צ'כיה זכתה בגביע דייויס אחרי 2:3 על סרביה

נבחרת הטניס של צ'כיה זכתה הערב (ראשון) בפעם השנייה ברציפות בגביע דייויס כשהשלימה 2:3 מול סרביה בבלגרד. ראדק סטאפנק בן ה-35 היה זה שהביא את נקודת הניצחון במשחק החמישי מול דושאן לאיוביץ' הסרבי בקלות 3:6, 1:6 ו-1:6.

הסרבי המדורג 117 בעולם לא עמד בלחץ והצ'כי שבר כבר בפתיחה ועלה ל-1:3, משם כבר סטאפנק שלט במשחק בקלות עד לסיום הצפוי.

ההתמודדות הגיע למשחק חמישי, אחרי שנובאק ג'וקוביץ', השני בעולם, הישווה את המשחקים ל-2:2. נולה גבר על תומס ברדיך, השביעי בעולם, 4:6, 6:7 ו-2:6 והשאיר את ההתמודדות בידיים של דושאן לאיוביץ' שלא הצליח לעשות את המהפך.

ברדיך שביחד עם סטאפנק הביא את הנקודה היקרה בזוגות לצ'כים, שיחק ללא רגשי נחיתות במערכה הראשונה, הציל תשע נקודות שבירה במערכה עד שנשבר במשחקון העשירי, הסרבי ניצח 4:6 ועלה ליתרון במערכות בתום שעה של משחק איכותי.

ברדיך נשאר עם ג'וקוביץ' לכל אורך המערכה השנייה, כשהוא מחמיץ בעצמו שתי נקודות שבירה, והמערכה הגיעה לשובר שוויון דרמטי מאוד, בו הוליך הצ'כי 2:4 ואיבד את היתרון עם טעות לא מחוייבת.

הצ'כי עלה גם ל-4:5 והיה זקוק לשני סרבים טובים כדי לסגור ענין, אבל הוא  החטיא שתי חבטות ליד הרשת, והסרבי קיבל במתנה נקודת מערכה אותה ניצל כדי להשלים 5:7 ו-0:2 במערכות.

 

"סטפנק
סטפאנק מקבל חיבוקים (רויטרס)
 

 

ההפסד במערכה השנייה חיסל מנטלית את הצ'כי, שנשבר כבר בפתיחת המערכה השלישית, נולה עלה ל-0:2 ומשם השלים 2:6 מהיר, וניצחון 23 ברציפות מאז ההפסד לרפאל נדאל בגמר אליפות ארה"ב הפתוחה.

"ג´וקוביץ´
ג´וקוביץ´ מרוצה מה-2:2 (רויטרס)

כתבות נוספות