חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תחרות TE בת"א יצאה לדרך

ביום שני הקרוב (18 באפריל) תיפתח במרכז הטניס תל אביב תחרות TE בינלאומית עד גיל 14. בתחרות צפויים לשחק מיטב השחקנים הצעירים מישראל, כמו גם שחקנים רבים מהמאייה הראשונה ומהטופ 20 שיגיעו מרחבי אירופה.
בין מנצחי העבר של תחרות זאת ניתן למנות את שחר פאר ודודי סלע. שחקנים זרים שאף הם השתתפו בתחרות זאת בעבר הם מרקוס בגדטיס הקפריסאי (שדורג בשיאו במקום ה-8 בעולם והגיע לגמר אליפות אוסטרליה הפתוחה) וסרגיי סטחובסקי האוקראיני (דורג 31 בעולם אשתקד). בין הנשים השתתפו הרוסיות מריה קירילנקו (18 בעולם בשיאה), אליסה קלייבאנובה (20), ורה דושבינה (31 בעולם), אקטרינה מקרובה (35), יבגניה לינצקאיה היהודיה (35) ויבגניה רודינה (74), הרומניה מוניקה ניקולסקו (47) והאוקראינית אולגה סבצ'וק (79).
בסיום שבוע התחרות הראשון (ע"ש מוריס גולדסמית' ז"ל) תיערך תחרות נוספת לכבודו של שחקן העבר אהרון קריקסטיין, שדורג בשיאו במקום השישי בעולם והיה לשחקן הצעיר ביותר שזכה בטורניר ATP, ריקליס ברמת השרון, והוא בן 16 בלבד.
שחר פארשיחקה בטורניר זה במשך חמש שנים והגיעה לתוצאות מצוינות: פעמיים היא נוצחה בגמר ע"י קירילנקו, פעם אחת ע"י דושבינה ובשנת 2000 היא זכתה בטורניר לאחר ניצחון על ניקולסקו. גם דודי סלע זכה בטורניר, שנתיים ברציפות, והשלים דאבל כשניצח גם בגמר הזוגות יחד עם בגדטיס.
פאר, המדורגת כיום במקום ה-11 בעולם, לא יכולה לשכוח את הטורנירים בת"א: "אלה תחרויות שתמיד אזכור כי בפעם הראשונה ששיחקתי בהן הייתי בת 10. הגעתי לגמר והפסדתי, תאמינו או לא, 0:6,0:6 לקירילנקו. בדרך ניצחתי את איבנובה בחצי-הגמר וגם זכיתי בטורניר הזוגות. זאת באמת הייתה תחרות כייפית שהרבה שחקניות שעכשיו נמצאות בצמרת העולמית שיחקו בה. חשוב לנו מאוד, כשחקני נוער, להיחשף לשחקנים מחו"ל ולאווירה של תחרויות בינלאומיות. אני יודעת שהתחרויות האלה תרמו לי מאוד מבחינה מקצועית והיה כיף גדול, במיוחד בזכות העובדה שהן התקיימו בישראל".

צפו בהגרלות ולו"ז

""
דודי סלע בן ה-12 מקבל את הגביע

""
שחר פאר (משמאל) ורועי פרישמן מקבלים אות הוקרה מלאה רבין

כתבות נוספות

דילוג לתוכן