חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קאמבק גדול לשחר פאר בדרך לניצחון על הנטוחובה

מאת: שי אלון

זה נראה רע בתחילה, אבל שחר פאר הוכיחה לעצמה שגם לאחר הפרידה ממאמנה פאבלו ג'יאנקופלי, היא מסוגלת לקאמבקים אדירים כשניצחה בסיבוב הראשון של טורניר סטנפורד בקליפורניה יריבה קשה, דניאלה הנטוחובה הסלובקית (25 בעולם) , 6:0, 4:6 ו-3:6.

פאר, כאמור חזרה למגרשים אחרי הפסקה של חודש מאז ההפסד בסיבוב השני בווימבלדון, חודש שהיה אמור להיות תקופת הכנה שקטה, לקראת עונת המגרשים הקשים, אך הפך למאוד דרמטי כשמאמנה של פאר פרש מתפקידו, באופן מסתורי למדי שהוגדר כ'סיבות אישיות'.

את מקומו של המאמן הפורש, ממלא בינתיים אליוט טלטצ'ר, יהודי אמריקני בן 51, שדורג כטניסאי במקום השישי בעולם, והיה בעבר בצוות האימון של מספר טניסאי צמרת ביניהם, פיט סמפראס.

פאר, 16 בעולם, ושישית בטורניר תשחק בשמינית הגמר מול מריה קרילנקו מרוסיה (27) שניצחה את מריאנה לוצ'יץ הקרואטית 1:6 ו-4:6.

הסלובקית, אחת הטניסאיות היפות בסבב, פתחה מצוין ושברה ל-0:2 כבר בפתיחה. לפאר היתה הזדמנות לשבור במשחקון הבא, אך הנטוחובה שמרה עלתה ל-0:3 ומכאן פשוט טיילה עד סוף המערכה אותה סיימה עם בייגל, 0:6 תוך 30 דקות.


דניאלה הנטוחובה. שלטה במערכה הראשונה אך לא יכלה בהמשך לפאר (GettyImages)

הנטוחובה. שלטה במערכה הראשונה אך לא יכלה בהמשך לפאר (GettyImages)
 

ללא ספק, מערכה ראשונה עגומה לפאר ללא פאבלו ג'יאנקופלי. אבל פאר כנראה שמרה כוחות למערכה השניה, אותה פתחה בסערה עם שבירה ושמירה ל-0:2. הנטוחובה צמצמה ל-1:2, אך המומנטום נשאר של פאר ששמרה ושברה שוב ל-1:5.

ביתרון 2:5, פאר הגישה למערכה אך הפסידה שתי נקודות מערכה, ושגיאה כפולה 
העניקו להנטוחובה נקודת שבירה שנוצלה והסלובקית שברה ל-3:5 והגישה ל-4:5. בהזדמנות השנייה שלה להגיש למערכה , פאר לא הסתבכה, ביצעה את העבודה והשוותה עם 4:6 את מניין המערכות ל-1:1.

פאר פתחה גם את המערכה השלישית עם שבירה , כשהיא חוזרת מפיגור 30:15
לנצחון במשחקון. פאר שמרה ל-0:2 ו-1:3. כשפאר הוליכה 2:3, עלתה הנטוחובה ל-0:40, מול ההגשות של פאר, אך הישראלית עם 2 אייסים חזרה מהבור וזכתה במשחקון.


שחר פאר. גילתה אופי וחזרה מפיגור (GettyImages)

שחר פאר. גילתה אופי וחזרה מפיגור (GettyImages)
 

כמו במערכה השניה, כששחר הגישה למשחק ביתרון 2:5, הנטוחובה שברה על האפס ל-3:5, אך פאר אחרי משחקון צמוד שברה וזכתה בניצחון.     

במשחקים נוספים שנערכו בטורניר, ניצחה מריה שראפובה את ז'י ז'אנג מסין 4:6 ו-5:7.זה היה נצחון ראשון של שראפובה על מגרשים קשים מזה ארבעה חודשים, מאז שהפסידה לז'אנג בטורניר האינדיאן וולס.

אלופת הטורניר 2009, מריון ברטולי (הדהימה בגמר אז את וונוס ווליאמס) ניצחה את אשלי הקלרויד האמריקנית 1:6 ו-4:6. 'היא עשתה לי חיים קשים במערכה השניה' אמרה ברטולי.

המדורגת 7, יאנינה ויקמאיר מבלגיה ניצחה 3:6 ו-4:6 את יאנג ז'אן צ'אן מטיוואן. ויקי אזרנקה, המדורגת 8, ניצחה 0:6 ו-2:6 את איומי מוריטה מיפן.

פאר עלתה לרבע גמר טורניר הזוגות בסטנפורד

שחר פאר עלתה הלילה לרבע גמר טורניר הזוגות בסטנפורד, קליפורניה כשניצחה ביחד עם אליסה קלייבנובה מרוסיה 2:6, 7:6 (7:1) ו-4:10 את האמריקניות בת'אני מאטק-סנדס ומייגן שונסי.

בסיבוב השני של טורניר הזוגות ישחקו שחר ואליסה מול ויקי אזרנקה מבלארוס (איתה הגיעה פאר לגמר הזוגות באוסטרליה) ומריה קירילנקו מרוסיה.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן