חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פדרר חושף: רוצה לשחק בריו 2016, אוריד מהעומס

                            מאת: שי אלון, ONE

הטניסאי הטוב בהיסטוריה, רוג'ר פדרר, עדיין רחוק מפרישה בגיל 31. למרות זאת, השוויצרי, המדורג כיום שני בעולם, אמר היום (חמישי) במסיבת עיתונאים בברזיל, רגע לפני משחק ראווה מול תומס בלוצ'י, כי הוא מתכנן לשחק עד אולימפיאדת ריו 2016, אבל בשנים הקרובות מספר הטורנירים בהם ישחק יירד משמעותית וכל טורניר יבחר בקפידה זאת כדי לשמור על עצמו ברמות הגבוהות עד אז.

'אני חייב לדאוג ללוח הזמנים שלי, לוח הזמנים של הגוף, לוח הזמנים של הנפש, וכל זאת כדי להישאר בסבב עד 2016 בעוד שלוש וחצי שנים. אני חייב להסתכל הרבה קדימה ולא רק לחצי השנה הקרובה', אמר פדרר.

משחקו מול בלוצ'י הוא חלק מטורניר ראווה גדול בסאו-פאולו בו משתתפים גם מריה שראפובה, ויקי אזרנקה, סרינה וויליאמס, קרולין ווזניאקי, ג'ו וילפריד טסונגה, טומי האס וטומי רוברדו. גם שחקני הזוגות הטובים בעולם, האחים בוב ומייק בראיין, משתתפים בחגיגת הטניס בברזיל .

אם פדרר ישרוד עד ריו, זו תהיה האולימפיאדה החמישית שלו, אבל מאזן המדליות שלו כולל רק זהב בבייג'ין בזוגות וכסף ביחידים בלונדון. 'יש הרבה אהבה ותאווה לספורט בברזיל, זה מקום מצוין לשחק בו טניס עכשיו', אמר השני בעולם שזכה ב-17 טורנירי גראנד סלאם.

פדרר המשיך: 'השנה האחרונה הייתה קשה במיוחד בגלל שללוח הטורנירים הצפוף נוספה גם האולימיפיאדה וגם המחויבות שלי לגביע דייויס. הצלחתי לחזור למקום הראשון בעולם, אבל הייתי צריך להקריב הרבה בשביל זה – הייתי רחוק מהבית ומהמשפחה, הייתי רוצה יותר לנוח יותר להירגע ויותר לבלות עם הילדות שלי'.

'אני מאוד שמח שאני מצליח לשחק ברמות הגבוהות, זו הייתה אחת השנים הטובות שלי עם שישה תארים, כולל ווימבלדון, אבל זו שנה שסחטה אותי רגשית. בשנה הבאה יהיה לי חשוב יותר לנצח משחקים מאשר לשמור על הדירוג, לכן אני צריך לתכנן את האימונים באופן שונה'.

פדרר שיחק ב-2012 לא פחות מ-21 טורנירים, לעומת ג'וקוביץ' ונדאל ששיחקו רק 18, ואנדי מארי ששיחק 20. 'אני אשחק רק בטורנירים שחשובים לי, או שזכיתי בהם בעבר, או שאני אוהב את המקום והאוהדים באופן ספציפי. הגעתי לנקודה בחיים שאני יכול לבחור איפה אני רוצה לשחק וכמה אני רוצה לשחק'.

לסיום, פדרר כבר הודיע כי השנה לא ישחק בטורניר הגדול במיאמי בו שיחק ברציפות מאז 1999 וזכה בו פעמיים: 'זו הייתה החלטה קשה בשבילי, אבל הייתי חייב להשאיר טורניר גדול אחד בחוץ כדי להתאמן יותר'.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן