חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פרר גבר על טסונגה בקלות ויפגוש את נדאל בגמר

מאת מערכת ONE

 
השחקן שמדורג במקום החמישי בעולם, דוד פרר הספרדי, עלה הערב (שישי) לגמר הרולאן גארוס שייערך בראשון אחרי שניצח את ג'ו ווילפריד טסונגה 0:6, 6:7 (3:7) ו-2:6 בחצי הגמר. בגמר המפעל יחכה לו בן ארצו, רפאל נדאל.
הצרפתי, ששיחק לעיני הקהל הביתי, הגיע למשחק לאחר שגבר ברבע הגמר על רוג'ר פדרר, והציפיות היו בהתאם. הקהל המקומי קיווה לראות נציג מקומי בגמר הטורניר לראשונה מאז 1998, אך לא כך היה.
הספרדי פתח את המשחק בטירוף, שבר פעמיים בדרך ל-0:4, ומשם המשיך בקלות ל-1:6 במערכה הראשונה. המערכה השנייה הייתה יותר קשה עבורו. עבור שני השחקנים למעשה. טסונגה נלחם, אך פרר נלחם עוד יותר וניצח 6:7 לאחר שובר שוויון (3:7).
טסונגה החל טוב את המערכה השלישית, אך נחלש בהמשך, אך החל לאבד סבלנות ופספס נקודות פשוטות. פרר אמר תודה יפה, לקח את המושכות בדרך ל-2:6 וניצחון במשחק. הספרדי, שבפעם הראשונה בקריירה שלו העפיל לגמר גראנד סלאם, יפגוש את בן ארצו, רפאל נדאל.
דויד פרר הגיש ראשון ונקלע לפיגור 30:0 מהיר, אך התאושש, חזר ל-40:40 והצליח לקחת את המשחקון ולהימנע משבירה מוקדמת. הספרדי הצליח להמשיך במומנטום של הניצחון במשחקון הראשון, שבר את יריבו, ועלה ל-0:2 שבוודאי נתן לו המון מוטיבציה לקראת המשך. פרר בשלו. גם את במשחקון הרביעי של המערכה הראשונה הוא הצליח להשיג שבירה בדרך ל-0:4.
 
 
""
דוד פרר מביט על הכדור(רויטרס)

 

גם טסונגה הגיע למשחק. אחרי חמישה משחקונים רצופים בהם הפסיד, הצליח הצרפתי לשמור על ההגשות בדרך ל-5:1. הבעיה? זה נראה מאוחר מדי כדי לחזור לעניינים. לפחות בסט הראשון. פרר התעשת במהרה, ניצח במשחקון שלאחרמכן וסיים את המערכה הראשונה ב-1:6.
הצרפתי פתח את המערכה השנייה בצורה טובה יותר מאשר פתח את הראשונה. הוא ניצחו במשחקון הראשון אותו הגיש. האם הוא יצליח גם לשבור? התשובה היא כן. טסונגה שבר במשחקון השני של המערכה השנייה בדרך ל-0:2. האם הוא יעשה לפרר את מה שהוא עשה לו? הספרדי הצליח לשמור על המערכות שלו בדרך ל-3:1.
 
 
""
ג'ו ווילפריד טסונגה בפעולה (רויטרס)
 
החמישי בעולם הצליח להשיג שבירה גם הפעם, צימק ל-3:2, והוריד לצרפתי קצת את הרוח מהמפרשים. פרר הצליח לנצח גם את המשחקון שלאחריו בדרך ל-3:3. הצרפתי ביצע שגיאה כפולה בהגשה לעיני הקהל הביתי, נשבר שנית ויריבו עלה ל-3:4 אולי בדרך ל-0:2 במערכות. רק אולי. טסונגה הצליח לשבור בחזרה וקבע 4:4 מותח במערכה השנייה.
שני השחקנים שמרו על ההגשות, 5:5 במערכה השנייה. אחרי משחקון אדיר, אולי הארוך ביותר עד עתה, טסונגה הצליח לשמור על קור רוח בדרך ל-5:6 קריטי עבורו. אך החמישי בעולם לא אמר נואש, חזר ל-6:6, והמשחקון המותח נמשך. פרר התעלה, ניצח בשובר השוויון בקלות יחסית 6:7 ועלה ל-0:2 במערכות.

פרר שמר על ההגשות ועלה ל-0:1 במערכה השלישית. עוד חמישה משחקונים כאלו והוא בגמר. טסונגה שמר גם על ההגשות שלו, 1:1 במשחק. הספרדי המשיך בשלו והצליח לשמור על ההגשות בדרך ל-1:2. השבירה הראשונה במערכה השלישית הגיעה, וכן, היא שוב שייכת לפרר, שעלה ל-1:3. מכאן הצליחו השניים לזכות במשחקון כל אחד, היתרון עדיין של הספרדי, 2:4.
החמישי בעולם לקח משחקון נוסף, קבע 2:5 בתקווה להמשיך לשבירה נוספת בדרך לניצחון במשחק כולו. פרר עשה זאת. הוא הצליח לשבור במשחקון השמיני, ניצח 2:6 ואת המשחק בשלוש מערכות בדרך לגמר גראנד סלאם ראשון בהיסטוריה.
 

 


כתבות נוספות

דילוג לתוכן