חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פרויקט "הכר את השחקן" חוזר!

 ""

מאת: עידן שירין

 

שם מלא: אלכסנדר גפוננקו

תאריך לידה: 1.6.2002

יד דומיננטית: ימין

גובה: 1.78

פתח את עיניו לראשונה: בית החולים וולפסון, חולון

מודל לחיקוי: סודרלינג רובין

מחבט: Babolat Pure drive

מאמן טניס: ויקטור מרדכי

מאמן כושר: אורן מיידניק

בית ספר:des frères college יפו

מקצוע אהוב: חשבון

 

חודש ספטמבר המהולל – חוויה לכל חובב ספורט, החודש לו חיכינו מזה זמן רב. 

תחילה, מפגש גביע דייויס ביתי מול נבחרת ארגנטינה הקשוחה, כשברקע אלפי אוהדי טניס משולהבים וצמאים לטניס ישראלי- ושבוע לאחר מכן, אירוח תחרות בינלאומית שהייתה אמורה לכלול מספר רב של שחקנים מהמאייה הראשונה. חלום או מציאות? כידוע לכולם, ולצערנו הרב, הפך החלום לבלתי אפשרי עקב מבצע "צוק איתן". לכן, כדי לרצות את החסך הרב שחל אצלנו ,החלטתי להתרוצץ בהנאה סביב מגרשי הטניס בארצנו הקטנה והחמימה, כדי למצוא את הכישרון המבטיח הבא, כמיטב המסורת של פרויקט "הכר את השחקן"!

 

 """"

דיוקוביץ ופרר- יאלצו להמתין לתחרות הבאה בישראל                                                      סגל נבחרת ישראל: אייל רן, דודי סלע, בר בוצר, אנדי רם ויוני ארליך      

 
לשמחתי, הפכה המשימה  למהירה ופשוטה כאשר הבחנתי בנער גבה הקומה שתיזז במגרשים המטופחים של מרכז הטניס ביפו. נער, שנוכחתי לדעת שזה עתה זכה בארצית האחרונה לגילאי 12: מיסטר אלכסנדר גפוננקו.

""

                                                                                               הטניסאי אלכסנדר גופננקו                                            

בשקיקה וסיפוק רב צפיתי באימון כולו, שנוהל בסדר מופתי על ידי מאמנו ויקטור מרדכי, ובסופו נגשתי לטאלנט הצעיר ולמאמנו. "אלכסנדר ואני עובדים יחד משנת 2007", מספר המאמן ויקטור. "ילד מוכשר בעל ביטחון עצמי על המגרש. הוא אמנם אוהב לבלוט באופיו אבל גם צנוע במקביל". עוד לדבריו "אלכסנדר תמיד התאמן עם שחקנים אשר חלשים ממנו ובניגוד ל'תיאוריות' המקובלות, כך בנה לעצמו את הביטחון העצמי והרגיש לידר. אם שמת לב, במהלך האימון ההורים לא נמצאים מסביב למתחם כך שתשומת הלב של הטניסאים מתמקדת אך ורק במגרש. הם מרגישים עצמאיים לחלוטין וזה מתבטא אחר כך במשחקים".


 """"

משנת 2007- ויקטור בזמן תדרוך עם ענת לקוס, אלכסנדר גופננקו ואילנה טרישוואלי


אכן, קל להבחין באינטליגנציה ובייחודיות  המתפרצות מהספורטאי הצעיר כאשר יוצרים עימו אינטראקציה ראשונית. אלכסנדר, בן לאולגה ולחמיס, נולד ומתחנך, עד היום,  ביפו, ולומד בבית הספר הנוצרי des frères college שבו השפה הרשמית הינה צרפתית.

כתוצאה ממיזוג התרבויות, אלכסנדר "שוחה" בלא פחות מ 5 שפות ברמת שפת אם: עברית, ערבית, רוסית, אנגלית וצרפתית. נתון זה הינו מדהים והשלכותיו רבות. לפי דבריה של  ד"ר גלית ששון מהמחלקה לבלשנות/שפות מאוניברסיטת בר אילן,  "ריבוי שפות הוא מצוין עבור ילדים. מחקרים מראים שרב לשוניות תורמת לפיתוח כישורים קוגנטיביים ולאינטליגנציה, אשר מפתחת את היכולות הניהוליות של הילד, ובאופן עקיף מסייעת בהתקדמותו  של הנער בעולם הספורט".

על המומחיות הורבאלית שלו, בשילוב סיפור משעשע, מוסיף  גפוננקו: "עם אמא, אבא  ואחי הקטן מרק אני מדבר רוסית, ערבית ועברית, ובכיתה השיעורים מועברים רק בצרפתית. אני זוכר מקרה נחמד שהיה בתחרות TE האחרונה בצרפת. הוגרלתי מול שחקן מקומי בסיבוב הראשון. אחרי נקודה חשובה שניצחתי,  הצרפתי צעק "מחמאות" לכיווני.  הצד השני לא ידע שאני מבין כל מילה, אבל זה לא השפיע עליי, ההפך, רק דרבן אותי יותר."  עוד מוסיף אלכסנדר בצחקוק קל: "בסוף התחרות פגשתי במקרה את השחקן הצרפתי ובמקום לדבר באנגלית התחלתי לתקשר איתו בצרפתית. לקח לו כמה שניות לקלוט אבל בסוף הוא חייך, התנצל ונתן לי טפיחה על הגב. בכלל, התחרות הזאת הייתה רגע השיא  בקריירה הקצרה שלי שבגמר ניצחתי 1:6 1:6 את יונס אדנן ממרוקו"סרטון של אלכסנדר משחק טניס " אלכסנדר גופננקו בפעולה"

גפוננקו, או בכינויו "אלצ'קו"  (על שם כוכב הסרט 'אלכס חולה אהבה'), החל לפקוד את מגרשי הטניס לראשונה עוד לפני כיתה א', באופן מקרי לחלוטין וכיום כבר מייצג את מדינת ישראל  ברחבי העולם. "הסיבה המרכזית שאלכסנדר החל לשחק טניס היא מכיוון שהמגרשים נמצאו בסמוך לביתנו. בהתחלה זה היה נקרא חוג מוטורי,שכלל פיתוח מוטורי לקטנטנים והתמקד בקורדינאציה עם כדורים וחישוקים, רק לאחר כמה חודשים התחילו עם מחבט וכדור" מדגישה אולגה, אמו של הנער.

 

""                                                                        

תחילת דרכו כילדון

""                                                                          חוג מוטורי לקטנטנים. היכן אלכסנדר?                                                                  

 

עם השנים התחביב הפך למקצוע, הילדון הפך לנער, וכיום גפוננקו  פוקד את מגרשי הטניס ואת מתחמי הכושר בכל ימות השבוע, למעט  יום שבת שמוקדש למנוחה. "החיים שלי סובבים סביב טניס. בסיום  הבית הספר אני הולך לאימון כושר עם המאמן אורן דיינמיק וכעבור שעה ומספר דקות מנוחה כבר מתחיל אימון עם ענת לקוס, דריה שוורצמן, ואילנה טריווישואלי", גפוננקו מציין בביטחון.  "השאיפה שלי להמשיך להתקדם ולייצג בכבוד את ישראל.  חשוב לי להודות  למרכזי הטניס בישראל ובייחוד מרכז הטניס יפו על התמיכה הכלכלית והאישית שעוזרת לי מאוד. גם כמובן למאמן שמלווה אותי שנים ויקטור מרדכי שבלעדיו לא הייתי פה היום ולאיגוד הטניס אשר תומך ודואג ללא הפסקה בטניסאים הישראלים".

 


""

              צוות quatt  הישראלי: מימין-  עדי דגן, דניאל פופוב, רון אלוק, איתי טולדנו, טלי מליכין ,לינה גלושקו, מאי אילברט ,סיוון רייזמן, ענת לקוס ואלכסנדר גופננקו.

 

""

        אתנחתה באימון הכושר: מימין- אלמוג כהן, ענת לקוס, בר  גמזה, גל נדלר, אלכסנדר גופננקו, אילנה טטרואשוילי, יארי מלקוב ואורן מיידניק                                                                 
ללא צל של ספק, מחבט הטניס  והכדור הצהוב  הם דומיננטיים בחייו של הטניסאי, אך וודאי תתפלאו לגלות כי אלכסנדר סיגל לעצמו עוד תחביבים נוספים שגורמים לו אושר וסיפוק "אני מאוד אוהב את עולם הטבע,  ערוץ 'נשיונאל גיאוגרפיק' הוא האהוב עלי. בשבתות בעיקר אנחנו יוצאים  לטייל עם המשפחה, ולאחרונה היינו בספא  בחמי געש והיה ממש מרגיע ונחמד. בסופי שבוע שאנחנו לא מטיילים אני יוצא לשכונה לשחק כדורגל עם החברים מהכיתה" עוד מוסיף אלכסנדר. "ההורים שלי מאוד תומכים ברצון שלי להיות שחקן מקצועי במיוחד בגלל שהם יודעים שהטניס עושה אותי מאושר. התמיכה שלהם מדרבנת אותי להתקדם מיום ליום במטרה שבעתיד אגשים את החלום ואהיה שחקן מוביל בסבב העולמי"

""                                                                                                       

אוהב לנשום אוויר צח, גפוננקו

""                                        בית משפחת גפוננקו אלכסנדר, אולגה, חמיס האח הקטן מרק 

כעת, לאחר נבואתו של אלכסנדר וההתרשמות הבסיסית והוירטואלית מהשחקן, לנו שוב נותר להחזיק אצבעות באמונה שלמה שההשקעה הרבה תניב פירות להצלחה מרובה.

 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן