חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שחר פאר ניצחה את מירזה ועלתה לסיבוב השני

                                      מאת: מערכת ONE

שחר פאר עלתה לסיבוב השני באליפות ארצות הברית הפתוחה לאחר שניצחה 7:6 (5), 3:6 ו-1:6 את סאניה מירזה (שניצחה אותה בארבעה מפגשים מבין החמישה שנערכו בין השתיים) המדורגת 64 בעולם. פאר, המדורגת 24 בעולם, עלתה לסיבוב השני לאחר שלא הצליחה לעשות כן בשני הגראד סלאמים האחרונים. 

בסיבוב השני תפגוש פאר את סלואן סטיבנס האמריקאית (110 בעולם) בת ה-19, שגברה  2:6, 6:3 ו-6:7 על רקה-לוקה יאני ההונגרית (220 בעולם). עבור המחבט מספר 1 של ישראל מדובר בהגרלה נוחה ביותר, שעשויה לאפשר לה לעלות לסיבוב השלישי לראשונה מאז ינואר (אז עשתה זאת באליפות אוסטרליה הפתוחה).

פאר תשחק מול האמריקנית בת ה-19 סלואן סטאפנס שגברה על ההונגריה רקה לוקה יאני 2:6, 6:3 ו-6:7. השיבוץ מול האמריקנית יבטיח לפאר לשחק במגרש מרכזי ומצולם גם בסיבוב השני.

פאר התקשתה מאוד מול ההודית במערכה הראשונה, בה הפסידה בשובר שוויון לאחר שנשברה פעמיים ושברה מספר זהה של משחקונים. בשתי המערכות הבאות הסיפור היה שונה – הכדורים הלכו פנימה, ואיתם עלה מצב הרוח והביטחון העצמי של הישראלית – ושחר שייטה לה בניחותא אל השלב הבא.

 

 


שחר פאר. שברה, נשברה פעמיים, ושברה שוב בחזרה  (GettyImages)

שחר פאר. שברה, נשברה פעמיים, ושברה שוב בחזרה (GettyImages)

מערכה ראשונה: 6:7 (5) לסאניה מירזה
מירזה עלתה במהרה ל-0:1 כששמרה על הגשותיה. הישראלית השוותה במהרה הודות לטעות בלתי מחויבת של ההודית במצב של 30:40. שחר עלתה ל-0:30 במשחקון השלישי, בזכות ווינר נהדר, ונעזרה בחבטה חלשה של יריבתה כדי להשיג את השבירה הראשונה במשחק ולעלות ל-1:2. במשחקון הרביעי פאר החלה לעלות לרשת, מהלך שהשתלם במהרה כשעלתה ל-1:3 בתוך 15 דקות.

המשחקון הבא היה טוב הרבה פחות, ובו ניצחה מירזה 'על האפס' וצימקה ל-3:2. פאר נקלעה לפיגור 40:0 במשחקון ההגשה הבא שלה, ניסתה להתאושש בעזרת אייס, אבל נכנעה לווינר יפה של מירזה ונשברה. התוצאה: 3:3. גם במשחקון הבא פאר לא הצליחה לנצח, ומירזה עלתה ל-3:4. המשחקון הבא היה רע לא פחות עבור פאר, וגם בו היא נשברה והידרדרה למצב של פיגור 5:3.

 

 


מירזה (רויטרס)

מירזה מאוכזבת מול פאר (רויטרס)
 

 

דווקא כשנראתה בדרך להפסד במערכה התעלתה פאר ושברה במשחקון התשיעי בדרך לפיגור מינימלי של 5:4. פאר המשיכה להתאושש והשוותה ל-5:5 במשחקון טוב שלה. מירזה לקחה את משחקון ההגשה הבא שלה ועלתה ליתרון 5:6. פאר נקלעה לפיגור 30:0 במשחקון ההגשה האחרון שלה במערכה הראשונה, אבל הראתה אופי והשוותה ל-30:30. ההודית עלתה ל-30:40, אבל פאר שוב השיגה את השוויון, וגם עלתה ליתרון בראלי הבא. ההודית שוב השוותה, ופאר המשיכה בשלה ועלתה מחדש ליתרון, בדרך לסמן וי על משחקון ההגשה שלה ולהעביר את המשחק לשובר שוויון.

בשובר השוויון פתחה מירזה טוב יותר ועלתה ל-1:3. פאר הוכיחה שכוחה במותניה וחזרה ל-3:3. צמוד יותר מזה לא יכול להיות. מירזה שוב טיפסה, הפעם ל-3:6, אבל פאר סירבה להיכנע וצימקה ל-6:5, מצילה 3 נקודות מערכה. אבל אופי לחוד ויכולת לחוד, ומירזה עשתה זאת לבסוף וניצחה 5:7.

מערכה שנייה: 3:6 לשחר פאר
פאר פתחה טוב ועלתה ל-0:1. גם במשחקון הבא, משחקון בו הגישה מירזה, פאר הראתה רוח אחרת מאשר במערכה הראשונה וללא הרבה קשיים שברה ועלתה ל-0:2. שחר התקשתה במשחקון ההגשה שלה (מירזה הגיעה לנקודת שבירה), ואחרי שמירזה זכתה בנקודת שבירה והמשחקון הגיע לשוויון 4 פעמים, איבדה הישראלית את המשחקון וההודית צמצמה את ההפרש ל-2:1. גם המשחקון הבא הלך למירזה, והיא השוותה ל-2:2. במשחקון החמישי, בו הגישה פאר, שוב התקשתה הישראלית לנצל את ההגשה, שאצל שחקניות רבות נחשבת ליתרון. עם זאת, לאחר שמירזה כבר השוותה, עלתה פאר ליתרון והשלימה את המשימה בדרך ל-2:3.

האנרגיות חזרו אל פאר במשחקון השישי (בו הגישה מירזה), והיא טסה ל-0:40 וקיבלה שלוש אפשרויות לשבירה, ואחת מהן היא גם ניצלה בדרך ל-2:4. פאר ניצלה את היכולת הטובה ועם משחקון די חלק, עלתה ל-2:5, כשהיא רחוקה משחקון אחד מחזרה למשחק וזכייה במערכה. את המשחקון הבא לקחה מירזה וצימקה ל-5:3, אבל פאר התנפלה על המשחקון השמיני וזכתה במערכה.

 

מערכה שלישית: 1:6 לשחר פאר
אחרי הפסקת שירותים קצרה, פאר שבה למערכה האחרונה כפי שסיימה את זו שקדמה לה  – בנחישות שהשיגה לה שבירה כבר במשחקון הראשון. את משחקון ההגשה שלה לקחה פאר על האפס, ושלחה איתות חד למירנה לגבי כוונותיה להמשך המערכה. השבירה הבאה לא איחרה להגיע, ומירזה נראתה מפורקת כששחר עלתה ל-0:3. שחר המשיכה לשייט, וסיימה את המשחקון הרביעי עם נגיעה רכה שסידרה לה 0:4. במשחקון החמישי שמרה מירזה ל-1:4, אך בשישי חזרה פאר ועלתה ל-1:5. במשחקון השביעי שברה פאר פעם נוספת וניצחה את המשחק כולו. 


שחר פאר ומירזה (רויטרס)

שחר פאר ומירזה נפרדות בסיום (רויטרס)
 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן