חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קטיה טור בגמר תחרות נשים 10,000 דולר באשקלון

 קטיה טוב ממשיכה את ההצלחה שלה בתחרות הבינלאומית באשקלון. לאחר שניצחה ברבע גמר את קסניה קירילובה, פגשה קטיה רוסיה אחרת – דריה מירונובה, המדורגת 475 בעולם וחמישית בתחרות.
המחשק נערך מתנאי מזג אוויר לא פשוטים ולא התעלה לרמה גבוהה באף שלב. בסופו של דבר, היכולת לשמור על משחקון ההגשה יותר מהיריבתה הביאה לטור את הניצחון 6:4 4:6 6:4 לאחר שעתיים ושלושים וארבע דקות.

מהלך המשחק:

מערכה ראשונה:
המשחק התחיל טוב מבחינתה של טור, כאשר היא שברה את יריבתה כבר במשחקון ההגשה הראשון שלה ועלתה ל2:0. הרוסיה לא ויתרה וניצחה שלושה משחקונים הבאים ברצף, תוך שהיא שוברת את טור פעמיים. בשלב זה המומנטום חזר לצידה של קטיה ששברה בחזרה ושמרה על ההגשות שלה. במצב של 4:4 שמרה קטיה שוב על ההגשות שלה, ובמשחקון העשירי הגיעה לתוצאה 0:40 ושלושה כדורי מערכה. הרוסיה הצליחה עוד להציל שניים מהם לפני שנכנעה בכדור מערכה השלישי והפסידה את המערכה הראשונה בתוצאה 6:4 לאחר 47 דקות משחק.

מערכה שנייה:
לאחר הפסקת השירותים בין המערכות, חזרו השחקניות לא מפוקסות והמערכה התחילה שבירות הדדיות. לאחר מכן כל אחת מהשחקניות שמרה על ההגשות שלה עד לתוצאה 4:4. במצב זה שיחקה טור משחקון מרושל והפסידה ארבע נקודות ברצף, כך שהפסידה את משחקון ההגשה שלה על האפס. מירונובה ניצלה את המומנטום, פתחה את המשחקון הבא באייס, וגמרה את הסיפור במערכה עם 6:4 לטובתה.

מערכה שלישית:
בשלב זה במשחק היו שחקניות עייפות פיזית ומנטלית ושבירה רדפה שבירה לאורך כל המערכה. למרות שעלתה ל2:0 מוקדם במערכה, הפסידה טור שלושה משחקים לאחר מכן, שברה בחזרה ל3:3, אך מיד נשברה שוב במחשקון השביעי הידוע כהחשוב ביותר המערכה. במצב 4:3 לטובת הרוסיה, עלתה קטיה עם הגב אל הקיר, תוך ידיעה שהפסד במשחקון הבא יגרום לה להיות עם רגל וחצי מחוץ לתחרות. קטיה לקחה את שתי נקודות הראשונות ושמה לחץ על הרוסיה. מירונובה לא נכנעה, לקחה נקודה וצימקה ל15:30, הפסידה נקודה ל15:40, אבל במצב זה הצילה את שתי נקודות השבירה, חזרה לשיוויון ואף עלתה ליתרון, מרחק נגיעה מ5:3 המבטיח. טור העבירה הילוך ולאחר מספר נקודות יתרון-שיוויון, הצליחה לבסוף לשבור את יריבתה והשוותה את המערכה ל4:4.
הרוסיה נשברה מנטלית, ומתוך שמונה נקודות הבאות לקחה רק שלוש, תוך כדי שטור שומרת על ההגשות שלה ושוברת את יריבתה במחשקון העשירי ומנצחת במערכה הסופית ובמשחק כולו.

במשחק הגמר שיתקיים מחר (שבת) בשעה 10:00, מחכה לטור שחקנית רומניה, אלנה-תאודורה צ'דר המדורגת 831 בעולם, שבדרך אל הגמר ניצחה את מדורגות שלוש, שמונה ושש בשלבים המוקדמים. המנצחת במשחק הגמר תגרוף קצת יותר מ1,500 דולר ו12 נקודות דירוג, כאשר המפסידה תסתפק ב1,000 דולר ו8 נקודות בלבד.

בתחרות 25,000 דולר שתתקיים בשבוע הבא בנתניה, נהנתה קטיה מכניסתה הישירה ברגע האחרון של קרן שלמה להגרלה הראשית ובכך קיבלה את הכרטיס החופשי שהתפנה בשבילה ויאפשר לה לשחק בבית הגמר ללא צורך במוקדמות.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן