חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שחר פאר הודחה בדאלאס, סלע מווינסטון סלאם

                                     מאת: שי אלון

שבוע לפני אליפות ארה'ב הפתוחה, נוצחה המדורגת 24 בעולם בשמינית-גמר טורניר דאלאס בטקסס, 6:2 ו-6:4 ע'י יוהנה לארסון משבדיה, המדורגת 64 בעולם.

פאר שהגיעה לטורניר כאחת הפייבוריטיות לזכייה ונהנתה מהגרלה פתוחה עד חצי הגמר, נשברה פעמיים בפתיחת המשחק ונקלעה לפיגור 4:0. פאר עלתה אח'כ על הלוח, אבל לארסון שמרה על ההגשות עד 2:6 מפתיע במערכה הראשונה.

במערכה השניה, היה צמוד יותר, פאר נשברה ל-3:2 ושברה חזרה, נשברה שוב ל-4:3 ושברה חזרה, אך כשנשברה בפעם השלישית ברציפות ל-5:4, השבדית בת ה-23, הגישה בהצלחה למשחק ולמקום ברבע הגמר. פאר המאוד לא יציבה ב-2011, תקווה להופעה מוצלחת יותר באליפות ארה'ב הפתוחה בשבוע הבא.

סלע הודח מווינסטון סלאם
דודי סלע סיים את השתתפותו בטורניר ווינסטון סלאם בארה'ב כשנוצח בסיבוב השני בידי המדורג 28 בעולם, ג'ון איסנר האמריקני, 7:6 ו-6:2. סלע, 94 בעולם, שהשיג אתמול נצחון נאה בסיבוב הראשון על פיליפו וולנדרי מאיטליה, לא הצליח להתמודד כמו רבים אחרים בסבב, עם הסרב של איסנר שירה במהלך המשחק 17 אסים.

סלע פתח טוב את המערכה הראשונה עם שמירה ו-15:40 מול ההגשות של איסנר אבל האמריקני רמז כבר בפתיחה על עוצמת הסרב שלו, כשחזר והישווה ל-1:1. מכאן ואילך שני השחקנים שמרו יחסית בקלות על ההגשה שלהם, סלע בעזרת משחק חכם וקריאה טובה של איסנר שהירבה לשגות ואיסנר בעזרת סרבים אימתניים.

 


דודי סלע. לא יכל לאסים של האמריקני (GettyImages)

דודי סלע. לא יכל לאסים של האמריקני (GettyImages)
 

 

המשחקון הדרמטי הגיע ביתרון 5:6 לסלע, בו עמדו לזכות האחרון שתי נקודות מערכה, אבל איסנר יצא כל פעם מהבור עם אס, וסלע עם תחושה גדולה של החמצה עלה לשובר השוויון. גם בטיי-ברייק סלע עלה ל-1:3, אבל איסנר בעזרת עוד כמה אסים (עשר בכל המערכה) חזר ל-3:4. שתי טעויות של סלע העניקו לאיסנר שלוש נקודות מערכה והאמריקני נזקק רק לאחת שאותה כמובן ניצל עם אס שקבע 6:7.

סלע ששיחק לא רע, אך לא היה לו מה לעשות מול ההגשות של האמריקני המתנשא ל-2.06 עלה כבוי למערכה השניה, ואיסנר ניצל זאת לשבירה מהירה ל-0:2 שבעצם הכריעה את המשחק. איסנר שמר בקלות ל-0:3, וסלע אמנם שמר על משחקוני ההגשה שלו בהמשך, אך לא הצליח להתקרב לנקודות שבירה מול האמריקני. איסנר עשה כרצונו, הגיש ל-2:5 ושבר את סלע במשחקון הבא כדי לעלות לשמינית הגמר אחרי שעה ו-17 דקות.


ג´ון איסנר (רויטרס)

ג´ון איסנר מגיש. 17 אסים עשו את העבודה (רויטרס)
 

סלע יחזור למגרשים בשבוע הבא באליפות ארה'ב הפתוחה בה עלה בשנה שעברה לסיבוב השני.


כתבות נוספות

דילוג לתוכן