חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

צפו בטקס הפרישה מהראל לוי ונועם אוקון

בין המשחקים במסגרת גביע הדייויס בין ישראל ופולין, ומלבד הניצחון המשמעותי על הפולנים, התקיים בהפוגות המשחקים טקס מרגש בו נפרד הטניס הישראלי משחקני הדייויס הותיקים הראל לוי ונועם אוקון.
במהלך הטקס הודתה לשני השחקנים כל הנבחרת הישראלית וכן הקפטנים לשעבר עודד יעקב, שלמה גליקשטיין ועמוס מנסודרף וכמובן גם יו'ר איגוד הטניס, מיכאל קליין, מנכ'ל איגוד הטניס, משה חביב ומנכ'ל מרכז הטניס, דני גלי.
לוי שיחק בנבחרת מאז שנת 1998 והפך בחלוף השנים לשחקן המפתח של הנבחרת הישראלית עם 23 ניצחונות מתוך 43 משחקים, ובכך הפך לישראלי השני בכל הזמנים במספר הניצחונות בגביע דייויס.
במהלך הטקס אמר לוי: 'ניתנה לי הזכות הגדולה לייצג את המדינה במשך למעלה מ-20 שנה במסגרת הנבחרות השונות. אני מודה לכל מי שתמך בי לאורך הדרך וכמובן לקהל היקר על העידוד והתמיכה'.
נועם אוקון ערך את הופעת הבכורה שלו בגביע דייויס ב-1999 ולאורך השנים שמר על מאזן של 17 ניצחונות מתוך 32 משחקים.
אחד מרגעי המפתח של אוקון בגביע הדייויס התרחש עם ניצחונו על מרקוס אונדרושקה מדרום אפריקה במשחק המכריע במפגש. השניים הגיעו למערכה החמישית כאשר אוקון היה בפיגור 4:1 במצב שנראה אבוד לחלוטין. למרות המצב הקשה, הצליח אוקון להשוות את התוצאה, לנצח את המשחק ובכך העלה את הנבחרת לראשונה מזה שנים לפלייאוף העלייה לבית העליון, מיקום ממנו למעשה הצליחה הנבחרת לקצור את מרבית הישגיה המשמעותיים בשנים האחרונות.
בסיום אמר אוקון: 'זאת התרגשות עצומה לראות את כולם מהצד ולא מהמגרש. החלטתי בלב שלם לפרוש אחרי פציעות ארוכות מהן סבלתי, אך הרגעים היפים שלי בקריירה ילוו אותי לכל אורך חיי. תודה לאמיר, דודי, אנדי, יוני, הראל, שלמה, דדי, עמוס ואייל וכמובן למאמנים שלי- שמעון רפפורט ורונן מורלי על שהפך אותי לשחקן ובן אדם. התודה האחרונה שלי היא למשפחה שלי שעברה איתי את העליות והמורדות ולאשתי היקרה שלא הפסיקה להאמין בי'.
מיכאל קליין ומשה חביב העניקו במהלך הטקס ללוי ולאוקון תמונת קיר המתעדת את חלק מרגעי השיא שהשיגו השניים במהלך הקריירה.  

 

צילום ועריכה: פוטו גדיהראל לוי והתמונה המרגשת (פוטו גדי)


נועם אוקון והתמונה עם רגעי המפתח (פוטו גדי)


נפרדים מנועם והראל (פוטו גדי)

כתבות נוספות

דילוג לתוכן