חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שחר פאר ויוליה גלושקו הודחו מהרולאן גארוס

                  מאת: שי אלון, ONE

שחר פאר הודחה היום (שני) מטורניר הרולאן גארוס בפאריס, כשנוצחה 6:1 ו-6:1 בסיבוב הראשון מול הטניסאית המדורגת רביעית בעולם, אגה רדוונסקה מפולין, תוך 57 דקות.

ההפסד של פאר (140 בעולם) ידרדר אותה לסביבות המקום ה-170 בעולם, דירוג שפל עבורה, ובמקביל איבדה את מעמד הטניסאית הישראלית הבכירה בדירוג לטובת יוליה גלושקו, שהודחה גם היא.

פאר לא הצליחה לשמור על ההגשות שלה והפסידה במערכה הראשונה 6:1. גם המערכה השנייה הייתה דומה והסתיימה ב-1:6 לרדוונסקה שטיילה לסיבוב השני.

מערכה ראשונה – 1:6 לרדוונסקה
רדוונסקה שמרה על ההגשות במשחקון הראשון ועלתה ל-0:1. במשחקון השני, פאר ביצעה מהלך אגרסיבי במצב של 40:40, אך נשברה והפולנייה עלתה ל-0:2. אחרי 10 דקות זה כבר היה 0:3 לרדוונסקה. הפולנייה שברה שוב ועלתה ל-0:4 מוחץ. פאר התעשתה ושברה כדי לצמק ל-4:1. פאר לא ניצלה את המומנטום, נשברה ונקלעה לפיגור 5:1. רדוונסקה השלימה את המשימה וניצחה 1:6.

מערכה שנייה – 1:6 לרדוונסקה
אחרי חצי שעה של משחק רדוונסקה שברה ועלתה ל-0:1 במערכה השנייה. רדוונסקה שמרה ועלתה ל-0:2. פאר הצליחה לשמור על ההגשות ולקחה משחקון שני, 1:2 לפולנייה. רדוונסקה שמרה על ההגשות ועלתה ל-1:3. המשחקון החמישי היה ארוך ביחס למשחק כולו ובסופו רדוונקה עלתה ל-1:4. רדוונסקה שמרה ועלתה ל-1:5, שברה וניצחה 1:6 כדי לעלות לסיבוב השני.

גלושקו הודחה, אך עקפה את פאר
יוליה גלושקו, מהיום המחבט מספר אחת של ישראל, קיוותה אולי לחבר את השדרוג המקומי שלה לניצחון ראשון אי פעם בהגרלה הראשית של גראנד סלאם, אבל נכנעה בסיבוב הראשון 6:2 ו-7:5 למריה טרזה טורו פלור הספרדיה, 71 בעולם בסיבוב הראשון של הרולאן גארוס.

גלושקו, כיום 149 בעולם, שתזנק לסביבות המקום ה-130 בעולם בדירוג הבא, הייתה זו שנשברה ראשונה במשחק במשחקון הרביעי של המערכה הראשונה ל-3:1. גלושקו שברה מיד בחזרה , אבל נשברה שוב פעמיים ואיבדה את המערכה הראשונה.

"יוליה
יוליה גלושקו. המחבט הבכיר של ישראל (יניב גונן)
 

גלושקו פתחה טוב יותר את המערכה השנייה כששברה מיד בפתיחתה ועלתה ל-0:2 ובהמשך ל-1:3. טורו פלור לא ויתרה, הגיבה בארבעה משחקונים רצופים ועלתה ל-3:5 ו-15:30, שתי נקודות מהסיבוב השני אבל גלושקו נלחמה שברה וחזרה ל-5:5. הסיום היה של הספרדיה ששמרה ושברה במשחקון ה-12 בדרך לסיבוב השני מול סבין ליסיצקי הגרמניה המדורגת 32 בעולם.

למרות ההפסד, עצם הכניסה בפעם השנייה בקריירה של הישראלית לטורניר גראנד סלאם הינו הישג נהדר עבורה, והדירוג החדש יקל עליה כשתבוא מדורגת למוקדמות הגראנד סלאם הבא בווימבלדון.

גלושקו אמרה לאחר ההפסד: "אני מאוכזבת. האמנתי בעצמי וזה לא הפתיע אותי שעברתי מוקדמות, למרות שהמשחק האחרון יכל גם להיגמר אחרת. אני מרגישה שיכולתי להגיע הרבה יותר גבוה בתחרות הזאת, אבל מנגד מקבלת את הדברים כפי שהם ויודעת שיש לי עוד הרבה מקום להשתפר ומבטיחה לעשות הכל לבוא מוכנה ולתת את הכל כבר בתחרות הבאה".

מאמנה של גלושקו, לירן קלינג: "התוצאה מאכזבת, אבל בהחלט לא מאוכזב מהדרך שעשתה בימים האחרונים וגם היום. יוליה שוב הוכיחה שיש לה את הרמה. היא נלחמה לכל אורך המשחק, פספסה כמה צ'אנסים, שהיו יכולים לשנות את המומנטום במשחק. ניקח את הדברים הטובים שהיו השבוע וממש בקרוב נחזור להתאמן קשה ולשפר דברים במטרה להמשיך את המומנטום החיובי לתחרויות הקרובות".

כתבות נוספות

דילוג לתוכן