שחר פאר ניצחה את יוהנסון ועלתה לסיבוב השני

                                                                    מאת: מערכת ONE

שחר פאר ניצחה הבוקר (שלישי) את מטילדה יוהנסון הצרפתיה (102 בעולם) בסיבוב הראשון של אליפות אוסטרליה הפתוחה הנערכת במלבורן. הטניסאית הבכירה של ישראל ניצחה 1:6 ו-1:6 קליל.

פאר תתמודד בסיבוב השני מול סורנה קריסטיאה הרומניה (92) שניצחה את מריאנה לוצ'יץ' הקרואטית (98). במשחק מול יוהנסון פאר נחלצה משבירה מוקדמת כבר במשחקון השני ומשם שברה את הצרפתיה חמש פעמים בדרך לשלב הבא.

פאר סובלת ממתיחה בכתפה ועלתה לשחק עם תחבושת ורודה על הכתף הימנית, אך זה לא מנע ממנה לנצח את יוהנסון. אם פאר, המדורגת במקום ה-12 בעולם ועשר בטורניר, תגיע לסיבוב השלישי היא תיתקל במשוכה בדמות המדורגת 22, פלביה פנטה האיטלקיה, אותה כבר ניצחה בעבר.

גם המשך ההגרלה של הטניסאית, שלב שמינית הגמר  בו בדרך כלל נתקלה פאר באחת הווליאמסיות והיתה עשויה להיתקל בקרולין ווזניאקי או קים קלייסטרס, הועיד לה הפעם את סמנתה סטוסר האוסטרלית המדורגת 6 בעולם שזו יחסית לאחרות, הגרלה נוחה.

אם פאר תגיע לשלב שמינית הגמר היא צפויה להיכנס בפעם הראשונה בקריירה שלה לטופ-10.

מערכה ראשונה – 1:6 לשחר פאר
יוהנסון ניצחה במשחקון הראשון ועלתה ל-0:1. לצרפתיה היו כבר שתי אפשרויות שבירה במשחקון השני אך פאר התעשתה והשוותה ל-1:1. פאר ניצלה את ההלם של יוהנסון ושברה במשחקון השלישי כדי לעלות ל-1:2. הישראלית לא התקשתה במשחקון הרביעי ועלתה ל-1:3.

 

 


שחר פאר (GettyImages)

שחר פאר. שברה שלוש פעמים במערכה הראשונה (GettyImages)
 

 

פאר המשיכה לשלוט במשחק, שברה גם במשחקון החמישי ועלתה ל-1:4. פאר שמרה על ההגשות שלה ועלתה ל-1:5. הישראלית שברה גם במשחקון השביעי ולקחה בקלילות את המערכה הראשונה.

מערכה שניה – 1:6 לשחר פאר
פאר שמרה על ההגשות במשחקון הראשון ועלתה ל-0:1. לאחר משחקון צמוד פאר שברה ועלתה ל-0:2. גם ה-0:3 של פאר הגיעה במהרה ו-0:4 הושג לאחר השבירה החמישית במשחק. למרות שיוהנסון לקחה משחקון, פאר לא התקשתה וניצחה 1:6 בדרך לסיבוב השני.

 


פאר (רויטרס)

שחר פאר. מול קריטיאה בשלב הבא (רויטרס)

כתבות נוספות