חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אביב 2006: תחילתו של תור הזהב של נבחרת הפדרציה

סמאשנובה הוכיחה אופי, פאר הדהימה ואובזילר השרתה ניסיון. אביב 2006 ייזכר כתחילת תור הזהב המופלא של נבחרת הפדרציה של ישראל. מסע בזמן

10 שנים חלפו מאז ידעה נבחרת הנשים של ישראל את אחת מנקודות השיא בתולדותיה, עם הישג כביר שכלל 5 ניצחונות במסגרת הבית האזורי האירופאי/אפריקאי מס' 1 של גביע הפדרציה. היו אלו 5 ימים קסומים שבסיומם הקנתה לעצמה הנבחרת הישראלית בזכות ולא בחסד את מקומה בין 16 הנבחרת הטובות ביבשת.

סגל הנבחרת שפקד את מתחם החימר שבעיר פלובדיב, בולגריה, כלל את אנה סמאשנובה וציפי אובזילר עתירות הניסיון במעמדים הללו, שבצוותא עם שחר פאר הצעירה ותחת הדרכתו של הקפטן, עודד יעקב, השלימו קאדר ישראלי מאוזן שהוכיח את עצמו על המגרש ומחוצה לו.

החבורה הישראלית פתחה ביד ימין את יום המשחקים הראשון במסגרת שלב הבתים המוקדם עם 0:3 חלק על מקבילתה הסקנדינבית. סמאשנובה ופאר גברו ב-2 מערכות על ג'והאנה לארסון (4:6, 4:6) וסופיה ארוידסון (4:6, 2:6), כאשר משחק הזוגות בין אובזילר ופאר ללארסון ונאדיה רומה נותר לפרוטוקול בלבד, והסתיים אף הוא בניצחון ישראלי דרמטי בשובר השוויון של המערכה השלישית (6:2, 3:6, 6:8).

הסיפתח החיובי עשה טוב לנבחרת שלנו שניצלה את הביטחון שהקנה לה הניצחון על השוודיות, לקראת המפגש מול רומניה שהסתיים עם  1:2 לישראל. ההתמודדות נפתחה דווקא עם הפסד של סאמשנובה למדאלינה ג'וזני בשתי מערכות מהירות (6:1, 6:2), אולם תצוגה גדולה של שחר פאר מול מוניקה ניקולסקו (4:6, 4:6) וניצחון של הצמד פאר את אובזילר מול גוז'ני וניקולסקו בתום 3 מערכות במשחק הזוגות (3:6, 6:4, 4:6), העניקו לישראל את הבכורה. גם אסטוניה לא הצליחה לקרוא תיגר על הנבחרת הישראלית, שגם מולה עשתה את העבודה. קאיה קאנפי העניקה לאסטוניות את ההובלה עם ניצחון על סמאשנובה במשחק הפותח (2:6, 4:6), אולם היו אלו שוב פאר ואובזילר שהפכו את התוצאה (0:6, 1:6 לפאר מול מרט אני ביחידות; 6:4, 2:6, 1:6 לפאר ואובזילר מול אני וקאנפי בזוגות).

היריבה הבאה בתור הייתה בלארוס. הפעם היו אלו אובזילר ופאר שייצגו את ישראל בקטגוריית היחידות, והוכיחו את עצמן עם ניצחון אישי לכל אחת. ראשונה הייתה זו אובזילר שגברה ב-3 מערכות מורטות עצבים על יקטרינה דזהלביץ' 7:6, 5:7, 4:6. עבור פאר המלאכה הייתה פשוטה יותר עם 2:6, 1:6 אנסטסיה יקימובה. 0-2 בסיום לישראל שהעפילה למשחק עלייה לבית עליון מס' 2 מול סרביה ומונטנגרו החזקה, אשר ייזכר לדורות כאחת ההתמודדויות הבלתי נשכחות של נבחרת הפדרציה שלנו.

זה התחיל עם אנה סמאשנובה שבאחד המפגנים המרגשים שזכורים משחקנית ישראלית במדים הלאומיים הוכיחה כי קורצה מחומרים מיוחדים. הישראלית כבר הייתה בעמדת ניצחון מול אנה טימוטיץ', אך נאלצה לפרוש במצב של 5:7, 4:5 לטובתה בשל התכווצות שרירים חמורה. המשחקונים שקדמו לפרישה ייזכרו כמפגן ההירואי של סמאשנובה כששיחקה בעודה נאנקת מכאבים. בסופו של דבר כשכבר לא יכלה לעמוד על הרגליים, נאלצה האחרונה לפרוש במצב של נקודת משחק לטובתה (15:40). "לא רציתי לרדת מהמגרש", אמרה בסיום המשחק סמאשנובה שלא ידעה את נפשה מרוב אכזבה. "נשארה לי רק נקודה קטנה כדי לנצח, אבל לצערי בסוף הייתי חייבת לפרוש".

אחרי הדרמה עלתה למגרש שחר פאר, כשהפעם ניצבה בפניה משוכה קשה ביותר בדמותה של אנה איבאנוביץ' מהמקום ה-17 בעולם. הטניסאית ממכבים לא נבהלה והדהימה את הסרבית, כשבדרך היא רושמת ניצחון בכורה בקריירה על שחקנית מהטופ 20 העולמי. אחרי 2:6 במערכה הראשונה, הסרבית חזרה עם 4:6 משלה, אולם הרעב והתשוקה של פאר למשחק ניכרו לכל אורכו עם 4:6. בסיום הדבר היחיד שעניין את שחר הוא שלומה של סמאשנובה, אותה ניגשה לחבק ארוכות.

כאן הגיעה משחק הזוגות המכריע. כמו בארבעת הימים שקדמו למפגש, פאר ואובזילר שוב היו שם בזמן ובמקום הנכון. מן הנגד השני עמדו אנה איבאנוביץ' ודאניקה קרסטיץ'. משחק רווי מתח, עצבים ותהפוכות הסתיים בניצחון ישראלי בן 3 מערכות (1:6, 6:4, 8:10) שפתח את האות לחגיגות. בסיום ישראל הבטיחה את מקומה בבית העליון מס' 2 – הישג יוצא דופן לטניס הישראלי.

<!–[if gte mso 9]>

כתבות נוספות

דילוג לתוכן