חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קטיה טור בחצי גמר תחרות נשים בינלאומית באשקלון

בטורניר נשים על סה''כ פרסים 10,000 דולר המתקיים לראשונה באשקלון ונושא את שמה של סגן הילה בצלאלי ז''ל משתתפות שחקניות מכ15 מדינות שונות בעולם. ולמרות אכזבה גדולה בקרב השחקניות הישראליות האחרות עד כה, קטיה טור ממשיכה במסע ההצלחות שלה בתחרות.

היא התחילה מהפתעה בסיבוב הראשון כאשר ניצחה את דניז חזניוק המדורגת 495 בעולם ושביעית בטורניר, בשובר שיוויון במערכה השלישית לאחר משחק ארוך ומותח ואחרי שחזרה מפיגור 4:1 במערכה הסופית, המשיכה עם ניצחון חלק 6:3 6:4 על פרנצ'סקה סטיוונסון (652) מאנגליה בסיבוב השני, ופגשה את המדורגת שנייה בתחרות ו385 בעולם, קסניה קירילובה מרוסיה.

במערכה ראשונה מחצה קטיה את יריבתה תוך 26 דקות בלבד, בתוצאה משכנעת 6:0, לאחר שלקחה את כל הנקודות החשובות במשחקונים. מערכה שנייה התאפיינה בחוסר ריכוז של שתי השחקניות והרבה שבירות הדדיות (היו 7 כאלה במערכה זאת). קטיה נשברה ראשונה במשחקון הראשון והרוסיה ברחה ל2:0 לאחר שמירה על ההגשות שלה. טור חזרה לעצמה במשחקון השלישי והובילה כבר 40:0, אך הפסידה שלוש נקודות ברצף לשיוויון. ניצחון בשתי נקודות הבאות לא רק נתן את המשחקון לקטיה אלא גם שינה את המומנטום במערכה שעד כה הלכה לרוסיה.
במצב של 2:1 הרוסיה הפסידה ארבע נקודות ברצף ואיבדה את יתרונה במערכה- 2:2.
המומנטום של טור המשיך עם שמירה על ההגשות שלה ועוד שבירה לאחר משחקון ארוך וצמוד – 4:2. נגמר? ממש לא…

בשלב זה שתי השחקניות איבדו את הריכוז ומשחקוני ההגשה הפכו לחסרון במקום יתרון, שבירה רדפה שבירה עד תום המערכה. קטיה נשברה ל4:3, שברה ל5:3 ובמצב זה כאשר הגישה למשחק, שמטה שוב את משחקון ההגשה שלה ל5:4. אבל הרוסיה לא ממש הייתה במשחק, ובמשחקון ההגשות שהיה אמור להחזיר אותה למשחק ולהשאיר בו, הפסידה את כל הנקודות ברצף ובכך גמרה את המשחק 6:4 6:0 לקטיה טור.

משחק הבא של טור יהיה נגד עוד רוסיה, דריה מירונובה המדורגת 475 בעולם וחמישית בתחרות. המשחק יתקיים בשעה 10:30 ואחרי התוצאות בזמן אמת ניתן לעקוב באתר האיגוד.

בתחרות המקבילה של הגברים, נרשמה אכזבה גדולה מאוד בקרב הישראלים. טל ארוס ואיגור סמילנסקי היו היחידים שעלו לסיבוב השני לאחר שניצחו את גיא מיכלביץ ואלון אליה בהתאמה, אך הפסידו בסיבוב השני ליריבים מחו''ל.

בשבוע הבא יתקיים טורניר בינלאומי נוסף לנשים ולגברים בישראל. מועדון הטניס 'עיר הימים' בנתניה יארח את 'אליפות רמדה נתניה הפתוחה לזכרה של מרג'ורי שרמן'. סה''כ הפרסים בקטגוריית הגברים יהיה 10,000 דולר והנשים יתחרו על סכום גבוהה יותר – 25,000 דולר. תחרות זו תהיה אחרונה בסבב המקצועני שתתקיים השנה בישראל, אך לא תחרות הבינלאומית האחרונה. מיד אחרי סיומה יתקיים בארץ סבב של שלוש תחרויות ITF לנוער עד גיל 18 עם משתתפים מ30 מדינות בעולם. התחרויות יתקיימו ברעננה, בת ים וקרית שמונה, כך שלאוהבי הטניס ברחבי כל הארץ תהיה הזדמנות לבוא ולראות משחקים לא רחוק מביתם.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן