חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

Australian Open: הלילה זה מתחיל

מהירות המגרשים באוסטרליה
אנה ליבשיץ, מלבורן

היומיים האחרונים לפני תחילת הטורניר באליפות אוסטרליה הפתוחה הוקדשו למסיבות עיתונאים עם כל השחקניות והשחקנים הבכירים. רוב השאלות והתשובות הן שגרתיות – כולם מסתכלים רק על המשחק הראשון ולא קדימה להמשך ההגרלה; את הנבואה השחקנים משאירים לעיתונות.
נושא אחד עליו היו חילוקי דעות בין המרואיינים השונים הוא מהירות המגרשים בטורניר. הנושא עלה לאחר שנטען כי המגרשים השנה יותר מהירים, כפי שקרה בטורניר בריסביין שהסתיים לפני שבוע.

על דבר אחד הייתה הסכמה גורפת בין כל השחקנים הרלוונטיים – המגרשים בבריסביין בהחלט יותר מהירים מאלה של אליפות אוסטרליה הפתוחה. מריה שראפובה, רוג'ר פדרר וויקטוריה אזרנקה, ששיחקו כולם בטורניר הפותח, אמרו זאת באופן חד משמעי. אך משם והלאה, הדעות חלוקות. שראפובה אמרה כי המגרשים החיצוניים מהירים יותר מהמגרשים המרכזיים. רפאל נדאל, שלא שיחק באוסטרליה בשנה שעברה טען בביטחון מוחלט כי המגרשים משמעותית מהירים יותר ביחס למצב לפני שנתיים. הוא הוסיף כי אינו מבין מדוע משנים את תנאי המשחק, וכי לדעתו הקהל נהנה ממשחק המתנהל על מגרש איטי עם ראלים ארוכים. פדרר ציין שהמגרש מעט מהיר יותר מהשנה שעברה, ושבלילות, כשמזג האוויר מתקרר, הכדור נהיה יותר איטי. נה לי אמרה שחלק ממגרשי האימונים והמגרשים המרכזיים הם המהירים יותר.

אנדי מארי, שהגיע בשנה שעברה עד לגמר, הוסיף לבלבול כשאמר שהמהירות נשארה בדיוק אותו הדבר, שהייסנס ארנה מעט מהיר יותר, ושקיימת הטיה שיש במרגרט קורט ארנה (המגרש השלישי בגודלו במתחם) ששופץ לאחרונה, לקראת הוספת גג נוסף (יתחיל לפעול ב2015).

ויקטוריה אזרנקה, אלופת השנתיים האחרונות במלבורן, אמרה שלמעט ההשוואה לבריסביין, אין לה יכולת להשוות לשנה שעברה – היא פשוט לא זוכרת מספיק, והתנאים משתנים בין היום ללילה.
לבסוף, הגיע לחדר הראיונות האלוף המכהן מזה שלוש שנים – נובאק דג'וקוביץ'. לדבריו, המגרש המרכזי (רוד לייבר ארנה) זהה למצבו בשנה שעברה, שכבר היה מהיר יותר ביחס לשנים קודמות.

והמסקנה? הדבר היחיד שניתן להגיד בוודאות הוא שיש הבדל בין מגרשים שונים באותה תחרות – שראפובה הביעה תמיהה על הסיבה לכך, ובצדק. בסך הכל, נראה כי המהירות ברוד לייבר נשארה דומה לשנה שעברה (מארי ודג'וקוביץ', ששיחקו בגמר, שניהם תמכו בכך), והשינוי שנדאל הצביע עליו בעצם קרה שנה לפני כן. האם זה יעזור למארגנים להימנע מעוד גמר של כ-6 שעות? זאת נדע בעוד שבועיים בדיוק.

ביום שני יעלו וישחקו שלושת השחקנים הישראלים. דודי סלע יעלה ב2:00 שעון ישראל, ואילו שחר פאר ויוליה גלושקו ישחקו במקביל, באזור 6:00 בבוקר יום שני. אנדי רם ויוני ארליך הוגרלו בסיבוב הראשון של הגרלת הזוגות מול ברצ'יאלי ודולגופולוב, ועשויים לפגוש בסיבוב השני את ראדק סטפאנק ולאנדר פאאס.

אנה מנהלת את פורום טניס בתפוז, וכותבת את בלוג הטניס (באנגלית) Let, Second Serve.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן