חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רק כמעט: הפסד לישי עוליאל בגמר אליפות אוסטרליה לנוער

 

זה היה קרוב, אבל בסיומו של משחק דרמטי ומלא תהפוכות, ישי עוליאל נוצח הבוקר במעמד הגמר של אליפות אוסטרליה הפתוחה לנוער, אחרי שנכנע מול זומבור פירוש ההונגרי בשלוש מערכות (4:6, 6:4, 6:3) לאחר 1:52 שעות של טניס.

ישי, שחקן ''נבחרת דוד'' שדורג 4 בטורניר פתח מצוין ובעזרת שתי שבירות השיג יתרון מערכה, אולם בהמשך נתקל במשחק מצוין מצד יריבו שהצליח לחבוט ווינרים והוכיח חוזקה מנטאלית ברגעים המכריעים בדרך למהפך, ניצחון בשתי המערכות הבאות ובמשחק כולו.

על אף ההפסד, לנו נותר רק לברך את ישי על טורניר נפלא שהסב לנו חובבי הטניס המון גאווה, והסתיים הכי קרוב שאפשר לתואר הגראנד-סלאם במלבורן.

 

ישי עוליאל בסיום המשחק:  "אני מאוד מאוכזב מהתוצאה במשחק היום, אני מרגיש שיכולתי לנצח, אבל אני שמח מהדרך שעשיתי בתחרות וההתקדמות בטניס שלי בתקופה האחרונה. אני בטוח שאם אני אמשיך ככה, אני אגיע למעמדים כאלה בעתיד בתקווה לנצח. אני רוצה להודות לקהל הישראלי שהגיע לצפות בי במשחקים וגם להודות להמון תומכים מישראל שצפו במשחק בארץ – התמיכה והאהבה שקיבלתי עזרה לי מאוד".

ג׳אן פוצ׳טאר מאמנו: ״ישי פתח את המשחק טוב, שמר על ההגשות שלו לאורך המערכה הראשונה ולפרקים גדולים שיחק מאוד אגרסיבי. במערכה השנייה ישי שיחק יותר מדי הגנתי, נלחם, אבל לאורך המערכה התעייף מאוד ורץ יותר מדי על הקו האחורי. במערכה השלישית היו לו כמה הזדמנויות לשבור את ההונגרי, הוא לא ניצל אותן והפסיד במשחק".

"ההרגשה מאכזבת כי הרגשנו שישי יכול לזכות בתחרות, אני מאמין שהטניס שלו הרבה יותר טוב מזה של ההונגרי אבל היום זה לא בא כל כך לידי ביטוי. מצד שני, אנחנו גאים בדרך של ישי בתחרות ובצורה בה הוא שיחק, אני חושב שזה נותן לכולנו כוח ואמונה שישי יכול להגיע למעמדים האלה בעתיד ולזכות בהם ואני מקווה שזו רק תחילת הדרך".

"אני רוצה להודות לדייויד קופר על התמיכה, הוא היה אתנו באוסטרליה בתחילת השבוע ותמך בנו ואני שמח בשבילו שאנחנו גורמים לו גאווה ומחזירים לו מעט על ההשקעה שלו בנו. חבל לי שהקהל היהודי-דתי במלבורן, שתמך בנו כל השבוע, לא הגיע לגמר בגלל השבת, הרגשנו את זה קצת במגרש. אבל אני רוצה להודות לכל היהודים והישראלים שליוו אותנו כל השבוע ונתנו לנו תמיכה ענקית – אני שמח שדודי סלע השאיר את הצבא שלו לישי לשבוע אחד". 

שלמה גליקשטיין מנכ״ל איגוד הטניס: ״ סך הכל תחרות מדהימה והישג אדיר שיקדם את ישי גם בדירוג,גם ביכולת המקצועית,גם בבטחון העצמי ובאמונה ביכולות שלו וגם בהכרה הבינלאומית וגם בהכרה של יריביו השחקנים.
היום זה היה פספוס אבל ישי לא היה מספיק אגרסיבי,לא שלט במשחק ולא נתן/מצא את האקסטרה שצריך לתת/למצוא בכדי לזכות בתארים הגדולים והחשובים האלה. אבל בסיכום,הישג ענק וכל הכבוד גם לז'אן המאמן המסור ולכל קבוצת דיוויד על ההשקעה האדירה שמתחילה לתת את הפירות בגדול!. קרדיט גדול למועדון הטניס ברמלה שגידל את ישי וממשיך לשמש לו בית ומקום אימונים מרכזי .וגם כמובן לאיגוד שתומך באופן משמעותי גם בישי וגם בשאר מאמני ושחקני קבוצת דיוויד.

אסי טוכמאייר יו״ר איגוד הטניס: ״מרגש מאוד היה לראות היום את ישי על אחת הבמות הגדולות ביותר של הטניס העולמי, למרות ההפסד אנחנו גאים בו ובג'אן ואיתם לאורך כל הדרך ובטוחים כי בצניעות שלו, עבודה קשה והמחויבות שלו יגיע רחוק מאוד.״

 

 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן