חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שחר פאר הודחה במפתיע בסיבוב השני בבריסביין

                                                                           מאת: שי אלון

שחר פאר הודחה הבוקר (שלישי) מטורניר בריסביין, אוסטרליה כבר בסיבוב השני אחרי הפסד כואב למדורגת 33 בעולם, לוסי ספארובה מצ'כיה 3:6, 6:1 ו-7:5. פאר שהיא בד'כ מלכת הקמבקים והמשחקים הצמודים, עמדה היום מהצד השני כשהוליכה 2:5 במערכה השלישית, רק כדי לראות את ספארובה זוכה בחמישה משחקונים רצופים כשהיא מצילה בדרך נקודת משחק ומנצחת אחרי דרמה גדולה על המגרש המרכזי בתום שעתיים וחצי.

פאר, 2 בטורניר ו-13 בעולם, אמנם תעלה לפחות למקום ה-12 בדירוג הבא, אבל מסיימת  באכזבה גדולה את הטורניר הראשון של העונה. שחר השיגה שבירה ראשונה במשחק במשחקון השישי במערכה הראשונה ועלתה ל-2:4. הישראלית שמרה על שני משחקוני ההגשה הבאים וזכתה במערכה הראשונה עם 3:6.

במערכה השניה היתה זו ספארובה שבעזרת טעות כפולה של שחר השיגה שבירה ראשונה במשחק ועלתה ל-1:3. לפאר היו הזדמנויות לשבור בחזרה, אבל זו היתה המערכה  של הצ'כית ששמרה ושברה בדרך ל-1:6 מוחץ בשניה. פאר הצליחה אחרי משחקון ארוך וצמוד לשבור את הרצף הצ'כי ולשמור על ההגשה בפתיחת המערכה השלישית והצליחה גם לשבור ל-0:2, אולם הצ'כית שברה מיד בחזרה.

 


שחר פאר הבוקר. לא שמרה על היתרון (GettyImages)

שחר פאר הבוקר. לא שמרה על היתרון (GettyImages)
 

 

פאר שברה שוב ל-1:3, אבל הצ'כית שוב שברה על האפס במשחקון הבא. ספארובה כבר הוליכה 15:40 במשחקון הבא בדרך לשיוויון, אבל פאר נלחמה והפכה את המשחקון לצמוד ולבסוף השיגה שבירה חמישית רצופה במשחק ל-2:4. במשחקון הבא עמדו לזכות ספארובה, חברתו של הטניסאי הצ'כי תומס ברדיץ', שלוש אפשרויות שבירה אבל פאר הצליחה לצאת מכולן ובעזרת אייס ראשון במשחק שמרה סוף סוף במערכה ל-2:5.

פאר עלתה ל-15:30 במשחקון הבא, רחוקה שתי נקודות מניצחון, אבל ספארובה התעוררה שוב שמרה ל-3:5, שברה את פאר כשהגישה למשחק ועלתה ל-0:40 במשחקון הבא. פאר הצליחה לשרוד במשחקון ואף להגיע למץ' פוינט, אך אחרי מותחן גדול, הצ'כית שמרה על ההגשות ל-5:5. עם המומנטום של הניצחון במשחקון הדרמטי, ספארובה שברה במשחקון הבא ל-5:6 והגישה על האפס לזעיה במשחק כולו.


לוסי ספארובה. קאמבק מרשים (GettyImages)

לוסי ספארובה. קאמבק מרשים (GettyImages)
 

היום הדרמטי של פאר נמשך כשהישראלית ובת זוגתה ארנצ'ה פארה סאנטוניה נוצחו ע'י המדורגות 2 יאן ז'י מסין ו-מוניקה ניקולסקו מרומניה 6:2, 5:7 ו-11:9 בסופר טיי ברייק דרמטי. פאר תמשיך בשבוע הבא לטורניר סידני .

כתבות נוספות

דילוג לתוכן