חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רם וארליך עשו את העבודה וניצחו 0:6,1:6,6:2,6:7,7:6

אם אתמול אמר הראל לוי שאנדיוני פייבוריטים במשחק הזוגות, הרי שהיום הוכיח הצמד הישראלי  שוב את העליונות שלו ואת העובדה שאת החיבור ארוך השנים בין אנדי ורם ויוני ארליך לא ניתן להספיד כל כך מהר.

היום (ראשון) ניצח הצמד הישראלי את ג'ורג' אגילר ופול קאפדוויל  שעלו ברגע האחרון במקומם של מאסו וגונזאלס שהעדיפו לנוח ולשמור כוחות לקראת משחקי היחידים המכריעים שיתקיימו מחר.

אנדיוני פתחו רע, הפסידו את המערכה הראשונה 7:6, זכו בשנייה 6:7 אך איבדו את המומנטום כשהפסידו את המערכה השלישית 6:2 ולמעשה נקלעו לפיגור 2:1 במערכות.

רק במערכה השלישית נראה היה שהחיבור בין אנדי ויוני ניצת שוב באופן סופי כשהשניים זכו בשתי המערכות האחרונות 0:6,1:6 כדי לנצח 2:3 במערכות ולצמצם את הפער במפגש ל-1:2. בסך הכל חבטו הישראלים 14 חבטות מנצחות לעומת חבטה מנצחת בודדת של הצ'יליאנים.

עצם הניצחון העניק לנבחרת הישראלית את האפשרות לנצח את המפגש, אך כדי שזה אכן יקרה- יצטרכו דודי סלע והראל לוי לנצח מחר את משחקיהם מול פרננדו גונזאלס וניקולאס מאסו, בהתאמה.

משחקי היחידים יפתחו מחר בשעה 16:00 ויועברו בשידור חי בערוץ הספורט.

הקפטן אייל רן: 'אנדיוני הציגו לב ענק והרבה נשמה. הם שיחקו גדול כמעט בכל המשחק. שתי המערכות הראשונות היו יכולות ללכת לשני הצדדים. במיוחד אני מרוצה מההופעה שלהם בשני הסטים האחרונים, הם הציגו את הטניס הטוב ביותר שלהם'.

אנדיוני בעוד נקודה ברשת. (צילום: אסף קליגר)

'לרגע לא חשבתי שאנחנו הולכים לאבד את הנקודה הזאת. אחרי הסט השלישי ישבנו ודיברנו וסיכמנו שנמשך בקו האגרסיבי שלנו, וכך היה. היינו יותר טובים והגיע לנו לנצח'.

על הסיכוים לניצחון במפגש, אמר רן: 'המומנטום עבר אלינו. זה מזכיר מאוד את המצב שהיינו בו מול שבדיה לפני שנה. בפיגור 2:1 דודי עלה וניצח את המשחק שלו ואני סמוך ובטוח שגם היום הוא יכול לעשות את זה. דודי הוא שחקן נשמה. המשחק הראשון שלו מול מאסו היה בשבילו עוד צבירת ניסיון רק כדי שמחר הוא יוכל להרגיש טוב יותר. זה לא ייאמן איך השחקנים שואבים ממנו השראה ואחרי כל משחק שלו השחקנים עולים במוטיבציה כל כך גדולה'.

'דודי הוא שחקן נשמה שמעלה את הרמה שלו בדייויס לרמות הכי גבוהות שיש. לא סתם אומרים שהוא קוסם ומחר אנחנו נראה את דודי שתמיד נלחם למען המולדת. אחרי המשחק הגדול שהראל נתן מול גונזאלס אני בטוח אם נגיע למצב של 2:2 הוא יעשה את העבודה. יש לו כל כך הרבה ניסיון ורצון לתת לנבחרת'.

הקפטן הישראלי המשיך לפרגן לשחקניו: 'הצ'ילאנים נתנו היום מנוחה לגונזאלס ומאסו משתי סיבות: הם ידעו שהיום יהיה קשה עד בלתי אפשרי לנצח את אנדיוני ובכל מקרה רצו לשמור כוחות למחר- כי הם הבינו את הסיכון העצום שיש בדודי ובהראל לנבחרת שלהם ולא רצו לחזור על תסריט ההפסד בארץ. לשמחתנו, לנו יש אפשרות לחלק את העומס בצורה איכותית'.

'היום ניקח שעה כדי להנות מהניצחון ונתחיל להתכונן למחר. אני מאמין שנוכל לעשות סנסציה. הצוות הרפואי עוזר לנו להתאושש ואנחנו מודים לו מאוד'.

אנדיוני מודים לקהל הישראלי. (צילום: אסף קליגר)

אנדי ורם ויוני ארליך נשמעו מרוצים בסיום המשחק: 'כל ניצחון בדייויס הוא כיף. אנחנו שמחים שהבאנו את הנקודה הקריטית הזאת היום, זה עוזר לנו מאוד לקראת מחר. התחלנו את המשחק לא טוב אבל ידענו שאנחנו צריכים להמשיך ולנסות לסיים את הנקודות ברשת. בהתחלה זה לא הצליח אבל עם ההתמדה זה הגיע ועבד'.

'בסופו של דבר ההבדל בינינו הוא הניסיון של אנדיוני וכשהתחברנו לקראת הסוף הפערים היו ברורים, היה קל יותר ונעים על המגרש. לרגע לא חשבנו שנפסיד, במיוחד כשאנחנו משחקים כצמד'.

השניים התייחסו למשחקי המחר, ואמרו: 'מחר יום חדש. יהיה קשה כמו בכל יום אבל יש גם סיכוי טוב לנצח. אנחנו מאמינים בנבחרת'.

 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן