צורף: תחרות הפדרציה באילת מקבילה לתחרות של 600,000 דולר ב-WTA

עוד שבועיים לקראת פתיחת משחקי גביע הפדרציה באילת (1-4 בפברואר), במסגרת הבית האירופאי אפריקני מספר אחת. ההכנות באילת צוברות תאוצה ובימים הקרובים צופים באיגוד הטניס כי המתחם יושלם כליל כדי לקלוט את הקהל הרב שצפוי להגיע, כמו גם את 15 הנבחרות.
כידוע, לתחרות צפויות להגיע כ-20 שחקניות מהמאייה הראשונה בעולם. בין השחקניות הבולטות, ניתן למנות את מוניקה ניקולסקו (30) מרומניה, קאיה קאנפי (34) מאסטוניה, שחר פאר (37) הישראלית, תמירה פאצ'ק (42) האוסטרית, סבטנה פירונקובה (46) מבולגריה, פטרה מרטיץ' (50) מקרואטיה, אלנה בלטצ'ה (51) מבריטניה, יוהנה לרסון (59) משבדיה ועוד.
מומחים שונים בענף הטניס הישראלי סיפרו כי נדיר לראות במחוזותינו מספר כה רב של שחקניות מובילות ברמה הגבוהה ביותר, שמשחקות יום אחרי יום. 'שיטת המשחקים היא בתים- מה שמאפשר לקהל לראות את כל השחקניות משחקות מספר פעמים בשלושת הימים הראשונים, דבר נדיר למדי בתחרויות בסבב. הרמה של השחקניות ואינטנסיביות המשחקים בהחלט יכולים להוות אטרקציה לקהל', סיפר שלמה גליקשטיין.
לדברי גליקשטיין, אם להשוות לתחרות בסבב ה-WTA הרי שתחרות הפדרציה באילת איכותית יותר מתחרויות 220,000 דולר ב-WTA, 'משום שלאילת מגיעה שחקנית מהעשירייה הראשונה בעולם'.
לעומתו, שלמה צורף נחרץ אף יותר: 'זאת תחרות WTA לכל דבר. הייתי כבר בהמון תחרויות בכל העולם, ולא רואים כל יום ריכוז כזה גדול של שחקניות מובילות. אם להשוות לסבב- שחקניות כאלה ניתן למצוא בתחרויות של 600,000 דולר. מתי הייתה  בארץ תחרות בסדר גודל כזה בארץ?'.
לשם השוואה, בתחרות שהתקיימה זה עתה בהוברט (220,000 דולר), שיחקו מספר דומה של שחקניות במאייה הראשונה, בעוד הקהל שהגיע לתחרות וודאי שלא צפה בשחקניות משחקות מדי יום במשך ארבעה ימים שלמים. לזאת גם יש להוסיף את העובדה שבאילת צפויה לשחק אגנסקה רדוונסקה מהעשירייה הראשונה, בעוד בתחרויות בסבב בסדר הגודל המדובר, נדיר לראות  שחקניות מהעשירייה הראשונה, אם בכלל.

באיגוד הטניס מוסיפים כי קיימת דרישה מוגברת לכרטיסים- ומספרם הולך ואוזל. מכירת חבילות כרטיסים במחיר מיוחד (350 ₪ במקום 440 ₪) לארבעת ימי המשחקים מתבצעת דרך איגוד הטניס במייל Itmoran@netvision.net.il
להזמנות חבילות משולבות כרטיסים, חייגו: 1-800-800-808

כתבות נוספות