חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שחר פאר: לקח לי יומיים להתאושש מההפסד לפנטה

                                                                              מאת: אבי סרנה

נבחרת הפדרציה של ישראל ערכה היום (חמישי) מסיבת עיתונאים בהשתפותם של יו'ר האיגוד מיכאל קליין, המנכ'ל משה חביב והטניסאיות הישראליות יחד עם הצוות המקצועי במרכז הטניס בהדר יוסף לקראת טורניר גביע הפדרציה שיתקיים  ב-2 עד ה-5 בפברואר באילת.

את נבחרת ישראל תייצגנה בטורניר הטניסאית הבכירה של הנבחרת שחר פאר (12 בעולם), יוליה גלושקו (233), קרן שלמה (530) ו-ולריה פטיוק בת ה-14 שלא מדורגת. את הנבחרת הישראלית יוביל הצוות המקצועי הקפטן ליאור מור, המאמן תומר דנק והפיזיותרפיסט ושחקן העבר, אייל ארליך.

הנבחרת הוגרלה לבית סביר יחסית, יחד עם נבחרות פולין, בולגריה ולוקסמבורג. פולין תגיע ככל הנראה ללא המחבט מספר אחד שלה, אגה רדוונסקה (14 בעולם), אך עם מגדה לינט (176), אורסלה רדוונסקה (201) וקלאודיה יאנס ואליסה רוסולסקה הבלתי מדורגות.

בנבחרת הבולגרית משחקת צבטנה פירונקובה (36) החזקה ויחד איתה בנבחרת משחקות גם אליסה קוסטובה (216), דיה אביטימובה (258) ומגדלנה מלייבה בת ה-36 שכיום לא מדורגת, אך בשיאה היתה במקום השישי בעולם. בלוקסמבורג משחקות מנדי מינלה (135), אן קרמר (196), קלודין סקול (1018) וטיפאני קורנליוס הבלתי מדורגת.

בטורניר משתתפות 15 נבחרות שחולקו לארבעה בתים אשר נקבעו בהגרלה שתקיימה ביום שני האחרון בלונדון. אם הנבחרת הישראלית תסיים במקום הראשון בבית, היא תעלה לשני משחקי חצי הגמר שייערכו ביום האחרון של הטורניר ושתי המנצחות במפגשים האלו יעלו למפגש פלייאוף על עליה לבית העליון השני, הבית שממנו נשרה ישראל בשנה שעברה.

 

שחר פאר ותומר דנק. רגילה ללחץ (מור שאולי)

שחר פאר ותומר דנק. רגילה ללחץ (מור שאולי)
 

 

יו'ר איגוד הטניס, מיכאל קליין, אמר במסיבת העיתונאים: 'זכינו לארח אירוע ברמה הכי גבוהה במסגרת הבית האירופי-אפריקאי. מצפה לנו תכולה מלאה במגרש באילת (1,000 צופים). אנחנו מקווים שהבנות יגיעו למשחקי ההצלבה בשבת ואנחנו מאמינים שהנבחרת תעשה את המוטל עליה'.

מנכ'ל האיגוד, משה חביב: 'אנחנו לפני אירוע מרגש, טורניר גדול עם נבחרות מהטובות בעולם שלא ראינו בארץ מזה זמן רב. הגשם של הימים האחרונים מוכיח שההחלטה לארח את הטורניר באילת היתה נכונה'.

קפטן הנבחרת, ליאור מור: 'אנחנו מצפים בקוצר רוח למפגש בשבוע הבא. השנה יש לנו יכולת לשלב שחקניות צעירות בנבחרת כמו יוליה שנכנסה לעניינים בנבחרת. אנחנו מקווים לקבל תמיכה רבה ומצפים בכיליון עיניים לטורניר. יש לנו יתרון בלשחק מול הקהל הביתי, אך מצד שני יש גם לחץ, אבל אנחנו מתרכזים רק בעצמנו'.

 

יוליה גלושקו מתאמנת לקראת טורניר הפדרציה (מור שאולי)

יוליה גלושקו מתאמנת לקראת טורניר הפדרציה (מור שאולי)
 

 

השחקנים המובילה של הנבחרת, שחר פאר, סיפרה: 'אנחנו בהחלט לא מגיעות כפייבוריטיות, מפגש הפדרציה זה משהו שונה מכל טורניר, המשחקים יהיו קשים למרות ההגרלה היחסית קלה כביכול'. על הלחץ שבלייצג את הנבחרת בישראל אמרה: 'אני חווה את הלחץ הזה כבר ב-4-3 שנים האחרונות, אבל זה לחץ טוב וחיובי. אני באה לתת מעצמי את הכל, בדיוק כמו שאר הבנות בנבחרת'.

על האכזבה באוסטרליה: 'זה היה מאוד מאכזב עבורי להפסיד בסיבוב השלישי, לקח לי יומיים להתאושש ממנו. יכולתי לנצח את המשחק, אבל באותה מידה גם להפסיד. בסך הכל אני משחקת טוב בתקופה האחרונה ואני מקווה להמשיך את זה בשנה הקרובה'.

 

יוליה גלושקו (מור שאולי)

גלושקו. 'ניתן לראות שהתבגרתי' (מור שאולי)
 

 

יוליה גלושקו הצעירה אמרה על יכולתה בתקופה האחרונה: 'השנה עברתי תהליך ארוך של התבגרות ובעקבות כך ניתן לראות את זה גם על המגרש, כאשר אני משחקת וגם בכושר שאני נמצאת בו'.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן