קאמבקים וניצחונות לשחר פאר ואנדיוני באינדיאן וולס

                                                                 מאת: שי אלון

שחר פאר וגם אנדי רם ויוני ארליך רשמו הלילה (בין ראשון לשני) ניצחונות דרמטיים ועלו לשמינית-גמר טורניר אינדיאן וולס היוקרתי.

פאר, 12 בעולם, המדורגת 10 בטורניר, גברה על המדורגת 19 בעולם, אנסטסיה פאבליוצ'נקובה מרוסיה 6:2, 3:6 ו-5:7, תוך שהיא חוזרת בקאמבק ענק מפיגור 5:3 במערכה השלישית, מצילה שלוש נקודות משחק ומתקרבת עד כדי ניצחון בודד מכניסה לטופ 10.

אם פאר תנצח בשמינית הגמר את המדורגת 5 בעולם, פרנצ'סקה סקיאבונה, היא תכנס כמעט בוודאות לטופ 10 בדירוג של השבוע הבא.

פאבליוצ'נקובה פתחה מצוין את המערכה הראשונה וגם שלטה בה בקלות, שברה ל-0:2, אח'כ ל-1:4 (על האפס) וסגרה את הסט על 2:6 אחרי שכבר עלתה ל-1:5.

הרוסיה גם שברה ל-0:1 במערכה השניה, אבל פאר סוף סוף התעוררה ושברה מיד בחזרה ל-1:1. הישראלית השיגה שבירה נוספת ל-1:3, אך נשברה בחזרה מיד ל-2:3. פאר שברה שוב ל-2:4, הפעם שמרה על היתרון והשתיים שמרו על ההגשות עד 3:6 ו-1:1 במערכות.

 


שחר פאר (רויטרס)

שחר פאר. תיכנס לטופ 10? (רויטרס)
 

 

הדרמה הגדולה התרחשה במערכה השלישית: פאר פתחה באופן נוראי את המערכה, נשברה ונקלעה לפיגור 3:0. הישראלית אמנם שברה חזרה ל-3:2, אך פאבליוצ'נקובה שברה שוב ל-2:4. נדנדת השבירות המשיכה כשפאר שברה ל-4:3, אך הרוסיה שברה על האפס ל-3:5 ועמדה להגיש למשחק. וכאן החל הקאמבק המפואר.

פאר הצילה נקודת משחק וצמצמה ל-4:5, במשחקון הבא היו לפאבליוצ'נקובה עוד שתי נקודות משחק ושוב היתה זו פאר שהצילה אותן והשוותה ל-5:5. עם המומנטום שחר שברה ל-5:6 וזכתה להגיש בעצמה למשחק.

אלא שגם זה לא היה פשוט, לרוסיה היו שתי נקודות שבירה שיכלו להחזיר אותה לשובר שוויון, אך זה היה כנראה היום של פאר שהצילה עוד שתי נקודות מכריעות וכשקיבלה את ההזדמנות, לקחה את נקודת המשחק וניצחה אחרי שעתיים ו-17 דקות של דרמה גדולה.

 


שחר פאר (GettyImages)

שחר פאר. הצילה 3 נקודות משחק (GettyImages)
 

 

זו תהיה הופעת שמינית-גמר שניה ברציפות של פאר בטורניר, בו הגיעה ב-2007 עד לרבע הגמר. פאר גם נקמה בפאבליוצ'נקובה על הפסד דומה בשנה שעברה, בטורניר סינסינטי , שם היתה זו הרוסיה לחזור מפיגור מערכה לניצחון דרמטי.

רם וארליך ניצחו בסיבוב הראשון
ניצחון חשוב מאוד רשמו גם הצמד רם וארליך. השניים שקיבלו כרטיס חופשי לטורניר היוקרתי, השיגו ניצחון גדול על הצמד הספרדי פרננדו ורדסקו ו-דוד מררו מספרד בסיבוב הראשון, 7:6, 4:6 ו-10:12 בסופר טיי-ברייק. גם 'אנדיוני' ביצעו, כמו פאר, קאמבק גדול כשכבר היו בפיגור מערכה ו-4:1 במערכה השניה.

במערכה הראשונה לא היו שבירות והספרדים היו אלה ששלטו בשובר השוויון וניצחו בו 2:7. ורדסקו ומררו שברו בפעם הראשונה במשחק ל-1:3 ושמרו ל-1:4, אבל כאן הצליחו רם וארליך לזכות בחמישה משחקונים רצופים, חזרו מהבור ל-4:6 במערכה השניה ושני הזוגות הלכו לסופר טיי-ברייק מכריע.

 


רם וארליך (שי לוי)

רם וארליך. ניצחו בסיבוב הראשון (שי לוי)
 

 

גם כאן היה צמוד צמוד, אנדיוני החמיצו פעמיים מץ' פוינט ביתרון 8:9 ו-9:10, אך כשהוליכו 10:11, זכו להזדמנות שלישית וניצחו. היריבים של הישראלים בשמינית הגמר, יהיו מארק נואלס מהבהמאס ומישל מרטינק הסלובקי, שניצחו את המדורגים 8, הוריה טיקו מרומניה ורוברט לינשטד השבדי, 6:2, 6:7 ו-10:12.

עבור רם וארליך שניצחו רק פעמיים מתחילת העונה, חוץ מבגביע דייויס, זה הניצחון הגדול ביותר העונה ואשר יעניק להם נקודות חשובות במאבק שלהם לשמור על הדירוג בסבב הזוגות.

כתבות נוספות