רותם אשכנזי אלופת העולם לנוער לחירשים

רותם אשכנזי בת ה-17, המתאמנת במרכז לטניס בישראל – רמת השרון, היא אלופת העולם לנוער לחירשים לאחר שניצחה היום במשחק הגמר את יאנה יאנוסיקובה הסלובקית 1:8 בתחרות שהתקיימה בנוטינגהם.
אשכנזי השלימה דאבל כשזכתה גם בתואר הזוגות המעורבים ביחד עם שותפה הגרמני יוהנס בר, השניים ניצחו בגמר את חאנוסקובה ושותפה הצרפתי אלכסנדר סאנצ׳ס.

אשכנזי, בת 17, היא הנציגה היחידה של ישראל ותשתתף באליפות העולם לנוער שתתקיים בין ה-20 ל-26 ביולי.אשכנזי, חירשת מלידה, משחקת טניס מגיל 6 כאשר מגיל 12 החלה לשחק ברמה"ש וכיום היא הטניסאית התחרותית החירשת היחידה בארץ. היא משחקת כבר מספר שנים בתחרויות ארציות ומדורגת כעת במקום ה-21 בארץ בקטגוריה עד גילאי 18 לבנות. עבורה זו תהיה הפעם הראשונה בה היא תשחק טניס מול שחקניות חירשות.

אשכנזי: "זו הפעם הראשונה שאשחק מול טניסאיות חירשות, זה מאוד מעניין אותי לדעת איך זה לשחק מול טניסאיות חירשות מכיוון שעד כה שיחקתי רק עם שחקניות ששומעות. מסקרן אותי מאוד לפגוש כל כך הרבה אנשים לקויי שמיעה כמוני מכל העולם והכי חשוב – אני מאוד מתרגשת לייצג את מדינת ישראל ומקווה להביא לנו הרבה כבוד".

הלילה ייצאו שני טניסאים ישראלים, בעלי צרכים ייחודיים, למשחקי העולם 2015 של הספיישל אולימפיקס שיתקיימו בלוס אנג'לס. השניים הם נדב צרפתי מהמרכז לטניס בישראל – תל אביב ואופיר אבישי מבית הספר לטניס של הדס אזולאי. מדובר בתחרות המתקיימת פעם בארבע שנים, בדומה לאולימפיאדה, בהשתתפות כ-7,500 ספורטאים מרחבי העולם בענפי ספורט שונים. בענף הטניס צפויים להשתתף כ-200 ספורטאים במספר קטגוריות שונות.

צרפתי ואבישי ישחקו במשחקי היחידים וישתפו פעולה בטורניר של זוגות מעורבים, כאשר את השניים ילווה המאמן שעיה אזר שמשמש כרכז הטניס של הספיישל אולימפיקס ומנהל המרכז לטניס בישראל – אשקלון. אזר: "שני השחקנים היו לפני שנתיים באליפות אירופה והשיגו תוצאות יפות ואני מקווה שגם הפעם הם יביאו כבוד לישראל". צרפתי: "אני מרגיש מוכן לקראת התחרות, היא חשובה לי מאוד ואני שמח לייצג את ישראל".

כתבות נוספות