חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שחר פאר עלתה למקום ה-18 בעולם, סלע ל-83

מאת: שי אלון

הטניסאית שחר פאר עלתה הבוקר (שני) שלב אחד בדירוג העולמי לנשים למקום ה-18. לישראלית שתשחק השבוע בטורניר החובה הגדול בבייג'ין, יש הזדמנות מצויינת
לפרוץ קדימה בדירוג, עקב העובדה שבשנה שעברה הפסידה בסיבוב הראשון בטורניר ושחקניות רבות בסביבת מיקומה יאבדו נקודות.

פאר עברה בקלות את הסיבוב הראשון בטורניר בייג'ין כשניצחה תוך שעה ו-10 דקות את הסינית סאן שנגנן (252), 1:6 ו-2:6. הסינית הקשתה בפתיחת כל מערכה ובמערכה השניה חזרה מ-2:0 ל-2:2 אך פרט לכך, הישראלית שלטה במשחק בדרך לסיבוב השני מול פטי שניידר (44).

פאר עלתה לסיבוב השני גם בטורניר הזוגות אחרי שביחד עם מוניקה ניקולסקו, שותפתה הקבועה, ניצחה את אקטרינה מקרובה ואלייסה קליבנובה בסיבוב הראשון 6:3, 1:6 ו-9:11.

שאר הישראליות בדירוג העולמי: יוליה גלושקו במקום ה-359 (הגיעה השבוע לרבע גמר בטורניר על סך 25,000 דולר בטיביליסי), קרן שלמה במקום ה-403 (הגיעה לשמינית גמר בטורניר על סך 25,000 דולר בהלסינקי) וחן אסטרוגו במקום ה-483 (זינוק של 53 שלבים).

קרוליין ווזניאקי, שזכתה בטורניר טוקיו, התקרבה מאוד בזכות הזכיה לסרינה וויליאמס הפצועה, שלא משחקת מאז טורניר ווימבלדון. את המרחק, 310 נקודות, היא תחצה ותעלה למקום הראשון אם תגיע לרבע הגמר בבייג'ין השבוע.

 


קרוליין ווזניאקי. תעלה למקום הראשון בעולם? (GettyImages)

קרוליין ווזניאקי. תעלה למקום הראשון בעולם? (GettyImages)
 

אלופת הרולאן גארוס, פרנצ'סקה סקיאבונה, עלתה שני שלבים למקום השישי בעולם. ילנה ינקוביץ' ירדה שלב אחד למקום השביעי וסמנתה סטוסור האוסטרלית רשמה ירידה של שלב למקום השמיני.

אלנה דמנטייבה מרוסיה, פיינליסטית טוקיו, עלתה שלב למקום התשיעי ו-ויקי אזרנקה חזרה לטופ 10 אחרי שעלתה שלב אחד, למקום העשירי. מי שיצאה מהעשירייה היא אגה רדוואנסקה מפולין.

 


סקיאבונה. עלתה למקום השישי (רויטרס)

סקיאבונה. עלתה למקום השישי (רויטרס)
 

בבייג'ין, הרשימה אנה איבנוביץ' בניצחון נאה על המדורגת 11, מריון ברטולי, 2:6 ו-3:6. אנג'ליקה קרבר מגרמניה (מדיחתה של פאר בווימבלדון) הפתיעה את המדורגת 6, ופיינליסטית 2009 בטורניר, אגה רדוונסקה 7:5, 6:7 ו-5:7 אחרי שעתיים ו-56 דקות. 

ורה זבונרבה (4 בעולם, 2 בטורניר) עברה את המשוכה הקשה של הסיבוב הראשון, דינארה סאפינה עם 4:6 ו-6:7 (6:8) צמוד ודרמטי. במשחק מהסיבוב השני, ניצחה נדיה פטרובה את אלונה בונדרנקו, 3:6 ו-5:7 ועלתה לשמינית הגמר.

אחרי בנגקוק, דודי סלע עלה למקום ה-83
המחבט הישראלי הבכיר, דודי סלע, עלה שני שלבים למקום ה-83 בעולם עקב הסיבוב השני אליו הגיע בטורניר ה-ATP בבנגקוק. סלע לא ישחק השבוע והטורניר הבא שלו יהיה צ'לנג'ר טשקנט שיתקיים בשבוע הבא.

הראל לוי, שנסע למזרח הרחוק, הודח בסיבוב המוקדמות הראשון של טורניר בייג'ין וירד שלושה שלבים למקום ה-229 בעולם. נועם אוקון ירד שלב אחד למקום ה-298. אמיר ויינטרוב ירד חמישה שלבים ל-348. ויינטרוב ישחק השבוע בפיוצ'ר על סך 15,000 דולר בקורדובה בספרד.

 


דודי סלע. עליה של שני שלבים בדירוג (יניב גונן)

דודי סלע. עליה של שני שלבים בדירוג (יניב גונן)
 

מיכאל יוז'ני הרוסי, אלוף קואלה לומפור הטרי, עלה למקום השמיני בעולם. פרננדו ורדאסקו הספרדי ירד למקום התשיעי. בזוגות, זינק יוני ארליך שבעה שלבים אחרי הגמר אליו הגיע בבנגקוק למקום ה-48 בעולם. אנדי רם שהודח בבנגקוק בסיבוב הראשון, נותר במקום ה-31. השניים ישחקו ביחד השבוע בטורניר בייג'ין ויפתחו מול לוקס דלהוי מצ'כיה ופילי קולשרייבר מגרמניה.

בין הגברים , גם כן בבייג'ין, הפתיע מיכאל ברר הגרמני שעלה מהמוקדמות את השביעי בעולם, תומס ברדיך מצ'כיה עם 6:4, 5:7 ו-4:6. עבור ברדיך, שזו לו עונת שיא עם גמר ווימבלדון, זו הדחה מוקדמת שניה רצופה.

 


תומס ברדיך. הודח כבר בסיבוב הראשון (רויטרס)

תומס ברדיך. הודח כבר בסיבוב הראשון (רויטרס)
 

הדחה כואבת מאוד ספג גם הארגנטיני החוזר מפציעה, חואן מרטין דל פוטרו בטורניר טוקיו. דל פוטרו, שחזר אחרי תשעה חודשים בשבוע שעבר בבנגקוק ונוצח בסיבוב הראשון, עף גם השבוע כבר בסיבוב הראשון עם תבוסה כואבת 6:3 ו-6:0 לפליסיאנו לופס הספרדי. באותו טורניר הפתיע דימטרי טורסנוב הרוסי את ארנסט גולוביס מלטביה (7), 3:6 ו-4:6.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן