חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רולאן גארוס:סטן ואורינקה זכה בתואר

 

שי אלון ONE

סטן ואורינקה היה אחראי היום (ראשון) להשלמתו של אחד ממסעות ההתאוששות המרשימים של הטניס בשנים האחרונות, אחרי שזכה לראשונה בקריירה ברולאן גארוס עם ניצחון 6:4, 4:6, 3:6 ו-4:6 על נובאק ג'וקוביץ' – שנה בלבד לאחר שהודח כבר בסיבוב הראשון.

 

"ואורינקה

 

ואורינקה עם הגביע (רויטרס)
 

 

"סטן
ואורינקה עם הגביע (רויטרס)
 
 

שווייצרי, שהדיח את רוג'ר פדרר בשמונה האחרונים ואת ג'ו ווילפריד טסונגה המקומי בחצי הגמר, שלט במשך דקות רבות בהתמודדות מול המדורג ראשון בעולם בזכות פור הנדים קטלניים וחזר מפיגור במערכות לזכייה ראשונה על משטח החימר בפאריס. בכך הוא הפך לשחקן המבוגר ביותר שזכה בטורניר מאז 1990 (30).

המדורג תשיעי בעולם, שהפסיד לנולה ב-17 מ-20 המפגשים האחרונים ביניהם, נראה הפעם טוב בהרבה וניצל את הרקורד האיום של הסרבי בגמר הגראנד סלאם בצרפת (שלושה הפסדים עד היום) ואת העייפות שלו כדי לחגוג.

מנגד, גם אחרי שהדיח את האלוף המכהן, רפאל נדאל, ברבע הגמר ואת אנדי מארי בארבעת האחרונים, ג'וקוביץ' לא הצליח להניח את ידיו על הגראנד סלאם היחידי שחסר לו בקריירה והדבר ימשיך לרחף כצל מעל הקריירה המרשימה שלו.

 

"סטן
ואורינקה וג´וקוביץ´ מתחבקים בסיום (רויטרס)
 

 

נולה, שנדרש ליותר מארבע שעות כדי להעפיל לגמר, לא היה קטלני כהרגלו ובשל התשישות הגדולה שממנה סבל ביצע טעויות רבות שעלו לו במשחק. אולי בשנה הבאה הוא יצליח.

 

סרינה וויליאמס זכתה אתמול בטורניר הרולאן גארוס לאחר ניצחון בגמר על לוסי ספארובה 3:6, 6:7 ו-2:6, התרגשה לאחר הגרנד סלאם ה-20 שלה. הפינליסטית: "היה תענוג לשחק נגדה"

 "סרינה
סרינה לאחר הזכייה. זכות לצפות בה (רויטרס)

סרינה וויליאמס (המדורגת ראשונה בעולם), כמו ליאונל מסי וניימאר, הוכיחה אתמול (שבת) שוב שזה זכות עבורנו לצפות בה. הטניסאית האמריקאית זכתה בטורניר הרולאן גארוס עם ניצחון 3:6, 7:6, ו-2:6 על לוסי ספארובה (13) בתום גמר מרתק. וויליאמס בת ה-33 רשמה זכייה 20 בתואר גרנד סלאם בקריירה שלה ועם הטניס שהיא מציגה אין שום סיבה שלא תמשיך לקטוף תארים. היעד הקרוב: ווימבלדון בו זכתה חמש פעמים בעבר.

התואר הקנה לאמריקאית את המקום השלישי בטבלת הזוכות בתארי הגרנד סלאם לאחר שחלפה על פני הלן וויליס מודי. כרגע האמריקאית מפגרת בשני תארים אחרי שטפי גראף לה 22 זכיות בסבב החשוב מכל וארבע פחות ממרגרט קור הראשונה עם 24 זכיות.

מה שבטוח שוויליאמס, שלא הפסידה גמר גרנד סלאם מאז ארה"ב 2011 (הפסידה לסמתנה סטוסור) וניצחה שבעה רצופים, נמצאת באותו מקום עם השמות הללו בהיסטוריה של הענף.

וויליאמס הנרגשת אמרה לאחר הזכייה: "כשהייתי ילדה קטנה בקליפורניה ההורים שלי רצו שאשחק טניס ועכשיו אני עומדת כאן עם 20 תארי גרנד סלאם". הטניסאית שזכתה בפעם השלישית בטורניר החימר היוקרתי ביותר (ניצחה גם ב-2002 וב-2013) הוסיפה: "זה רגע מיוחד מאוד עבורי. לא תמיד שיחקתי היטב כאן, וזה מאוד משמח עבורי לזכות פה בפעם ה-20 בגרנד סלאם".

"ספארובה
ספארובה עם סרינה. "אני שמחה שנלחמתי במערכה השנייה" (רויטרס)
 

מנגד, ספארובה הפסידה בגמר הגרנד סלאם הראשון שלה, אך עושה רושם שזה ממש לא יהיה האחרון שלה לאור היכולת והאופי שהפגינה במערכה השנייה. הצ'כית, שהישג השיא שלה עד הגמר הנוכחי היה חצי גמר ווימבלדון אשתקד אמרה לאחר ההפסד: "היה תענוג לשחק מול סרינה. אני שמחה שנלחמתי במערכה השנייה כי זה היה נראה כבר כמו משחק קל לזכות וויליאמס". 

ספארובה, שתתמודד מחר בגמר הזוגות לנשים הוסיפה: "אני מקווה שאזכה פה לפחות בתואר אחד. כל המעמד היה יפה. אני אסירת תודה כלפי האוהדים, זה חשוב לי מאוד. היה לי עור ברווז ששמעתי אותם מריעים".

כתבות נוספות

דילוג לתוכן