חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שמונה שופטים זכו לקבל תג אדום בקורס לאומי לשיפוט

בסוף חודש דצמבר נערך ברמת השרון קורס שופטים על ידי ועדת השיפוט של איגוד הטניס. מדובר בקורס לאומי להכשרת שופטים ראשיים, שהעוברים אותו זוכים לקבל תג אדום, המאפשר להם לשמש כמנהלי תחרויות נוער ברמה ארצית ותחרויות בינלאומיות לכיסאות גלגלים.
 
הקורס מתקיים פעם בשנה ובמחזור האחרון נבחרו על ידי צוות הקורס שמונה שופטים שקיבלו את התג. השמונה צברו את הניסיון הדרוש בשנים האחרונות וכמובן שעברו את מבחן הסיום העיוני, הבחנים השונים ושיעורי ההשתלמות. השופטים שעברו את הקורס צפויים להשתלב מיידית בתחרויות הארציות הקרובות, ובטקס סיום השנה של ועדת השיפוט יוענק להם התג האדום. בנוסף, השתתפו בקורס גם מאמנים, מנהלי תחרויות ושופטים ותיקים על מנת להעשיר את ידיעותיהם.

הקורס התפרס על פני שלושה מפגשים אינטנסיביים, בני חמש שעות כל אחד, והועברו בו תכנים מתקדמים על ידי שניים מבכירי השופטים בארץ, פבל ליסובצב ודימה לייפמן. לשניים תג כסף המאפשר להם לשמש כשופטים ראשיים בתחרויות בינלאומיות והם למעשה שני השופטים היחידים בישראל בעלי תג זה.
 
בין התכנים שבהם עסק הקורס ניתן למנות נושאים כגון חוקה מתקדמת, מזג אויר ולוח זמנים, פציעות ספורט, תפקידי שופט ראשי לעומת מנהל תחרות, קוד התנהגות לשחקנים ולשופטים, ביצוע הגרלות ותיקון טעויות על המגרש.
 
אגב, אורח לא צפוי באחד מהבחנים של הקורס היה לא פחות מדודי סלע, שאף השיג ציון גבוה במיוחד וענה על 11 שאלות נכונות מתוך 13.

 

פבל ליסובצב סיכם: 'איגוד הטניס חרט על דגלו להמשיך ולהכשיר את דור השופטים הבא של ישראל, שייצג אותנו נאמנה בארץ ובחו'ל. ניכר שהמשתתפים בקורס היו איכותיים ביותר והידע שהם צברו במהלך המפגשים בהחלט יעזור להם לנהל תחרויות מקצועיות ברמה גבוהה. האווירה בקורס הייתה מצוינת ושיתוף הפעולה עם רמת השרון נושא פרי גם הוא- אנחנו מודים להם מאוד על שסיפקו את הכיתה לקורס'.

המועמדים שהשתתפו בקורס הם: אסתר לוי, בועז בן יעקב, אריה דינטי, אופיר אברמוביץ, אור מקובר, הדר פוקס, אלכסנדר מנוחין, אירנה אומנסקי, אייל רייסמן, מורן לביא ורמי פולק – מצטיין הקורס.


פבל ליסובצב בזמן הרצאה

כתבות נוספות

דילוג לתוכן