חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שחר פאר נוצחה על-ידי דאטה קרום בחצי הגמר ביפן

מאת: שי אלון

שחר פאר הפסידה הבוקר (שבת) לקימיקו דאטה קרום היפנית בת ה-40, 3:6, 7:6 ו-7:5. הישראלית הגיעה לחצי הגמר של טורניר אוסקה, יפן לאחר שעברה בשלב הקודם את איבט בנסובה מצ'כיה (67) עם 2:6 ו-0:6, כאשר היא יודעת שניצחון מעלה אותה למקום ה-12 בעולם מעל ז'וסטין הנין הפצועה, אך זה לא קרה.

פאר סיימה בכך את עונת הטניס הסדירה ב-2010 וכעת תמתין לפרישה רשמית של סרינה וויליאמס מטורניר דוחא (אקט פורמלי בלבד) והזמנה לנסוע לאליפות סוף השנה כמחליפה. הטורניר יתחיל ב-25 באוקטובר.

המשחק נגד קרום בת ה-40 עוד התחיל טוב עבור שחר כשזו ניצחה 3:6 במערכה הראשונה בה שלטה ללא עוררין. המערכה השניה היתה צמודה הרבה יותר ושחר הצליחה להגיע אחרי תשעה משחקונים למצב של 4:5 עם אפשרות לנצח את המשחק ולעלות לגמר, אלא שקרום שברה אותה בדרך לניצחון במערכה בשובר שוויון, 6:7.

במערכה השלישית פאר וקרום הציגו נדנדת שבירות כאשר כל טניסאית שוברת את השניה בחזרה עד שהמשחק הגיע למצב של 5:6 ושם היפנית לא ויתרה, ניצחה5:7 ותפגוש בגמר טורניר אוסקה את טמרין טנסוגרן מתאילנד (94), שהדהימה את מריון ברטולי הצרפתית בחצי הגמר המוקדם.


קימיקו דאטה קרום (GettyImages)

קימיקו דאטה קרום. ניצחון על פאר בדרך לגמר (GettyImages)
 

מערכה ראשונה: שחר פאר מנצחת 3:6 אחרי 49 דקות
שחר פתחה חזק ושמרה על ההגשות שלה כדי לעלות ל-0:1. קרום הוותיקה לא הצליחה למצוא פתרונות להחזרות של פאר ונשברה מוקדם מאוד ל-0:2. המשחקון השלישי היה מעט צמוד יותר, אך אחרי שקרום כבר הצליחה להגיע למצב של נקודת שבירה, שחר התאוששה כדי לשמור על ההגשות בדרך ל-0:3. קרום הצליחה לשמור על ההגשות שלה במשחקו הרביעי כדי לצמק ל-1:3 וכבר השיגה שלוש נקודות שבירה בחמישי, אלא שפאר הצילה את כל שלוש הנקודות ושמרה על ההגשות שלה.

פאר מגישה באחוזים גבוהים את הסרב הראשון שלה, (12 מתוך 20 בפנים) מה שעוזר לה עד כה להוביל את היפנית הוותיקה. המשחקון השישי היה גם הארוך ביותר עד כה במשחק ונמשך 10 דקות במהלכן פאר הצליחה לאבד שלוש נקודות שבירה אך בסופו של מותחן הצליחה לשבור בפעם השניה בדרך ל-1:5 והיא קרובה לניצחון המערכה הראשונה.

 


שחר פאר. אחוזים גבוהים בהגשה הראשונה (GettyImages)

שחר פאר. אחוזים גבוהים בהגשה הראשונה (GettyImages)
 

גמור? לא אם זה תלוי בקרום. היפנית שברה את פאר עם ארבע נקודות רצופות תוך פחות משתי דקות והצליחה לצמק ל-2:5. לאחר מכן קרום שמרה על ההגשות בקלות רבה בניגוד למשחקונים הקודמים וזה כבר 3:5. אלא שאת ההזדמנות הנוספת לנצח במערכה הראשונה פאר לא פספסה ושמרה על ההגשות בדרך ל-3:6.

מערכה שניה: דאטה קרום מנצחת 6:7 בשובר שוויון
קרום פתחה עם ההגשות אך לא הצליחה להתמודד עם פאר שהצליחה להשיג ארבע נקודות רצופות בדרך ל-0:1. פאר שמרה בדרך ל-0:2 וקרום מנגד הגיבה עם 1:2. במשחקון הרביעי קרום הצליחה להשיג שבירה בחזרה והמשחק ב-2:2. שתי הטניסאיות המשיכו לשמור על ההגשות שלהן ולמרות משחקונים צמודים, לא הושגה שבירה בדרך ל-3:4 לקרום. פאר שמרה על ההגשות שלה בדרך ל-4:4 ואז הגיע המשחקון שאולי יהווה את נקודת המפנה של המערכה והמשחק כולו.


שחר פאר. איבדה אפשרות לנצח את המשחק במצב של 4:5 (GettyImages)

שחר פאר. איבדה אפשרות לנצח את המשחק במצב של 4:5 (GettyImages)
 

שחר הצליחה לשבור את קרום כדי לעלות ל-4:5 והיא כעת מגישה בשביל לנצח במשחק בדרך למקום ה-12 בעולם ומפגש מול טנסוגרן התאילנדית. אלא שליפנית היו תוכניות אחרות והיא הצליחה לשבור את פאר בדרך ל-5:5 ושמרה על ההגשות כדי לעלות ל-5:6 על הישראלית. שחר שמרה על ההגשות כדי להשוות ל-6:6 והמשחק נכנס לשובר שוויון. גם כאן היפנית בת ה-40 היתה גדולה על שחר שרושמת לעצמה מערכה שניה מאכזבת מאוד בה היתה יכולה לנצח, אך יורדת מנוצחת בדרך למערכה שלישית, 6:7.

מערכה שלישית
בדומה למערכה הקודמת, פאר וקרום שמרו על ההגשות ללא בעיה. אחרי שעתיים ו-10 דקות, הישראלית עלתה ל-1:2. קרום השוותה ואז הצליחה להשיג שבירה נוספת על פאר בדרך ל-2:3. פאר הצליחה לשבור בחזרה ל-3:3, אך נדנדת השבירות המשיכה לה במשחקון הבא, אז קרום עלתה ל-3:4.


דאטה קרום. נדנדת שבירות במערכה השלישית (רויטרס)

דאטה קרום. נדנדת שבירות במערכה השלישית (רויטרס)
 

שחר פאר לא נכנעה ובזכות ארבע החזרות טובות הצליחה לאזן ל-4:4. במשחקון הבא היא ניצלה אייס ועוד שלוש הגשות מוצלחות בסרב הראשון כדי לעלות ל-4:5 וכעת תנסה לשבור את קרום בדרך לניצחון. כמובן שהדבר לא קרה, היפנית שמרה על ההגשות שלה ויתרה מזאת, שברה במשחקון הבא ל-5:6. את ההזדמנות לנצח את פאר היא לא איבדה כמו הישראלית וניצחה 5:7 בדרך לגמר.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן