חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שחר פאר נוצחה ע"י יוליה גורגס

                                                        מאת: מערכת ONE

שחר פאר פספסה הזדמנות גדולה להשלים היסטוריה ולעלות לטופ 10 העולמי בטניס הנשים, לאחר שהפסידה 6:2 ו-6:3 ליוליה גורגס הגרמניה בשמינית גמר טורניר צ'רלסטון.

בעקבות ההפסד של מריון ברטולי לסבין ליסיקי בסיבוב השני, פאר היתה זקוקה לניצחון כדי לעבור את סרינה וויליאמס בדירוג ולהגשים את החלום שלה להפוך לאחת מעשר הטניסאיות הטובות בתבל, אבל נכשלה בזמן האמת ותיאלץ לחכות להזדמנות נוספת.

 

 

הפתיחה היתה דווקא צמודה לפני שגורגס השיגה את השבירה הראשונה שלה ועלתה ל-2:4. פאר לא הצליחה להשיג אפילו נקודת שבירה אחת במערכה הראשונה ואיפשרה לגרמניה לנצח 2:6 מהיר וקליל תוך מעט יותר מחצי שעה.

שתי הטניסאיות שברו בפתיחת המערכה השניה, אך גורגס הוסיפה שבירה נוספת ועלתה ל-1:3. פאר לא הצליחה להשלים את הקאמבק ונשברה גם במשחקון האחרון במשחק בדרך להפסד במערכה ובהתמודדות כולה.

גורס תפגוש ברבע הגמר את המנצחת במפגש בין המדורגת 2 בטורניר, סמנתה סטוסור האוסטרלית לאלנהה וסנינה מרוסיה.
 

מערכה ראשונה – 2:6 ליוליה גורגס
פאר עלתה ל-0:40 מהיר עם נקודות בהגשה השניה, אבל גורגס הישוותה ל-40:40. אייס של הישראלית סגר את המשחקון הראשון – 0:1 לפאר. שתי הטניסאיות שמרו על ההגשות בשני המשחקונים הבאים בלי הרבה בעיות, כאשר אף אחת מהשתיים לא מצליחה לבסס יתרון.

 

גורגס הישוותה ל-2:2 ובמערכון הבא השיגה את נקודת השבירה הראשונה במשחק, אבל פאר הצליחה להציל אותה וגם את הבאה אחריה, אבל בסופו של דבר גורגס שברה את ההגשות של יריבתה והשלימה שבירה ראשונה במשחק בדרך ל-2:3. משם הדרך ל-2:4 היתה קצרה וגורגס התקרבה לעבר ניצחון במערכה הראשונה.

פאר עלתה ל-15:40 במשחקון ההגשה שלה, אבל איבדה ריכוז, ביצעה טעות כפולה ואיפשרה לגורגס לעלות ל-2:5 בהזדמנות הראשונה. גורגס, שלא הגיע למצב של נקודת שבירה במערכה הראשונה, המשיכה להרשים במשחקוני ההגשה שלה והשלימה ל-2:6 תוך מעט יותר מחצי שעה.

מערכה שניה – 3:6 ליוליה גורגס
המערכה השניה היתה המשך ישיר לראשונה. פאר התקשתה להשיג נקודות בהגשות שלה וגורגס ניצלה זאת, כאשר שברה בהזדמנות הראשונה ועלתה ל-0:1 מהיר. טעות כפולה של גורגס העניקה לפאר שתי נקודות שבירה ראשונות במשחק. פאר ניצלה את השניה והישוותה ל-1:1.

 

המשחקון הבא היה הארוך במשחק, פאר הצליחה להינצל משבירה כמה פעמים, אך בסופו של דבר נכנעה ואיפשרה ליריבה הגרמנית לעלות ל-1:2 עם יתרון של שבירה. פאר היתה יכולה להשוות שוב, אבל איבדה שתי נקודות שבירה ואיפשרה לגורגס לעלות ל-1:3 לפני שצימקה ל-3:2 בהגשות שלה.

פאר כבר היתה בדרך לפיגור 5:2, אבל היא הצליחה להציל שלוש נקודות שבירה וצימקה ל-4:3 בניסיון אחרון לעשות קאמבק. הישראלית היתה קרובה לשבירה במשחקון הבא, אבל גורגס הצליחה לנצח בסופו של דבר את המשחקון ולהתקרב לעבר רבע הגמר. פאר השבורה הפסידה גם את המשחקון הבא והודחה מהמשך התחרות.

 


"יוליה

יוליה גורגס. היתה בשליטה במשך רוב שלבי המשחק (רויטרס)
 
 


"שחר

שחר פאר. נשברה פעמיים במערכה הראשונה (רויטרס)
 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן