קלרה טאוסון מדנמרק זכתה בטורניר "מיתר אופן" לנשים על סך 60 אלף דולר

קלרה טאוסון מדנמרק זכתה בטורניר "מיתר אופן" לנשים, על סך פרסים של 60,000 דולר, שהסתיים בשבת 14.9.2019 ביישוב הדרומי. הדנית בת ה-16 המדורגת במקום ה-306 בעולם גברה 6:4, 3:6 ו-1:6 על המדורגת שנייה בטורניר, קטרינה הובגארסקי מגרמניה (206 בעולם), לאחר שעתיים של משחק. טאוסון דורגה השנה במקום הראשון בעולם לנוער וזכתה באליפות אוסטרליה בינואר האחרון.

בגמר הזוגות ניצחו הרוסיות סופיה לאנסר וקאמילה ראחימובה 6:4, 4:6 ו-3:10 את ולריה סטראקובה מאוקראינה ואנסטסיה גסאנובה מרוסיה.

מדובר בתחרות הנשים הגדולה ביותר שהיתה בארץ בשנים האחרונות ובאחת התחרויות הכי מיוחדות שקיימות בעולם הטניס: התחרות היא לזכרו של סרן ליעד לביא ז"ל, אשר היה קצין לוחם בצנחנים, ונהרג במבצע צוק איתן ב-2014. המיוחד בתחרות הוא שהשחקניות לא לנות בבתי מלון כמו בכל תחרות בעולם, אלא מתארחות אצל המשפחות במיתר, ולאחר מכן מהוות שגרירות של מדינת ישראל בכל טורניר בו הן משחקות.

זהו הטורניר החמישי ברציפות לזכרו של ליעד, כאשר ארבעת הטורנירים הקודמים היו לגברים והפעם לראשונה התקיים טורניר לנשים.

בהגרלה הראשית של הטורניר שיחקו חמש ישראליות שנוצחו בסיבוב הראשון: יוליה גלושקו, אחותה לינה גלושקו שהעפילה ממשחקי המוקדמות, שלי ברזניאק (זכתה בכרטיס חופשי בטורניר מוקדם), מאיה טחן ושביט קמחי (קיבלו כרטיס חופשי). המדורגת ראשונה בטורניר היתה הרוסיה ויטאליה דיאצ'נקו המדורגת במקום ה-112 בעולם. בטורניר הזוגות הגיעו יוליה ולינה גלושקו לרבע הגמר.

סרן ליעד לביא ז"ל נולד ב-2.11.91 וגדל במיתר. בילדותו עד גיל התיכון שיחק טניס, כמו שאר בני המשפחה, ובחר ללמוד בפנימייה הצבאית בחיפה שם למד מכיתה י' עד י"ב'. ליעד התנדב לשרת בצנחנים במרץ 2011 ושובץ לפלוגת הפלחה"ן במסגרת גדוד הסיור שם השלים את הכשרתו כלוחם. בסיום הכשרתו יצא לקורס מפקדי כיתות, לאחר מכן התנדב לקורס קצינים והספיק לשרת כקצין במשך שנה וחצי.

ליעד קיבל את התפקיד האחרון חודש לפני מבצע צוק איתן, תפקיד נחשק וחשוב – לפקד על צוות חוד מח"ט. בתפקיד זה הוביל את החטיבה בכניסתה לרצועת עזה ונהרג בקרב בגזרת חאן יונס, במשימת טיהור מנהרות המחבלים, ב-26.7.14. היה בן 22 בנופלו. בתום השלושים למותו החליטה המשפחה, בשיתוף המאמן של ליעד, ארז שנקר, להנציח את זכרו בקיום תחרות טניס בינלאומית לזכרו בשיתוף עם איגוד הטניס בישראל.

כתבות נוספות