חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שחר פאר נכנעה למריה שראפובה בטורניר רומא

                                                              מאת: שי אלון

שחר פאר לא הצליחה לשמור על המומנטום והפסידה למדורגת שמונה בעולם, מריה שראפובה, 6:2 ו-6:2.

הטניסאית הבכירה של ישראל פתחה את המשחק עם שבירה שהעלתה אותה ל-0:1 במשחקונים ומיד אחר כך שמרה ל-0:2.

הרוסיה הנהדרת פתחה בריצה מטורפת בדרך ל-2:6 במערכה הראשונה.

המדורגת 14 בעולם התקשתה להכניס את ההגשות הראשונות ובנוסף לא מצאה תשובה להגשות של שראפובה.

פאר הגיעה למשחק כשמולה ניצב נתון לא נעים במיוחד מול הרוסיה הנאה – 4:0 בכל ארבעת המפגשים ביניהן.

למרות היכולת הטובה שהציגה בשבועות האחרונים, שרמזו על התאוששות כלשהי מצד פאר, נראה כי המדורגת 14 עדיין לא בשלה לנצח טניסאיות ברמה של שראפובה, שתמשיך לשלב רבע הגמר.

מערכה ראשונה – 2:6 לשראפובה
שראפובה היתה זו שזכתה להגיש ראשונה ולמרות היתרון פספסה את ההגשה הראשונה ובשניה פאר לקחה נקודה. הרוסיה השוותה מיד, 15:15. אחרי ששראפובה שוב התקשתה להכניס את הנקודה הראשונה, דבר שפאר ניצלה, התעשתה הרוסיה והתוצאה 30:30. פתיחה נהדרת לפאר ששברה את שראפובה כבר במשחקון הראשון, 0:1 לישראלית.

 


מריה שראפובה (GettyImages)

מריה שראפובה. הרוסיה תשמח להשלים סוויפ על הישראלית (GettyImages)
 

 

פאר, שקיבלה את ההגשות, הכניסה את האס הראשון במשחק, 30:30. אחרי פיגור 40:30, הצליחה פאר לשמור על ריכוז ולחזור ל-40:40 ואף ליתרון. פאר התמודדה היטב בראלי ושמרה ל-0:2. במשחקון שאחרי התעשתה שראפובה, ושמרה על ההגשות ל-1:2.

פאר נראית טוב ומצליחה לדייק בהכנסת ההגשה הראשונה, מה שנותן לה יתרון במשחקוני ההגשה שלה. הטניסאית הבכירה של ישראל זכתה בחמש משבע הנקודות אחרי שהצליחה להכניס הגשה ראשונה. שראפובה הצליחה לשבור את פאר בחזרה, 2:2.

 


שחר פאר (GettyImages)

שחר פאר. פתחה בצורה טובה מול השמינית בעולם (GettyImages)
 

 

אחרי ששברה, הרוסיה נראתה נהדר ובמשחק ההגשות הבא, החמישי במערכה, לא התקשתה וגברה על פאר מבלי שזו הצליחה לזכות בנקודה, 2:3 לרוסיה. אחרי ראלי נהדר במשחקון השישי, בו פאר לא ויתרה, הצליחה הישראלית לעלות לרשת ולהנחית בדרך ל-30:40. שראפובה לא נבהלה, חזרה לעניינים ושברה פעם נוספת בדרך ל-2:4. כמו במשחקון ההגשה הקודם, גם הפעם השמינית בעולם לא התקשתה, עלתה ל-0:40 קל וניצחה במשחקון בדרך ל-2:5.

במצב של 40:30 כשההגשות שלה, פאר לא הצליחה להתמודד עם הלחץ ורשמה שגיאה כפולה, שנתנה לשראפובה 2:6 קליל במערכה הראשונה.

 


שחר פאר (GettyImages)

שחר פאר. לא מצליחה להתמודד עם הדומיננטיות של שראפובה (GettyImages)
 

 

מערכה שניה – 2:6 לשראפובה בדרך לניצחון בשמינית הגמר
כמו במערכה השניה, גם בחלק השני התקשתה פאר להתמודד עם ההגשות של שראפובה, והמשחקון הראשון בו הגישה הרוסיה נגמר ב-0:1 קליל לזכות שראפובה. אחרי פתיחה טובה, פאר נראית אבודה ומתקשה להכניס את ההגשה הראשונה במשחקונים בהם היא מגישה. שראפובה ניצלה את החולשה ושברה שוב ל-0:2. שראפובה שמרה ל-0:3 ורשמה ריצת 0:9 במשחקונים.

אחרי ריצת 0:9 של שראפובה, הצליחה הישראלית לזכות במשחקון אחרי ששמרה על ההגשות בדרך ל-3:1. שראפובה לא התרגשה ושמרה ל-1:4. פאר הגישה ל-2:4 במשחקון שאחרי כן, אך שראפובה לא התרגשה והגישה בקלות ל-2:5. פאר לא יכלה לרוסיה הנהדרת ונכנעה עם 6:2 גם במערכה השניה בדרך להדחה מטורניר רומא.

פאר הודחה גם מטורניר הזוגות
לאחר מנוחה, סיימה פאר את חלקה בטורניר כשנוצחה ביחד עם איפק סנגולו מטורקיה בשמינית גמר הזוגות ע'י אלכסנדרה דולגרו מרומניה ו-ג'רמילה גאדסובה האוסטרלית 7:6, 5:7 ו-6:10. פאר תשחק בשבוע הבא בטורניר בריסל, טורניר ההכנה האחרון לרולאן גארוס.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן