0:3 לישראל על לוקסמבורג, היריבה הבאה: פולין

                                                                           מאת: מערכת ONE

היום הראשון של משחקי הבית האיזורי בטורניר הפדרציה עבר בשלום. נבחרת ישראל עשתה את העבודה שלה ורשמה 0:3 קליל על נבחרת לוקסמבורג החלשה. 

את משחקי היום נעלו שחר פאר ויוליה גלושקו שלא התקשו במשחק הזוגות מול מנדי מינלה וטיפני קורנליוס וניצחו 1:6 ו-1:6. פאר את גלושקו טיילו במערכה הראשונה ופשוט התעללו באורחות.

בפתיחת המערכה השניה, מינלה (137 בעולם) וקורנליוס עוד ניסו לתת פייט אבל לא הצליחו לעצור את פאר וגלושקו. אחרי 0:5 קליל לישראליות, הצליחו הטניסאיות מלוקסמבורג לעלות על הלוח וגם המערכה השניה נגמרה ב-1:6. היריבה הבאה של נבחרת הפדרציה של ישראל תהיה נבחרת פולין עם אגה רדוואנסקה.

קודם לכן, רשמה יוליה גלושקו ניצחון חשוב בפתיחת ההתמודדות, 1:6, 7:5 ו-0:6 על אן קרמר. גם פאר עשתה את שלה, גברה 3:6 ו-3:6 על מנדי מינלה והבטיחה את ניצחון ישראל.

מערכה ראשונה בזוגות – 1:6 לישראל
שתי הטניסאיות הישראליות לא התקשו לשבור את משחקון ההגשה של יריבותיהם ועלו ל-0:1 מהיר. פאר את גלושקו טיילו במשחקון ההגשה הראשון שלהם ועלו ל-0:2. הצמד הישראלי המשיך להפגין עליונות ועלה ל-0:3 עם שבירה. פאר וגלושקו שמרו על ההגשה ועלו ל-0:4. הצמד של לוקסמבורג פשוט לא הגיע למשחק וגלושקו ופאר לא התקשו לשבור פעם נוספת בדרך ל-0:5.

רק במשחקון השישי השכילו מינלה וקורנליוס לזכות במשחקון ראשון במשחק, ושברו כדי לצמק ל-5:1. פאר וגלושקו לא התרגשו ושברו בחזררה בדרך ל-1:6 קל במערכה.

מערכה שניה – 1:6 לישראל
הטניסאיות מלוקסמבורג פתחו בצורה מצויינת את המערכה וגרמו לפאר וגלושקו להזיע במשחקון ההגשה שלהם. האורחות היו קרובות לשבירה מוקדמת במערכה אבל המקומיות עלו ל-0:1.

 


פאר וגלושקו (משה חרמון)

פאר וגלושקו מרוצות (משה חרמון)
 

 

במשחקון ההגשה הראשון של מינלה וקורנליוס, פאר וגלושקו טיילו. כנראה שהטניסאיות האורחות התעייפו מהמשחקון הראשון ונקלעו לפיגור 2:0 בלי ליצור נקודה במשחקון ההגשה שלהן. פאר וגלושקו המשיכו להתעלל בצמד המסכן מלוקסמבורג ועלו ל-0:3 קליל.

אחרי המשחקון הראשון אפשר לומר שמינלה וקורנליוס פשוט נעלמו. פאר וגלושקו עושות ככל העולה על רוחן ושברו שוב בדרך ל-0:4.

 


מינלה (משמאל) וקורנליוס. מעבירות את הזמן עד להפסד (משה חרמון)

מינלה (משמאל) וקורנליוס. מעבירות את הזמן עד להפסד (משה חרמון)
 

 

אחרי 0:5 לפאר וגלושקו, החליטו האורחות מלוקסמבורג שגם הן רוצות להירשם על הלוח וסוף סוף שמרו על משחקון ההגשה שלהם בדרך ל-5:1. פאר וגלושקו סגרו סיפור עם ניצחון במשחקון האחרון ורשמו 1:6 גם במערכה השניה.

פאר ניצחה את מינלה, ישראל – לוקסמבורג 0:2
שחר פאר רשמה הערב  3:6 ו-3:6 קליל על מנדי מינלה, העלתה את ישראל ל-0:2 מול לוקסמבורג בבית האיזורי של טורניר הפדרציה שנערך באילת ובעצם הבטיחה את ניצחון הנבחרת, עוד לפני משחק הזוגות.

המדורגת 11 בעולם עלתה למפגש מול מינלה, המדורגת 137 אחרי הניצחון של גלושקו על אן קרמר ועשתה את העבודה. למרות שנשברה מיד במשחקון ההגשה הראשון שלה, השתלטה פאר על העניינים, החזירה בשבירות משלה ורשמה 3:6 במערכה הראשונה.

במערכה השניה הצליחה מינלה להטריד במעט את פאר ואף שברה פעמיים את משחקוני ההגשה של הישראלית אבל פאר עצרה את התנופה של יריבתה וניתן היה להבחין בהבדלי הרמות בין שתי הטניסאיות.


שחר פאר (משה חרמון)

שחר פאר. בינתיים עושה את העבודה שלה (משה חרמון)
 

בכל מקרה, בהמשך הערב ייערך מפגש הזוגות בין פאר וגלושקו למינלה וקרמר, שכן מדובר במשחק במסגרת בית 2 במשחקי הבית האיזורי, בו לוקחות חלק גם נבחרות הפדרציה של פולין ובולגריה, כאשר בסיכומו של דבר מה שעשוי להכריע את העולה הוא מספר הניצחונות במשחקים.

מחר תפגוש הנבחרת את בולגריה ובחמישי תשחק נגד פולין, בקרב שצפוי להכריע את זהות העולה לשלב הבא. בפולין תככב אגה רדוואנסקה, המדורגת 10 בעולם שהגיעה לתחרות במקום אחותה, אורסולה, שנפצעה.

מערכה ראשונה – 3:6 לפאר
פאר הגישה ראשונה אך נקלעה לפיגור מפתיע, 40:15, כאשר ליריבתה שתי נקודות שבירה. את הראשונה הצליחה שחר להציל, אך מינלה הצליחה לנצל את השניה ולהשיג שבירה מוקדמת. עם זאת, המחבט מס' 1 של ישראל לא נלחצה והצליחה לשבור את מינלה במשחקון הבא, כדי להשוות ל-1:1. פאר בהחלט נכנסה לעניינים ואת משחקון ההגשה הבא שלה ניצחה על האפס בלי קושי בדרך ל-1:2.

 


שחר פאר חוגגת מול מינלה (משה חרמון)

שחר פאר חוגגת מול מינלה (משה חרמון)
 

 

פאר הצליחה לעלות ל-15:40 במשחק ההגשה הבא של מינלה, אך הטניסאית הבכירה של לוקסמבורג התעשתה, הצילה שתי נקודות שבירה ולקחה את המשחקון. בדרך למותחן במערכה הראשונה? לא אם תשאלו את פאר שגברה על הלוקסמבורגית בקלות במשחקון החמישי, עלתה ל-0:40 במשחקון ההגשה של יריבתה ולמרות שזו הצילה שתי נקודות, ניצלה את נקודת השבירה השלישית כדי לעלות ל-2:4.

דווקא במשחק ההגשה שלה התקשתה שחר, נקלעה לפיגור 15:30 ובהמשך הגיעה מינלה לנקודת שבירה, אך לא הצליחה לנצלה, פאר הגיבה עם שלוש נקודות רצופות ו-2:5 לישראלית. מינלה הגיבה עם משחק הגשה טוב, הצליחה למנוע משחר לזכות במערכה ושלחה את הישראלית להגיש ל-0:1. פאר עשתה את העבודה ורשמה 3:6 במערכה הראשונה.

מערכה שניה – 3:6 לפאר
כבר בפתיחת המערכה הצליחה פאר לשבור את מינלה ועלתה ל-0:1. הטניסאית הטובה בישראל המשיכה לשלוט בקצב ולמרות שאיבדה 2 נקודות במשחקון הבא, שמרה על ההגשה ועלתה ל-0:2. במשחקון ההגשה הבא שלה, הצליחה מינלה לעשות את העבודה וצימקה ל-2:1.

 


שחר פאר מול מינלה.  (משה חרמון)

שחר פאר מול מינלה (משה חרמון)
 

 

מינלה הצליחה להריץ את פאר במשחקון הבא ורשמה שבירה משלה במערכה השניה אבל פאר עלתה בטירוף למשחקון הבא והחזירה מיד עם שבירה משלה, 2:3. הנדנדנה נמשכה ומינלה שברה ל-3:3 אבל פאר שוב מיד הצליחה להשיג את השבירה שלה ועלתה ל-3:4.

פאר הצליחה לשמור על משחקון ההגשה הבא שלה, עלתה ל-3:5 וגמרה את סיפור המשחק לאחר שהוסיפה שבירה נוספת במשחקון ההגשה של יריבתה, בסיום 3:6 ו-3:6.

גלושקו ניצחה את קרמר, ישראל ב-0:1
יוליה גלושקו, המחבט מספר שתיים של ישראל, פתחה את הופעות נבחרת הפדרציה הישראלית עם ניצחון חשוב, 1:6, 7:5 ו-0:6 על אן קרמר, המחבט מספר שתיים של נבחרת לוקסמבורג. גלושקו, המדורגת 205 בעולם (דירוג השיא של הישראלית בת ה-21) התמודדה בגבורה מול קרמר בת ה-35, המדורגת 169 והציגה הרבה אופי ואחריות כדי לרשום ניצחון חשוב מאוד.


כתבות נוספות