רם וארליך ניצחו את מלצר ופייה, ישראל ב-1:2

מאת: מערכת ONE

אחרי 1:1 ביום המשחקים הראשון הצליחו אנדי רם ויוני ארליך לנצח במשחק הזוגות את מלצר ופייה 6:7, 4:6 ו-4:6, שמוציא את הנבחרת הישראלית להפסקת יום כיפור עם יתרון 1:2 בהתמודדות הדייויס.

ההתחלה היתה מבטיחה והצמד הישראלי הוותיק, שלא שיחק ביחד מאז ההפסד בגביע הדייויס בצ'ילה, הצליח לקחת את המערכה הראשונה בסולידיות, תוך כדי שמירה על ההגשות וניצחון בשובר השוויון בצורה חלקה.

המערכה השניה היתה סיפור אחר. האוסטרים פתחו אותה בסערה ועלו ליתרון 0:3 ו-1:4, אבל אז ביצעו אנדיוני – לא מעט הודות לקהל הרב שהגיע לנוקיה ולא חדל לעודד – קאמבק אדיר ולקחו את המערכה 4:6.

מרגע זה והלאה שלטו הישראלים במשחק ללא עוררין. אנדי רם נכנס לזון מטורף ועשה מספר נקודות יפות, יוני ארליך השיג מספר אייסים, בעוד שיורגן מלצר, המדורג 13 בעולם, נראה כבוי, איטי ופסיבי.

המערכה השלישית נפתחה חזק על-ידי הישראלים, שעלו ליתרון 0:2. האוסטרים עוד ניסו להשוות את התוצאה, אך עם הדחיפה של הקהל והאווירה החמה, לא היה להם סיכוי.

 


אוהדים (יניב גונן)

אוהדים בהיכל נוקיה. יש אווירה (יניב גונן)
 

 


קהל (יניב גונן)

קהל חם בנוקיה (יניב גונן)
 

מערכה ראשונה: 6:7 לרם וארליך
המשחק בהיכל נוקיה יצא לדרך. הצמד האוסטרי שבר את אנדיוני כבר במשחקון הראשון ועלה ליתרון 0:1. אנדיוני התעשתו והצליחו לשבור בחזרה ל-1:1. במשחקון הבא הצליחו הישראלים לשמור על ההגשות שלהם היטב ועלו ל-1:2. אנדיוני פתחו היטב גם את המשחקון הבא ומנעו מהאוסטרים לשמור על הגשותיהם, אך אלה ביצעו מהפך ולקחו את המשחקון, 2:2. סרבים מצוינים של ארליך העלו את הישראלים ל-2:3.

המשחקון הששי התחיל בשליטה מוחלטת של הישראלים, עם כמה ווינרים יפים, אך האוסטרים יצאו מהקבר ולקחו את המשחקון, 3:3. במשחקון השביעי שמרו הישראלים על הסרבים ולקחו את המערכה כששיפרו את אחוזי הסרבים הראשונים ל-60 אחוזים. עד עכשיו רק אייס אחד במשחק. הסרב המנצח של המערכה היה במהירות 197 קמ'ש.

 


אנדיוני (יניב גונן)

אנדיוני. 9 טעויות לא מחויבות לעומת 5 בלבד של האוסטרים (יניב גונן)
 

חוסר ריכוז ליד הרשת עלה לישראלים בהחמצה של שבירה נוספת במשחקון השמיני, אחרי שכבר הובילו 15:40. לישראלים ניתנה הזדמנות לסגור את המערכה אך הם לא הצליחו לשבור את האוסטרים, שהשוו די בקלילות ל-5:5. הישראלים לקחו את המשחקון הבא, אך נכשלו בשבירת האוסטרים, שהשוו ל-6:6. בשובר השוויון היו הישראלים דומיננטיים וניצחו 2:7 ולקחו את המערכה.

מערכה שניה: 4:6 לרם וארליך
המערכה השניה נפתחה דומה למערכה הראשונה – הצמד האוסטרי שמר על ההגשה שלו והפגין דומיננטיות. האוסטרים המשיכו לשלוט במגרש כששברו את אנדיוני ועלו ל-0:2. הישראלים כאילו הפסיקו לשחק ואפשרו לאוסטרים לעלות בלי מאמץ ל-0:3. רק במשחקון הרביעי הצליחו אנדיוני להתאושש מההלם ועם הרבה נחישות צימקו ל-3:1. האוסטרים לא אפשרו להם לצמצם עוד והביסו אותם במהירות על האפס ועלו ל-4:1.

 


מלצר ופייה (יניב גונן)

מלצר ופייה. פתחו את המערכה השניה בסערה (יניב גונן)
 

נקודות יפות של אנדיוני במשחקון הבא ושמירה מוצלחת על הסרב צימקה ל- 4:2. אנדיוני שיחקו על מלצר החלש ושברו לראשונה במשחק ל-4:3. הישראלים השיגו שלושה אייסים עד כה, לעומת אחד בלבד של האוסטרים. הקאמבק האדיר של הישראלים נמשך עם ניצחון קליל במשחקון הבא, שהשווה ל-4:4. אנדיוני הצליחו  לשבור במשחקון הבא ולעלות ליתרון 4:5 מדהים. הקהל דחף אותם והאוסטרים נלחצו.

 


אנדיוני חוגגים (יניב גונן)

אנדיוני חוגגים קאמבק אדיר (יניב גונן)
 

מערכה שלישית: 4:6 לרם וארליך
המערכה השלישית נפתחה כמו שהקודמת הסתיימה, עם שבירה גדולה של רם וארליך, שגם הצליחו לשמור על ההגשות הבאות שלהם ועלו ליתרון מבטיח, 0:2. האוסטרים יצאו קצת מההלם ולקחו את המשחקון הבא, אך הצמד הישראלי לא התרגש, שמרו על הברייק ועל החבטות ולקחו את המשחקון הבא. האחוזים של האוסטרים בסרב הראשון טובים יותר  – 69 -79, אך מספר הטעויות הלא מחוייבות עומד על 13:13.

המשחקון הבא נפתח לא טוב מבחינת הישראלים, שמצאו עצמם בפיגור 30:0 אך הצליחו לחזור ולהגיע לברייק פוינט. ארליך השיג אייס 6 במשחק אבל אז הגיעה החלטה שנויה במחלוקת של השופט שפסל נקודת שבירה של רם. אייס נוסף של ארליך סגר עניין, 2:4. הצמד האוסטרי שמר על ההגשות ולקח את המערכה הבאה.

 


אנדי רם ויוני ארליך חוגגים (יניב גונן)

אנדי רם ויוני ארליך. מריחים ניצחון (יניב גונן)
 

אנדי רם נכנס לזון ועם מספר נקודות מלהיבות ושני אייסים הוביל את הישראלים לניצחון על האפס. האוסטרים דחו את חגיגות הניצחון כששמרו על ההגשות במשחקון הבא וצימקו ל-5:4 לפני שאנדיוני הכריעו בקלות את המשחק כולו.

 


/* */