פאר ניצחה את ויקמאייר ועלתה לשלב רבע הגמר

                                                                             מאת: שי אלון 

שחר פאר עלתה היום (חמישי) לשלב רבע הגמר בטורניר בדובאי אחרי ניצחון בשלוש מערכות על יאנינה ויקמאייר 6:3, 4:6 ו-1:6, ניצחון אשר הושג במגרש המרכזי, כשלשם שינוי, המארגנים לא התעלמו מהמשחק של פאר וסיקרו אותו מהתחלתו ועד לסופו. 

בשנה שעברה, כשפאר הגיעה לא מדורגת לטורניר, היא ניצחה בסיבוב הראשון את ויקמאייר, והפעם עשתה זאת גם כן, אומנם אחרי קושי מסויים בעקבות מערכה ראשונה חלשה ובסופו של דבר התקדמה לשלב הבא, שם היא תפגוש את המנצחת בין הראשונה בטורניר והשניה בעולם, קרולין ווזניאקי, ליפנית המפתיעה, איומי מוריטה בת ה-20 (57).

אחרי מערכה ראשונה חלשה, בה נשברה שלוש פעמים בקלות יתרה, הציגו השתיים מערכה שניה מוזרה. אף אחת מהטניסאיות לא הצליחה לשמור על ההגשות שלה ומהר מאוד התפתח משחק של שבירות. במצב של 4:4, פאר החליטה שנמאס לה, שברה שוב וניצחה 4:6.

כנראה שהניצחון החלק של שחר, בנוסף לשבירה מוקדמת במערכה השלישית, הכריעו את הבלגית המדורגת 25 בעולם, אשר לא הצליחה למצוא פתרון למשחק האגרסיבי של הישראלית במערכה השלישית, שם זה נגמר חלק הרבה יותר עם 1:6 וניצחון בשעה ו-33 דקות בדרך לרבע הגמר בנסיכות.

מערכה ראשונה: 3:6 ליאנינה ויקמאייר
הבלגית הגישה ראשונה ואחרי שפיגרה 15:0 ו-30:15 הצליחה לשמור בסופו של דבר על ההגשות שלה בזכות אחוזים מושלמים בנקודות מהנקודה הראשונה עם 4 מ-4. גם פאר מנגד דאגה לשמור על ההגשות שלה עם נתון זהה של 4 מ-4 מהנקודה הראשונה וגם הצליחה לרשום אייס ראשון במשחק, 1:1. ויקמאייר שמרה על ההגשות שלה בדרך ל-1:2 ואז הצליחה להשיג שבירה ראשונה ומוקדמת מאוד במשחק ועלתה ל-1:3 בזכות משחקון הגשה רע מאוד של שחר.

 

יאנינה ויקמאייר. שמרה על ההגשות במשחקון הראשון (GettyImages)

יאנינה ויקמאייר. שמרה על ההגשות במשחקון הראשון (GettyImages)
 

 

הטניסאית הישראלית לא ויתרה והצליחה להגיב עם שבירה משלה בדרך ל-2:3. מגמת השבירות נמשכה גם במשחקון הבא. המדורגת 11 בעולם לא התמודדה עם ההחזרות של הבלגית שמצידה הציגה תשובה לכל חבטה של פאר בדרך ל-2:4. ויקמאייר שמרה על ההגשות שלה עם משחקון חלק ועלתה ל-2:5. הישראלית שמרה על ההגשות ל-3:5 אך לא התמודדה שוב עם עוד משחקון חלק של הבלגית שניצחה 3:6 במערכה הראשונה.

מערכה שניה: 4:6 לשחר פאר
אחרי מערכה ראשונה רעה, פאר פתחה טוב ושמרה על ההגשות והגיבה מיד לאחר מכן עם שבירה, השניה שלה במשחק, בדרך ל-0:2. הישראלית לא שמרה על יציבות ונשברה מיד בחזרה ל-1:2. נמאס לכם משבירות? אז בחרתם במשחק הלא נכון. פאר הגיבה מיד עם שבירה משלה ל-1:3 בזכות אחוזים גבוהים מאוד בחבטות ההחזרה (5 מ-8 בחבטה הראשונה ו-3 מ-3 בשניה).

 

שחר פאר. מערכה שניה טובה של הישראלית (GettyImages)

שחר פאר. מערכה שניה טובה של הישראלית (GettyImages)
 

 

כמובן, ויקמאייר הצליחה לשבור בחזרה ל-2:3 ופאר, איך לא, עשתה את אותו הדבר כדי לעלות ל-2:4. הבלגית הצליחה בזכות שני משחקים מושלמים לחזור ל-4:4 ופאר, בפעם השניה בלבד במערכה הזו, הצליחה לשמור על ההגשות שלה בדרך ל-4:5. בפעם הרביעית במערכה פאר שוב השיגה שבירה, הפעם היא הובילה כבר 0:40 והיו לה שלוש נקודות מערכה, הבלגית חזרה ל-40:40, אך פאר לא ויתרה על הצ'אנס ובנקודת השבירה הבאה שלה ניצחה בדרך ל-4:6 ומערכה שלישית ומכריעה.

מערכה שלישית
פאר פתחה עם שמירה על ההגשות שלה בדרך ל-0:1 ומיד לאחר מכן לא איפשרה לבלגית לענות ומהר מאוד עלתה ל-0:40 בדרך לשבירה נוספת במשחק ו-0:2 במערכה השלישית. פאר שמרה על ההגשות ל-0:3, ויקמאייר הצליחה להתאושש וצימקה ל-1:3 אך הישראלית לא התרגשה, עלתה ל-1:4 והיא רחוקה כעת שני משחקונים מעליה לרבע הגמר. את המשחקונים האלו היא השיגה ללא בעיה וניצחה 1:6 בדרך לרבע הגמר.

 

שחר פאר. לא נותנת ליאנינה ויקמאייר להתקרב (GettyImages)

שחר פאר. לא נותנת ליאנינה ויקמאייר להתקרב (GettyImages)
 

 

במשחקים אחרים בטורניר הפתיעה אלייסה קליבנובה מרוסיה (22) את השלישית בעולם, ורה זבונרבה עם 3:6 ו-2:6. גם המדורגת 4 בעולם, פרנצ'סקה סקיאבונה מחוץ לטורניר אחרי הפסד צמוד לסבטלנה קוזנצובה מרוסיה, 6:1, 0:6 ו-5:7.  יש לציין כי קוזנצובה ניצחה רק בנקודת המשחק השביעית שלה.
קוזנצובה הפסידה כזכור לסקיאבונה במשחק הגראנד סלאם הארוך בהיסטוריה באליפות אוסטרליה לפני כחודש.

סמנתה סטוסר מאוסטרליה (5) ניצחה את פטי שנידר הוותיקה 2:6 ו-3:6 והיריבה של פאר, במרוץ לטופ 10, אגה רדוונסקה מפולין ניצחה ללא קושי את מריון ברטולי מצרפת 3:6 ו-2:6.

הפסד לאנדיוני בממפיס

שבועיים לפני מפגש הדייויס מול פולין הפסידו הלילה אנדי רם ויוני ארליך בסיבוב הראשון של טורניר ממפיס בארה'ב, 6:4 ו-6:4 ע'י מרק נואלס מהבהמה ומישל מרטינק הסלובקי, שדורגו 3 בטורניר. 
 
הצמד הישראלי שבר פעמיים במערכה הראשונה, אך נשבר שלוש פעמים, גם במערכה השניה הצליחו נואלס ומרטינק לשבור פעמיים, לעומת שבירה אחת של הישראלים ועלו לרבע הגמר. בכך כאמור, הצטרפו אנדיוני לדודי סלע שהודח אך הוא בסיבוב הראשון ליחידים. רם, ארליך ו-סלע ישחקו בשבוע הבא בטורניר דלריי ביץ'.
 

כתבות נוספות