חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שחר פאר נכנעה למדורגת 429 בעולם

                                                                מאת: שי אלון

שחר פאר הישראלית, 20 בעולם ו-5 בטורניר, ספגה הפסד מפתיע כשנכנעה למדורגת 429 בעולם, קייסי דלקווה מאוסטרליה, 6:1, 5:7 ו-6:3 בסיבוב הראשון של טורניר בריסל, טורניר ההכנה האחרון לפני פאריס. חשוב לציין שהדירוג הנוכחי של האוסטרלית מטעה, משום שהיא חוזרת מפציעה, ולפני שנתיים דורגה בתחתית הטופ 100.

האוסטרלית כבר הוליכה 1:6 ו-2:4, ופאר יצאה מהבור עם 5:7 במערכה השנייה, אך האוסטרלית שוב השתלטה על המשחק ופאר סיימה את טורניר בריסל, בו היתה לה הגרלה מצוינת עד רבע הגמר, בסיבוב הראשון.

במערכה הראשונה שברה האוסטרלית ל-1:3, ואחרי כמה דקות גם ל-1:5, ואחרי משחקון ארוך בו החמיצה פאר הזדמנות לשבור בחזרה, ניצחה 1:6 במערכה הראשונה. פאר עוד שמרה על ההגשה בפתיחת המערכה השנייה, אך נשברה ל-1:2, והאוסטרלית שוב ברחה ל-1:3 ול-2:4. 

פאר הצליחה סוף סוף לשבור את ההגשות של דלקאווה במשחקון השישי של המערכה השנייה ל-4:4, ובכך הפסיקה  זמנית את המומנטום של האוסטרלית. פאר שמרה ל-4:5 ועלתה ל-0:40 עם שלוש נקודות מערכה, אבל האוסטרלית עם חמש נקודות רצופות שרדה והשוותה ל-5:5. פאר לא התיאשה ושמרה על ההגשות בדרך ל-5:6 ושוב עלתה לשלוש נקודות שבירה מול האוסטרלית, שהפעם הצילה רק נקודה אחת ונכנעה לפאר 7:5 במערכה השנייה.

 


המגרש המרכזי בפאריס. בשנה שעברה האיר פנים לפאר (רויטרס)

המגרש המרכזי בפאריס. בשנה שעברה האיר פנים לפאר (רויטרס)
 

 

ברמת העיקרון, פאר המנוסה היתה צריכה לרוץ עם המערכה השלישית, אבל שוב היתה זו האוסטרלית ששברה ל-1:2 בתום משחקון ארוך, בדיוק כמו במערכה השנייה והמשיכה משם ל-1:3 ו-2:4. הפעם האוסטרלית עמדה בלחץ, הגישה ל-3:5, ופאר לא הצליחה להגיש טוב בסיום, נשברה ונוצחה.

 


דלאקווה. הקאמבק נמשך על גבה של פאר (רויטרס)

דלאקווה. הקאמבק נמשך על גבה של פאר (רויטרס)
 

 

כעת תנסה הישראלית, שבשבוע שעבר ברומא היה נראה כי היא חוזרת לעצמה, לגייס מחדש את הביטחון העצמי לקראת הרולאן גארוס, בו הגיעה בשנה שעברה עד שמינית הגמר.

הישג יפה היום לטניסאיות הצעירות, ולריה פטיוק בת ה-15 ודניס חזניוק בת ה-16.5. השתיים עלו לשמינית גמר טורניר ITF ע'ס 25,000 דולרים באיזמיר, טורקיה. פטיוק ניצחה 6:1, 5:7 ו-3:6 את יאנינה דארשינה מרוסייה וחזניוק הביסה 0:6 ו-1:6 את לוטיה ואליבה מבולגריה. משמעות הנצחון הן 8 נקודות דירוג לבנות הצעירות, חזניוק צפויה להתקדם לאזור ה-700 בעולם, פטיוק למקום ה-800.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן