חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פדרר הדיח את סלע עם 3:6, 2:6 ו-2:6 בארה"ב

                               מאת: מערכת ONE

דודי סלע (92 בעולם) הודח הערב (חמישי) מטורניר היחידים של אליפות ארה"ב הפתוחה כבר בסיבוב השני כשהובס 6:3, 6:2 ו-6:2 על-ידי הפנומן השווייצרי, רוג'ר פדרר (3 בעולם).

סלע הגיע למפגש לאחר שחזר בסיבוב הקודם מפיגור 2:0 במערכות לניצחון 2:3 על תומאס בלוצ'י הברזילאי, החזיק מעמד 5 משחקונים, נשבר בשישי ונוצח בסט הראשון שארך 26 דקות.

פדרר, כמו שעון שווייצרי, גמר גם את המערכה השניה ב-26 דקות בלבד, הפעם בעזרת 2 שבירות מול סלע, שהיה חסר האונים ולא שבר אפילו פעם אחת במהלך כל המשחק.

הטניסאי הישראלי הבכיר שמר על ההגשה הראשונה שלו במערכה השלישית, אבל השלישי בעולם שבר בדרך ל-1:3, עלה ל-2:4 ושייט לניצחון במשחק כולו תוך שעה ו-17 דקות.

בסיבוב הבא פדרר, שהגיש 6 אייסים מול סלע, יפגוש את המנצח בהתמודדות בין מריאן צ'יליץ' הקרואטי (27 בעולם) לבין ברנרד טומיץ' האוסטרלי (60 בעולם).

סלע אמר בסיום: "קשה לשחק מול פדרר, במיוחד כשאתה לא בשיא שלך ועל המגרש המרכזי. אולי במגרש 25 היה לי יותר צ'אנס. היום לא היה לי סיכוי מול הסרב שלו".

פדרר עצמו הודה כי לא הרגיש מאוים היום ע"י הישראלי: "לא הרגשתי איום על הסרב וגם מהקו האחורי ידי היתה על העליונה, כשזה ככה, זה קשה ליריב שלי, אני חושב שהייתי טוב היום, וזה היה משחק טוב בשבילי בהתאם לרוחות שהיו במגרש".

מערכה ראשונה – 3:6 לפדרר
פדרר שמר על ההגשה הראשונה שלו ועלה ליתרון 0:1 תוך פחות מדקה. סלע עשה בדיוק את אותו הדבר במשחקון הבא לפני השווייצרי עלה ל-1:2 אחרי 4 דקות של משחק. הישראלי עמד בקצב ושמר גם במשחקון הבא על ההגשה שלו, 2:2 אחרי 9 דקות.

 

"פדרר

פדרר מגיש מול סלע (GettyImages)
 

דווקא סלע החל טוב יותר את ההגשה הבאה של פדרר עם נקודה יפה, אבל השווייצרי התעשת, עלה ל-15:40 והשיב לעצמו את היתרון במערכה. במשחקון השישי קיבלנו את השבירה הראשונה כשפדרר הצליח להתגבר על ההגשות של סלע בדרך ל-2:4.

הפנומן השווייצרי עבד קשה יותר במשחקון הבא, בו כבר עלה ל-0:30 ולמרות שסלע חזר ל-30:30, פדרר שמר גם הפעם על ההגשה. הישראלי עצר את המומנטום השלילי כששמר על ההגשה וצימק את הפער ל-2 משחקונים, אבל הוא רק דחה את הקץ ופדרר סגר עניין במערכה הראשונה עם 3:6 תוך 26 דקות.

מערכה שניה – 2:6 לפדרר
סלע ופדרר החלו את המערכה השניה כמו הסט הראשון וכל אחד מהם שמר על ההגשה הראשונה שלו. המגמה נמשכה גם בשני המשחקונים הבאים ואת המשחקון החמישי פדרר פתח היטב, עלה ל-0:30 מול סלע שהגיש ואף הצליח לצמק אחרי החזרה נהדרת, אבל השווייצרי השיג את השבירה שלו ועלה ל-2:3.

המערכה השניה החלה לברוח לסלע כשפדרר שייט ל-0:40 חלק, שמר על ההגשה שלו, שבר פעם נוספת ועלה ל-2:5. השווייצרי גמר גם את המערכה השניה תוך 26 דקות, השלים 2:6 ו-0:2 במשחק כולו.

מערכה שלישית – 2:6 לפדרר
סלע פתח את המערכה בצורה נהדרת עם 0:40 ושמר על ההגשה, רק מה, פדרר עשה בדיוק את אותו הדבר והשווה ל-1:1. השווייצרי המשיך במומנטום עם שבירה ועשה ככל העולה על רוחו בדרך ל-1:3 מהיר אחרי שעה ו-5 דקות.

 

"פדרר

פדרר חוגג את הניצחון על סלע (GettyImages)
 

סלע הצליח לצמק ל-3:2, אבל פדרר פתח היטב את המשחקון הבא, עם 0:30 וכבר עלה ל-2:4. הישראלי איבד ריכוז, נקלע לפיגור של 0:40 במשחקון ההגשה הבא שלו, פדרר עלה ל-2:5 בלי יותר מדי מאמץ וגמר את הסיפור.

אנדי רם ויוני ארליך הפסידו בסיבוב השני לגרמני פיליפ פצ'נר ולאוסטרי יורגן מלצר 6:2,7:6.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן