Search
Close this search box.

תעודת גמר: סלע, וינטרוב, גלושקו ופאר מסכמים שנה

שחר פאר

גיל: 28
דירוג: 177
מאזן ב-2015: יחידות 25-21, זוגות 9-8

סך פרסים העונה: 129,395$
תארים : 1 (איסטנבול – אפריל, משטח קשה, סך פרסים 50,000$)

""

שחר פאר בטורניר הפדרציה בהונגריה 


השנה שהייתה לי

"הייתה לי שנה מאוד מורכבת עם שתי פציעות, אחת בקרסול בינואר באמצע משחק באליפות אוסטרליה הפתוחה השנייה בכתף, פציעה ממושכת שהתחילה ברולאן גארוס והמשיכה עד סוף העונה. לקחתי פעמיים פסק זמן כדי לנסות לחזק את המקום ולצאת מהפציעה. במהלך השנה היו לי המון עליות וירידות, ובכל זאת לקחתי תחרות קטנה, אחרי שניצחתי שחקניות טובות. 

אני מרגישה שעברתי תהליך של הבנה השנה לגבי מה אני רוצה ומה עושה אותי מאושרת. אני כל הזמן מתבגרת ולומדת על עצמי, אבל אין ספק שהשנה עברתי שינוי רציני בהיבט הזה.

מבחינה אישית, זאת הייתה עונה שבה הכרתי את עצמי הכי עמוק, ובה גם עברתי את השינוי הכי טוב שקרה לי עד עכשיו בקריירה. בכלל, אני נמצאת כיום במקום טוב יותר. עברתי תהליך שבעקבותיו החלטתי להמשיך קדימה לשנת 2016".

כיצד נערכת לעונה שבפתח:

"אני נמצאת כרגע במחנה אימונים בדאלאס ועובדת קשה. אתאמן שם במשך 3 שבועות, ולאחר מכן אחזור לארץ לשבוע אימונים נוסף. התחרויות הבאות שלי במסגרת הסבב תהיינה בבריסביין ובסידני, כהכנה לקראת אליפות אוסטרליה הפתוחה. לקחתי חופשה במקביל של שבועיים וחצי בהם נשארתי בארץ, כי זה המקום שאני הכי אוהבת להיות בו. ביליתי עם המשפחה והחברים, ופשוט עשיתי מה שבראש שלי".

מה אאחל לעצמי לקראת השנה הבאה:

"שאהיה הכי מאושרת שאפשר ושכל מה שאני אעשה יספק אותי. אני מאחלת לעצמי שאהיה כל כולי במה שאני עושה, שאחייך כמה שיותר, אעבוד קשה ואהנה מהעשייה. שאשאר בריאה פיזית ושההצלחות יגיעו כשהן צריכות להגיע".

***

דודי סלע

גיל: 30
דירוג: 100
מאזן ב-2015: יחידים 19-30, זוגות 0-1

סך פרסים העונה: 318,484$
תארים : 4 (שוזו, סין – אוקטובר, משטח קשה, סך פרסים 75,000$
                נינגבו, סין – אוקטובר, משטח קשה, זוגות יחד עם אמיר וינטרוב, 125,000$)
                ונקובר – אוגוסט, משטח קשה, סך פרסים 100,000$
                בטמן, טורקיה – אפריל, משטח קשה, סך פרסים 42,500$

""

דודי סלע מנצח טורניר ונקובר בקנדה

השנה שהייתה לי

"סיימתי את שנת 2014 במקום ה-98 בעולם והתחלתי את שנת 2015 טוב מאוד עם סיבוב שלישי באליפות אוסטרליה הפתוחה. משחק שזכור לי במיוחד מהתחרות היה מול רפאל נדאל. זה בעצם השחקן היחידי בטופ 20 שלא שיחקתי נגדו בעבר. עליתי למשחק מאוד לחוץ, אבל בסוף קצת השתחררתי והצלחתי ליהנות מהמשחק, ואפילו לשחק קצת יותר טוב.

אחרי אוסטרליה הייתי קצת חולה ובהמשך השנה נולדה בתי (טליה), כך שיצא שלא שיחקתי הרבה תחרויות. מסיבה זו המטרות שלי קצת השתנו לי תוך כדי השנה. בהתחלה כמובן שאפתי להיכנס ל-50 הראשונים, לאחר מכן היא השתנתה להיכנס ל-80 הראשונים ובסופה המטרה הייתה להיות טופ 100, בה עמדתי. כך שאם אני מסתכל על השנה שהייתה לי ביחס לכמות התחרויות ששיחקתי, אני חושב שהיא הייתה שנה טובה יחסית".

כיצד נערך לעונה שבפתח:

"לקראת העונה החדשה אני מתאמן עם יואב בן צבי ועם מאמן הכושר, יורם מנחם. כל יום אנחנו עובדים כמה שעות על כמה דברים קטנים שהפריעו לי כל השנה, ובקטע של הכושר קצת להתחזק ברגליים ובכתף. לצערי, לא יצאתי לחופש כי רציתי לסיים את השנה בתוך המאייה הראשונה, כך ששיחקתי עד ממש מאוחר העונה, חוץ משבוע אחד בבית עם המשפחה".

מה אאחל לעצמי לקראת השנה הבאה:

"הכי חשוב מבחינתי זה כמובן להישאר בריא וללא פציעות. אני מקווה לשחק כמה שיותר תחרויות בשנה הבאה, ושיהיה לי כמובן בהצלחה".

***

 אמיר וינטרוב

גיל: 29
דירוג: 236
מאזן ב-2015: יחידים 14-42, זוגות 9-8

סך פרסים העונה: 41,037$
תארים : 3 (נינגבו, סין –  אוקטובר, משטח קשה, זוגות יחד עם אמיר וינטרוב, 125,000$
                 תל-אביב FUTURE – יוני, משטח קשה, 10,000$
                 תל-אביב FUTURE – יוני, משטח קשה, 10,000$
                 אשקלון FUTURE – מאי, משטח קשה, 10,000$
                 אשקלון FUTURE – אפריל, משטח קשה, 10,000$)        

 ""

אמיר וינטרוב במשחק הדיוויס מול סלובניה

השנה שהייתה לי

"הייתי מסכם את 2015 כשנה מעולה מבחינתי. התחלתי את העונה רק בחודש אפריל, אחרי שנה שלמה בחוץ בגלל פציעה, וסיימתי אותה באזור המקום ה-230 בעולם, ככה שבאמת לא יכולתי לבקש חזרה טובה יותר. אחת מנקודות השיא שלי במהלך השנה הייתה ללא ספק במפגש הדיוויס מול סלובניה בארץ, אחרי הרבה זמן שייצגתי את הנבחרת במשחקי חוץ, או שצפיתי בה מהבית עקב פציעה. לשחק מול הקהל הישראלי באולם הדרייב אין היה מרגש במיוחד מבחינתי. בכלל, לנצח בשביל המדינה שלך תמיד נותן הרגשה מדהימה. אני שמח שגם יצא לי השנה לזכות בתואר זוגות עם דודי בצ'לנג'ר. תמיד רציתי לקחת תואר ביחד איתו".

כיצד נערך לעונה שבפתח:

"אני עדיין משחק כל הזמן, כולל בימים אלו של סוף העונה, בגלל הסיבה שהתחלתי להתחרות רק באפריל השנה. לצערי לא יצאתי לחופש, וגם לא אצא השנה. המטרה שלי תהיה להיכנס למוקדמות אליפות אוסטרליה הפתוחה".

מה אאחל לעצמי לקראת השנה הבאה:

"כמובן קודם כל הרבה הרבה בריאות, ושהגוף לא ייפצע חלילה. אני שואף להצליח השנה בסבב ולטפס כמה שיותר בדירוג ובמקביל להמשיך להצליח גם עם הנבחרת בגביע הדיוויס".

***

יוליה גלושקו

גיל: 25
דירוג: 126
מאזן ב-2015: יחידות 28-33, זוגות 11-18

סך פרסים העונה: 84,036$
תארים : 3
(סקוטסדייל, ארה"ב –  נובמבר, משטח קשה, זוגות יחד עם רבקה פטרסון (שוודיה), 50,000$

וואקו, ארה"ב – נובמבר, משטח קשה, זוגות יחד עם רבקה פטרסון (שוודיה), 50,000$
סנט גודנס, צרפת – מאי, משטח חימר, זוגות יחד עם מריאנה דוקה מרינו (קולומביה), 50,000$

""

השנה שהייתה לי

"הייתה שנה מאוד ארוכה. עברתי הרבה חוויות שונות – חיוביות וגם פחות. קיבלתי הרבה מאוד שיעורים להמשך הקריירה וגם לחיים. התחלתי את העונה טוב, אחרי הכנה טובה שעשיתי. זה בא לידי ביטוי עם רבע גמר בתחרות בריו, ולפני כן משחקים טובים באוקלנד. היה לי מזל רע ברולאן גארוס ובווימבלדון, במהלכם סבלתי במה שהתברר לי מאוחר יותר כדלקת קרום המוח. זאת הייתה מכה גדולה לגוף, שהשפיעה עליי לאורך כמה חודשים, וגררה אצלי גם פציעה בכתף. זה הגיע למצב שבווימבלדון הרגשתי פשוט מותשת. בקושי הצלחתי להרים את היד, למרות שמי שמכיר אותי יודע שאני הבן אדם עם הכי הרבה אנרגיות שיש.

רק בחודש אוגוסט, במהלך התחרות בוושינגטון, הרגשתי שאני חוזרת לעצמי. באליפות ארה"ב הפתוחה היה לי משחק קשה מאוד במוקדמות מול בחורה צעירה שמדורגת 70 בעולם כיום, אבל בהמשך הגעתי לגמר בסין, וחזרתי לכושר טוב. רציתי לסיים טיפה יותר טוב את השנה, בתוך הטופ 100, אבל בתחרויות האחרונות הייתי כבר נורא עייפה ופשוט לא הצלחתי לאסוף את עצמי"

למדתי השנה להקשיב לגוף לי. עצוב לי שהייתי צריכה ללמוד את זה על בשרי, אבל מצד שני אני מרגישה שהתחשלתי והתחזקתי מאוד לקראת המשך הקריירה. מה שבטוח, בשנה הבאה לא אסתכן ואעלה לשחק במצב גופני לא אופטימלי".

כיצד נערכת לעונה שבפתח:

בשנתיים האחרונות אני עושה המון עבודה על הגוף שלי. חשוב לי לשמור עליו ולטפל בו. זה אומר אקסטרה מתיחות, אקסטרה חדר כושר, ועבודה עד הפרטים הכי קטנים. סיימתי לאחרונה מחנה אימון בפלורידה, והתאמנתי בארץ במשך 10 ימים לפני אליפות ישראל. אני ממשיכה מכאן לתקופה נוספת של הכנה בניו זילנד, במטרה להתרגל לתנאים לקראת פתיחת העונה, ולהיכנס כמובן לאליפות אוסטרליה הפתוחה".

מה אאחל לעצמי לקראת השנה הבאה:

"מאחלת לנו שלום בעולם. העולם שלנו קצת השתגע לאחרונה, כך שזה הדבר הכי חשוב יחד עם בריאות. באשר לטניס, אני מאחלת לעצמי שהעבודה הקשה תשתלם ושתהיה לי עונה מוצלחת".

(הכתבה מתוך המגזין המקוון של איגוד הטניס ״עולים לרשת״ אשר יתפרסם בקרוב)

כתבות נוספות

דילוג לתוכן