות שאותי זה פחות עניין. אני אוהב את המגרש פה ואת העיר ובגלל זה אני בא כל שנה לשחק ומקווה כמובן לנצח כמו ב-2008'.

 


ילהאן (אלעד ירקון)

מרסל ילהאן: 'יכולתי לראות שסלע לא בכושר הרגיל שלו' (אלעד ירקון)

מארגני הטורניר התאכזבו מהדחתו של סלע, שיכול היה למשוך קהל רב לגמר, שיתקיים ביום שבת.

 


דודי סלע היום ברמה&qout;ש. כישלון ישראלי (אלעד ירקון)

דודי סלע היום ברמה'ש. כישלון ישראלי (אלעד ירקון)

הראל לוי סבל מוירוס בבטן והפסיד ביחידים ובזוגות
אחרי שהטניסאי הבכיר של ישראל הודח, עלה למגרש המחבט השני שלנו, הראל לוי, אך גם הוא מצא את עצמו בחוץ אחרי שנוצח ב-3 מערכות 3:6, 6:4, ו-6:2 ע'י קונור נילנד האירי.

לוי החל את המשחק באופן אגרסיבי ושבר פעמיים את נילנד, שכמעט שבר בחזרה לפני שלוי הציל את נקודות השבירה היחידה במערכה והצליח, אחרי חצי שעה, לנצח 3:6 במערכה הראשונה. הישראלי שבר במשחקון הראשון של המערכה השניה והכניס את האייס החמישי שלו בדרך ל-2:4, אך שתי שגיאות כפולות בסיום המשחקון השמיני הביאו לשבירה של האירי, לראשונה במשחק, בדרך ל-4:4. לוי נשבר גם במשחקון העשירי והסט הלך לאירי, 4:6 ו-1:1.

 


הראל לוי מקבל טיפול. גם זה לא עזר והישראלי הודח (אלעד ירקון)

הראל לוי מקבל טיפול. גם זה לא עזר והישראלי הודח (אלעד ירקון)

בשלב זה לוי התלונן על כאבים וקרא לפיזיותרפיסט, אבל אחרי התייעצות קצרה חזר לשחק. לוי התקשה להראות את העליונות מהמערכה הראשונה והרבה לנסות כדורים קצרים שרובם הלכו לא רע. עם זאת, נילנד הצליח לשבור במשחקון השישי ולנצח בסופו של דבר 3:6 במערכה ו-1:2 במשחק. בסיום, לוי הזדרז לעזוב את המגרש

מאוחר יותר לוי הודח גם מטורניר הזוגות אחרי שעלה חולה מול אמיר חדד וסטפן קובק יחד עם בן זוגו ההודי, פרקש ארמיטרז'. ההודי-ישראלי הפסידו 6:3 ו-6:2 לגרמני-ישראלי שממשיכים לחצי הגמר.

נילנד, שיפגוש בחצי הגמר את דניס גרמלמאייר הגרמני (324 בעולם), אמר לאחר המשחק: 'הוא שיחק מצויין במערכה הראשונה אבל לא הצליח לשמור על היכולת וזה עבד לטובתי, הייתי פה לפני שנתיים והודחתי בסיבוב השני. אני מרוצה כבר עכשיו, אבל בוודאי אשמח להגיע יותר רחוק'. בחצי הגמר השני ייפגשו טיאגו אלבס הברזילאי (116) ומרסל ילהאן הטורקי (123).

אנדי רם ויוני ארליך בחצי הגמר אחרי שניצחו ניו זילנדי ואוסטרלי
למרות וירוס שתקף את אנדי רם, הצמד הישראלי, אנדיוני, כבר בחצי גמר אליפות ישראל הפתוחה והם בדרך להחזיר לעצמם את התואר אותו איבדו אותו בשנה שעברה.

 


רם וארליך (אלעד ירקון)

רם וארליך מרוצים בסיום המשחק (אלעד ירקון)

הישראלים ניצחו 2:6 ו-3:6 את סמואל גרות' הניו זילנדי ודניאל קינג טרנר האוסטרלי, שמצידם סבלו ממשחק רב טעויות. רם וארליך לא התקשו לשמור על ההגשות במערכה הראשונה ושברו במשחקון הרביעי את גרות' וקינג טרנר, שסבלו מאחוזים נמוכים בהגשות הראשונות. יתרון השבירה המוקדמת הספיק ל-3:6 ו-0:1 במערכות לזכות הישראלים.

 


יוני ארליך (אלעד ירקון)

יוני ארליך משחק בישיבה (אלעד ירקון)

גם במערכה השניה אנדי ויוני הציגו טניס יותר מדויק מהזוג האוקיאני, מה שהביא לשבירה במשחקון החמישי ואחר כך גם בשביעי. ההגשה נשמרה, כמו בכל המשחק, ובמשחקון השמיני הסיפור נסגר ב-2:6 ו-0:2 לישראלים בסיום.

 


אנדי רם (אלעד ירקון)

אנדי רם משתעשע למרות התשישות (אלעד ירקון)

רם וארליך יפגשו את רובן במלמנס (בלגיה) וקונסטנטין קרבצ'וק (רוסיה) בשלב חצי הגמר. ארליך אמר בסיום: 'האמת היא שאנדי עלה חולה וכל דקה על המגרש נראתה כמו נצח בגלל זה. למרות זאת, עלינו לחצי הגמר ובאמת שבבוקר לא היינו בטוחים שנעלה לשחק בכלל. אני שמח שזה נגמר בצורה הזו ויחסית במהירות'.

רם, שנראה תשוש, סיפר קצת על הבוקר שעבר עליו: 'התעוררתי בבוקר והייתי בטוח שאני לא אעלה לשחק בגלל וירוס. קיבלתי זריקה שעשתה ממש נס והצלחתי לסחוב את המשחק כי נורא כאב לי על יוני ועל הטורניר. גם הקהל הזה – קשה לאכזב אותו. אם אנחנו משחקים ככה ועושים 2:6, 3:6 בכושר כזה, אני מאמין שיהיה בסדר'.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן