חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שחר פאר ניצחה את פנטה, ונוס מחכה בשמינית

מאת: שי אלון

הישג נהדר לטניסאית, שחר פאר, שניצחה לפנות בוקר (בין שישי לשבת) את פלאביה פנטה האיטלקיה בסיבוב השלישי של אליפות ארה'ב הפתוחה.

פאר נראתה נהדר מול המדורגת 21 בעולם וגברה עליה בשעה וחצי של משחק כשהיא מנצחת 4:6 ו-4:6 באחת התצוגות הטובות שלה בתקופה האחרונה ועלתה בפעם השלישית בקריירה לשמינית גמר אליפות ארה'ב הפתוחה.

לפאר, שהגיעה ב-2007 לרבע הגמר, מחכה שם יריבה מוכרת לה הפסידה חמש פעמים, ונוס וויליאמס. 'אני לא רוצה לשחק נגדה יותר', אמרה בתסכול פאר אחרי ההפסד האחרון לוונוס בטורניר מדריד בחצי הגמר, אבל גם היא יודעת שיום אחד זה יקרה והנצחון על ונוס יגיע.

ווילאמס שגברה על מנדי מנילה (185) מלוקסמבורג 1:6 ו-2:6, לא שיחקה בכל עונת המגרשים הקשים וזכתה לפגוש שלוש יריבות חלשות במשחקי הפתיחה ופאר תהיה מבחנה הראשון הרציני בטורניר שאותו ונוס מנסה לנצח לראשונה מאז 2001.

ונוס אמרה לקראת המשחק עם פאר: 'אני יודעת שיש לה את הכשרון לעשות משהו גדול בקריירה והיא כבר עשתה המון. אני רק רוצה לעלות למגרש מולה, לתת את המשחק שלי ולעלות עוד סיבוב'.


שחר פאר מודה לקהל לאחר הניצחון הנהדר על פנטה (רויטרס)

שחר פאר מודה לקהל לאחר הניצחון הנהדר על פנטה (רויטרס)
 

פרט להישג, האלמנט החשוב בנחצחון של שחר והעליה למפגש מול האמריקנית, הוא שלראשונה מאז נפרדה ממאמנה פאבלו ג'יאקופלי, פאר נראתה על המגרש מצוין והזכירה את יכולתה הגבוהה שגרמה לה לעלות אחרי עונת החימר עד למקום ה-14 בעולם ולנצח שלוש שחקניות מהטופ10.

אחרי שניצחה שני סיבובים קלים, התייצבה כאמור פאר הלילה מול שחקנית מצויינת שהגיעה בשנה שעברה לרבע הגמר ולאור יכולתן בחודשיים האחרונים, התייצבה פנטה אף כפיבוריטית מול הישראלית.


ונוס וויליאמס על פאר: &qout; (רויטרס)

ונוס וויליאמס על פאר: 'רק רוצה לעלות למגרש מולה ולעלות עוד סיבוב' (רויטרס)
 

פאר, נראתה הפעם טוב על המגרש מתחילת המשחק. השתיים שמרו על ההגשה עד 4:5 לישראלית שהצליחה לשבור במשחקון העשירי ולזכות במערכה הראשונה עם 4:6.

עם המומנטום, פאר טסה עם שתי שבירות ל-0:4 במערכה השניה, אולם אז האיטלקיה ניצלה רפיון אצל הישראלית, שכבר הרגישה מנצחת, וחזרה לאט לאט עד 4:4. פאר התעשתה, שמרה על ההגשה ואז שברה ל-4:6 ועלתה לשמינית הגמר.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן