חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שחר פאר טיילה לחצי הגמר באוסקה

 מאת: שי אלון

שחר פאר טיילה הבוקר לחצי גמר טורניר אוסקה שביפן לאחר ניצחון קליל על איבט בנסובה מצ'כיה (67), 2:6 ו-0:6. הישראלית שניצחה שתי שחקניות יפניות בסיבובים הקודמים, גמלה בכך לצ'כית על שניצחה אותה פעמיים בעבר, פעם אחת ברמת השרון, מול הקהל הביתי בגביע הפדרציה ואחר כך גם בטורניר מונטריי במקסיקו ב-2009. 

פאר השיגה שבירה ראשונה ל-1:3 במערכה הראשונה וחיזקה ל-1:4 בקלות, בנסובה צימצמה ל-2:4, אולם זו היתה שירת הברבור שלה במשחק. פאר זכתה בשמונה משחקונים רצופים בדרך ל-2:6 ו'בייגל' במערכה השניה, הכל תוך 53 דקות.

פאר תשחק בחצי הגמר מול תופעת הטבע בת ה-40, קימיקו דאטה קרום היפנית שהדהימה את המדורגת 8 בעולם פיינליסטית הרולאן גארוס, סמנתה סטוסר.

קרום, 56 בעולם ניצחה 5:7, 6:3 ו-6:7 עם 4:7 בשובר השוויון המכריע אחרי שעתיים ו-34 דקות.

אם פאר תנצח בחצי הגמר היא תעלה לדירוג שיא חדש, 12 בעולם ותחלוף על פני ז'וסטין הנין הפצועה. זכייה בטורניר תעלה את הישראלית למקום ה-11 בעולם.

 


דאטה קרום. מחכה לשחר פאר (רויטרס)

דאטה קרום. מחכה לשחר פאר (רויטרס)
 

 

בחצי הגמר השני ישחקו מריון ברטולי מצרפת (16) וטמרין טנסוגרן מתאילנד (94). אם פאר, 13 בעולם, שנמצאת בכושר טוב תזכה בטורניר היא תסע גם לדוחא כמחליפה וגם לטורניר באלי באינדונזיה, המאסטרס לזוכות בטורנירים קטנים, בו שיחקה גם בשנה שעברה.  

בנושא אחר, הדובר של שחר, שלומי, הודיע היום כי הטניסאית החליטה לא לבקש כרטיס חופשי לטורניר מוסקבה בשבוע הבא. פאר המדורגת 10 במרוץ לדוחא, בהנחה שסרינה תפרוש, יכלה בעצם ההשתתפות בטורניר במוסקבה להיאבק ראש בראש מול ויקי אזרנקה ונה לי מסין על כניסה לטורניר עצמו ולא כמחליפה. אך פאר ויתרה על האופציה הזו, ותחכה לראות כיצד יתגלגלו העניינים כשהיא מחכה מהצד.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן