חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פאר, סלע, וינטרוב, רם וארליך ישחקו בבריסביין

 מאת: שי אלון

עונת הטניס 2011 מתקרבת וששת הטניסאים הישראלים הבכירים כבר בדרך לטורניר הראשון שלהם. חמישה  נציגים ישראלים יפתחו את השנה בטורניר בריסביין באוסטרליה.

שחר פאר, 13 בעולם, תשחק בטורניר היחידות. דודי סלע (75) ישחק בטורניר היחידים. אנדי רם ויוני ארליך ישתפו פעולה יחד בטורניר הזוגות ואילו אלוף ישראל הטרי, אמיר וינטרוב (281) יפתח בטורניר המוקדמות. הטורניר יחל בלילה שבין שישי לשבת במשחקי המוקדמות. טורניר היחידים והזוגות יחל בלילה שבין ראשון לשני.

מי שבולטים בהיעדרם מהרשימה הזו הם שני הטניסאים הפורשים, הראל לוי ונועם אוקון. לוי בינתיים עוד לא פרש רשמית וצפוי לעשות זאת אחרי משחק הדייויס מול פולין בחודש מרץ, אם קפטן הנבחרת אייל רן יזדקק לו.

לוי לא יעלם מעולם הטניס וישמש בעונה הקרובה כמאמנו של המחבט הבכיר, דודי סלע. לוי עזר לסלע בחודש האימונים האחרון בארץ ובימים האחרונים סוכם ביניהם כי לוי ילווה את סלע לאורך שנת 2011.  במקביל יעזר סלע גם במאמן הכושר, יובל חיגר, שנסע איתו לאוסטרליה לחודש הקרוב.

 

 

'אאמן את סלע בארץ ואסע איתו לתחרויות בחו'ל למספר שבועות בשנה', אמר לוי ל-ONE. 'אהיה אחראי על התוכנית המקצועית של סלע, ביחד עם יובל חיגר'. סלע התחיל את שנת 2010 עם חצי גמר טורניר צ'נאי בהודו, שהפך בסופו של דבר לאחת מנקודות האור הבודדות של הטניס הישראלי בשנה החולפת, לצד הניצחון המדהים על אנדי רודיק בטורניר קווינס.

סלע הוא אחד הטניסאים האחרונים שנכנסו לטורניר בריסביין, אותו מפארים השנה שמות כרובין סודרלינג, אנדי רודיק, מרדי פיש , מרקוס בגדטיס ופרננדו ורדסקו. הישראלי יקווה לא לפגוש את אחד מהם כבר בסיבוב הראשון.

 

 


הראל לוי ואייל רן (יניב גונן)

הראל לוי. 'אהיה אחראי על התוכנית המקצועית של סלע' (יניב גונן)
 

 

לעומת סלע, שחר פאר תגיע במצב נוח הרבה יותר לטורניר הנשים ותדורג שניה אחרי סאם סטוסר האוסטרלית. בנוסף תשתתפנה בטורניר דניאלה הנטוחובה, מריון ברטולי, נדיה פטרובה ופלביה פנטה. פאר תגן על הופעת חצי גמר בטורניר אוקלנד בשבוע המקביל.

החגיגה האוסטרלית בבריסביין תחדש את הקריירה המשותפת של אנדי רם ויוני ארליך כצמד, לאחר שנתיים של שיתוף פעולה רק במסגרת גביע דייויס ובטורנירים מזדמנים.

 


ארליך ורם (יניב גונן)

יוני ארליך ואנדי רם. יחזרו לשתף פעולה (יניב גונן)
 

 

השניים זכו ביחד באליפות אוסטרליה 2008 ומקווים לשחזר את ימיהם הגדולים כבר בטורניר הראשון של 2011. רם, 23 בדירוג הזוגות וארליך (45) לא יצליחו להיכנס לטורנירים חזקים עם הדירוג הנוכחי כצמד ושואפים לשפר את הדירוג המשותף .

בגנית אלופת ישראל, יוליה גלושקו, המדורגת 235 בעולם, תתחיל את דרכה בטורניר בסין כבר בשבוע הבא ונמצאת כרגע 14 מקומות מחוץ למוקדמות אליפות אוסטרליה הפתוחה שיתקיימו בעוד שבוע וחצי. אם גלושקו לא תיכנס, היא תשחק טורניר נוסף בסין. גם אמיר וינטרוב נמצא קרוב לכניסה לרשימת המוקדמות בין הגברים וכמו גלושקו יחכה להודעה מהמארגנים.


כתבות נוספות

דילוג לתוכן