שלי ברזניאק ניצחה בתחרות הוויילד קארד Meitar Open ותשחק בהגרלה הראשית

שלי ברזניאק, ממועדון הטניס בת ים, זכתה בתחרות הלאומית ובתחרות הוויילד קארד לצ'לנג'ר לנשים, Meitar Open, על סך פרסים של 60 אלף דולר, שיתקיים ביישוב מיתר בין ה-9 ל-14 בספטמבר. ברזניאק גברה 5:7 5:7 בגמר על שחקנית דייויד סקווד, שביט קמחי, וזכתה בכרטיס חופשי להגרלה הראשית של הטורניר, כאשר קמחי זכתה בכרטיס חופשי למוקדמות. במשחק על המקום השלישי ניצחה ירדן אקלר 3:6, 6:1, 3:6 את קריסטין יונס.

מדובר באחת התחרויות הכי מיוחדות שקיימות בעולם הטניס: התחרות היא לזכרו של סרן ליעד לביא ז"ל, אשר היה קצין לוחם בצנחנים, ונהרג במבצע צוק איתן ב-2014. המיוחד בתחרות הוא שהשחקניות לא לנות בבתי מלון כמו בכל תחרות בעולם, אלא מתארחות אצל המשפחות במיתר, ולאחר מכן מהוות שגרירות של מדינת ישראל בכל טורניר בו הן משחקות. במהלך כל השבוע מתקיימות פעילויות חברתיות בהשתתפות השחקנים, ערבי גיבוש והכל בהשתתפות המשפחות ביישוב. משחק הגמר ישודר בשידור ישיר בערוץ הספורט.

זהו הטורניר החמישי ברציפות לזכרו של ליעד, כאשר ארבעת הטורנירים הקודמים היו לגברים והפעם לראשונה יתקיים טורניר לנשים. המשפחות במיתר ישמחו לארח את השחקניות ולכן מי שמעוניינת ללון ביישוב, נא לשלוח מייל ליונה יאיר yontourn@zahav.net.il כדי לשריין מקום מראש. אנא צרו קשר בהקדם כדי להימנע ממצב בו יהיה מאוחר מדי לשריין.

סרן ליעד לביא ז"ל נולד ב-2.11.91 וגדל במיתר. בילדותו עד גיל התיכון שיחק טניס, כמו שאר בני המשפחה, ובחר ללמוד בפנימייה הצבאית בחיפה שם למד מכיתה י' עד י"ב'. ליעד התנדב לשרת בצנחנים במרץ 2011 ושובץ לפלוגת הפלחה"ן במסגרת גדוד הסיור שם השלים את הכשרתו כלוחם. בסיום הכשרתו יצא לקורס מפקדי כיתות, לאחר מכן התנדב לקורס קצינים והספיק לשרת כקצין במשך שנה וחצי.

ליעד קיבל את התפקיד האחרון חודש לפני מבצע צוק איתן, תפקיד נחשק וחשוב – לפקד על צוות חוד מח"ט. בתפקיד זה הוביל את החטיבה בכניסתה לרצועת עזה ונהרג בקרב בגזרת חאן יונס, במשימת טיהור מנהרות המחבלים, ב-26.7.14. היה בן 22 בנופלו. בתום השלושים למותו החליטה המשפחה, בשיתוף המאמן של ליעד, ארז שנקר, להנציח את זכרו בקיום תחרות טניס בינלאומית לזכרו בשיתוף עם איגוד הטניס בישראל.

כתבות נוספות