חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פאר צפויה להיכנס לטופ 10 אחרי אליפות אוסטרליה

 מאת: שי אלון

שחר פאר שסיימה את העונה במקום ה-13 מתאמנת במיאמי ופירסמה השבוע את לוח הטורנירים שלה ל-2011: בריסביין, סידני, אליפות אוסטרליה, גביע הפדרציה באילת, דובאי, קטאר, אינדיאן וולס ומיאמי.

פאר, אחרי פרישת דמנטייבה, תמוקם 12 בתחילת 2011 ועקב איבוד נקודות צפוי של ז'וסטין הנין ופציעתה של סרינה וויליאמס, תיכנס ככל הנראה לטופ 10אחרי אליפות אוסטרליה.

הנין משחקת בגביע הופמן בשבוע הראשון של השנה ולא תגן על הגמר שלה בבריסביין ולכן פאר צפויה לעלות למקום ה-11 כבר אחרי השבוע הראשון כי לישראלית בנק נקודות גדול, אפילו אם לא תפתח טוב את השנה.

באליפות אוסטרליה הנין מגינה על גמר ונה לי הסינית, שאף היא לפני פאר, על חצי גמר, בנוסף לעובדה שסרינה האלופה שלא תשחק, מכאן ההסתברות שפאר תשלים את ההישג הנפלא מאוד גבוה.

יוליה גלושקו תקבל את 50 הנקודות על הזכיה שלה בטורניר טרארלגון רק בשבוע הבא ובינתיים היא נסוגה ל-284. גלושקו תשחק השבוע בטורניר חמישי ברציפות בעיר בנדיגו באוסטרליה. גלושקו תזנק בשבוע הבא לסביבות המקום ה-243 בעולם, שיהווה עבורה כמובן דרוג שיא מצויין. אחריה, קרן שלמה במקום ה-525 וגרטה סקריפניק במקום ה-790.

נדאל ראשון, דודי סלע  75
חודש לאחר שטניסאיות ה-WTA סיימו את העונה, סיימו אמש גם טניסאי ה-ATP הבכירים את 2010 עם משחק חלומי בין שני הטניסאים הטובים בעולם, בו ניצח המדורג שני רוג'ר פדרר את יריבו המושבע רפאל נדאל בגמר אליפות סוף השנה של הסבב בלונדון.

למרות זאת, רפאל נדאל , שהיתה לו עונה חלומית בה זכה בשלושה גראנד סלאמים מסיים את העונה במקום הראשון, רחוק מכולם, עם 12,450 נקודות.

 

 


נדאל. הרבה מעל כולם (GettyImages)

נדאל. הרבה מעל כולם (GettyImages)
 

 

פדרר אחריו עם 9,145 נקודות וגראנד סלאם אחד באוסטרליה בנוסף לאליפות סוף השנה. שלישי ב-2010, נובאק ג'וקוביץ' עם 6,035 נקודות. הסרבי שטרם סיים את העונה עקב גמר גביע דייויס בעוד שבוע, הגיע השנה לגמר אליפות ארה'ב.

אנדי מארי, שנוצח בקרב דרמטי מול נדאל בחצי הגמר בלונדון, עולה שלב וממוקם רביעי בדירוג הסופי ובצדק. למארי 5,700 נקודות והישגו הבולט הוא גמר אליפות אוסטרליה.

רובין סודרלינג שהה בשבועיים האחרונים במקום הרביעי, אך אחרי אליפות סוף השנה הוא יורד למקום החמישי. השבדי, שהיתה לו עונת שיא, הגיע השנה לגמר הרולאן גארוס אחרי ניצחון על פדרר ברבע הגמר.

 

 


ברדיך. העונה הטובה בקריירה שלו (רויטרס)

ברדיך. העונה הטובה בקריירה שלו (רויטרס)
 

 

שישי תומאש ברדיך, פינליסט ווימבלדון, שגם לו היתה זו העונה הטובה בקריירה, כולל נצחון גדול על פדרר ברבע הגמר על הדשא. אחריו דוד פרר מספרד, אנדי רודיק מארה'ב, פרננדו ורדסקו הספרדי ומיכאל יוז'ני מרוסיה. עונת שיא מדהימה, היתה גם ליורגן מלצר האוסטרי, שסיים אותה במקום ה-11 בעולם.

בולטים בהעדרם מהטופ 10 הם חואן מרטין דל פוטרו, שהיה פצוע כל השנה והתדרדר למאיה השלישית בעולם וניקולאי דווידנקו (22), אלוף סוף השנה בשנה שעברה, שסבל מפציעות בתחילת העונה ולא הצליח לחזור ליכולתו הרגילה.

בין הישראלים, דודי סלע, שעקב פציעה בגב סיים את העונה מוקדם מהצפוי, מסיים במקום ה-75 בעולם את 2010 אותה החל במקום ה-43 ובמהלכה יצא לחודש מהטופ 100 ביולי.

 


דודי סלע. שנה מלאת עליות וירידות (GettyImages)

דודי סלע. שנה מלאת עליות וירידות (GettyImages)
 

 

אחריו אמיר וינטרוב, שיורד 3 שלבים ל-315, אך יזנק בשבוע הבא, עקב זכייתו ביום ראשון בטורניר טרארלגון ע'ס 15,000 דולרים. וינטרוב ישחק השבוע בטורניר נוסף בניו זילנד. הראל לוי, שעל סף פרישה יורד שלושה שלבים ל-323, נועם אוקון שני שלבים ל-341.

בזוגות, אנדי רם מסיים את העונה במקום ה-23 ו-יוני ארליך במקום ה-45. השניים יחברו יחדיו בתחילת 2011 בטורנירי ההכנה לאליפות אוסטרליה. הבראיינים, שהודחו בחצי גמר אליפות סוף השנה, מסיימים את 2010 ראשונים בדירוג.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן