חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רונן מורלי מונה לקפטן נבחרת הפדרציה

התוכנית המקצועית החדשה של איגוד הטניס יצאה לדרך, ולאחר בחירתו של תומר דנק למנהל המקצועי החדש בתחילת השבוע, מונה מאמן הטניס הבכיר והמוערך, רונן מורלי, לקפטן נבחרת הפדרציה של ישראל. במסגרת תפקידו יהיה מורלי גם אחראי על נבחרת העתודה והעתודה הצעירה של טניס הנשים.

מורלי מאמן טניס כבר למעלה מ-30 שנה, שימש בעבר כמאמן נבחרת הדייויס, אימן באקדמיה הלאומית במכון וינגייט בשנות ה-90 והדריך בין השאר את אנדי רם, יוני ארליך, הראל לוי, נועם אוקון ואמיר חדד. בשנה האחרונה נמצא מורלי בצוות האימון של לינה גלושקו, הטניסאית הבכירה של ישראל, שבתקופה זו זינקה כ-300 מקומות בדירוג העולמי לתוך 400 הראשונות. במאי האחרון זכה מורלי גם בפרס "מאמן הכבוד של המדינה" בטקס שהתקיים בבית הנשיא.

לצד מורלי תשמש סנדרה וסרמן כמאמנת הנבחרת, תפקיד אותו ביצעה במפגשי הפדרציה האחרונים. המשימה הראשונה של מורלי תהיה כבר באפריל הקרוב בטורניר בית 2 של גביע בילי ג'ין קינג (לשעבר גביע הפדרציה), שיתקיים בפינלנד, אחרי שנתיים ללא משחקים במסגרת זו בשל הקורונה.

כידוע, איגוד הטניס מסיים בימים אלו את בנייתה של התוכנית המקצועית החדשה, בשיתוף עם היחידה לספורט הישגי ומשרד הספורט. במסגרת התוכנית ישימו דגש על קידום שחקנים ושחקניות צעירים, הפיכתם לשחקנים מקצוענים ושילובם בנבחרות השונות. מינויו של מורלי מצטרף למינוי המנהל המקצועי של האיגוד ומהווה את ההתחלה של יישום התוכנית.

אבי פרץ, יו"ר איגוד הטניס: "אנו שמחים על חזרתו של רונן מורלי לאחר שנים רבות לתוכנית המקצועית החדשה. רונן הוא נדבך חשוב ונוסף בשינוי האסטרטגי של איגוד הטניס והוא מביא עימו ידע עצום וניסיון מקצועי רב מהשנים בהן עבד עם טובי הטניסאים שלנו והוא יתרום רבות להחזרת הטניס הישראלי לקדמת הבמה הבינלאומית. אנו שמחים שהתוכנית המקצועית יצאה לדרך וצפויים מינויים נוספים של אנשי מקצוע ערכיים וחיוביים אשר הטניס בישראל חשוב להם".

רונן מורלי: "לייצג את הנבחרת עבורי זה אחד השיאים בקריירה המקצועית שלי ואני מאוד שמח לחזור ולתרום מניסיוני לבנות. הפעם האחרונה שהייתי חלק מהנבחרת היתה ב-2009 כמאמן נבחרת הדייויס ואחד הערכים החשובים לי ביותר הוא ערך השורשיות, להיות מחובר למדינה ולשחק בשביל הדגל. המטרה היא גיבוש הנבחרת, חיזוק הערך הקבוצתי ובניית בסיס של תחרותיות בריאה המושתת על פירגון".

כתבות נוספות

דילוג לתוכן