חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פאר נוצחה ע"י רדוואנסקה, 1:1 בין ישראל ופולין

                                                                                  מאת: שי אלון

שחר פאר הפסידה הערב (חמישי) 6:3 ו-6:3 לאגה רדוואנסקה הפולנייה בקרב בין שתי הענקיות של נבחרות ישראל ופולין ובכך נקבע 1:1 במפגש בין הנבחרות בטורניר גביע הפדרציה אשר מתקיים באילת.

אחרי שיוליה גלושקו גברה על מגדה לינט והעלתה את ישראל ל-0:1, הרבה היה תלוי בפאר שפגשה את המדורגת 10 בעולם, בסה"כ מקום אחד לפני הישראלית בדירוג העולמי. החששות לאחר שנודע כי רדוואנסקה תגיע לאילת התאמתו ופאר פשוט לא יכלה לפולנייה.

במערכה הראשונה זה היה חלק יותר מבחינת המדורגת 10 בעולם, כשזו השיגה שלוש שבירות די בקלות ולא התקשתה לעלות ליתרון במערכות.

המערכה השניה היתה הרבה יותר 'מוזרה', כששתי הטניסאיות מתקשות לשמור על ההגשות שלהן וכל אחת שוברת את היריבה שלה, אך בסופו של דבר, המשחקונים עליהם הצליחה לשמור הפולנייה עשו את ההבדל בדרך לניצחון.

בהמשך שחר פאר ויוליה גלושקו יאחדו כוחות במשחק הזוגות, אשר יכריע את המפגש הנערך במתכונת של הטוב משלוש.

 

 


"שחר

שחר פאר. לא הצליחה להתמודד עם רדוואנסקה (משה חרמון)
 

 

היריבות הפולניות טרם נקבעו, אך על גלושקו ופאר תהיה מוטלת כעת משימה לא פשוטה, בטח על פאר, שרק סיימה משחק מתיש למדי מול רדוואנסקה.

מערכה ראשונה
המשחק נפתח נהדר ורדוואנסקה כבר היתה קרובה לשבירה ראשונה כשעלתה ל-30:40, אך פאר הצליחה להציל בעזרת סלייס נהדר. הפולניה שוב היתה בעמדת שבירה, אך שחר הצילה שוב את המשחקון עם הנחתה יפה. רדוואנסקה הצליחה שוב פעם להקשות על פאר ובסופו של דבר גם השיגה שבירה, 0:1. המשחקון השני היה חלק וקל לפולנייה שהפעילה לחץ על פאר ולא התקשתה לעלות ל-0:2.

 

 


"שחר

שחר פאר. פתיחה לא טובה למשחק (משה חרמון)
 

 

הפולנייה עלתה ל-0:15 בפתיחתו של המשחקון השלישי, אך פאר התעשתה ותפסה את עצמה בידיים בדרך לארבע נקודות רצופות ו-1:2 במשחקונים לזכות היריבה. במשחקון הרביעי האגרסיביות של שחר התחילה להשתלם לה והיא עלתה ל-15:40 והשיגה בכך שתי נקודות שבירה, את הפולנייה הצילה את שתיהן. שתי הטניסאיות הציגו ראלי בלתי נגמר שארך כמעט 10 דקות, בסיומו הצליחה פאר להשיג את השבירה, 2:2.

פאר כבר הוליכה 30:40 במשחקון החמישי, אך לא הצליחה לשמור על ההגשות שלה והפולנייה עלתה ל-2:3 עם שבירה שניה במערכה הראשונה. הפעם רדוואנסקה לא נשברה שוב ועלתה בקלילות ל-2:4. במשחקון השביעי פאר שמרה על ההגשות וצימקה ל-3:4, אך הפולנייה הצליחה לשמור גם כן בדרך ל-3:5. המשחקון התשיעי נפתח עם נקודה של רדוואנסקה, פאר המשיכה עם שגיאה כפולה (השניה שלה במשחק) ומשם הפולנייה טיילה לשבירה השלישית במערכה ו-3:6 בסיומה.

 

 


"שחר

שחר פאר. לא נראית טוב באילת (משה חרמון)
 

 

מערכה שניה
שחר עלתה מהר מאוד ל-0:40, אבל הצליחה לאבד שלוש אפשרויות שבירה. פאר השיגה את נקודת השבירה הרביעית  שלה במשחקון הראשון של המערכה השניה והפעם לא איבדה אותה, 0:1. במקום לעלות ל-0:2, פאר נשברה בפעם הרביעית במשחק, 1:1. הישראלית היתה קרובה לשבירה נוספת כשהובילה 30:40 אך הפולנייה לא נתנה לה אפשרות לעשות זאת, 1:2. פאר פשוט לא הצליחה להתמודד עם חבטות ההחזרה של רדוואנסקה ששברה בפעם החמישית במשחק בדרך ל-1:3 והיא מטיילת בדרך הבטוחה לניצחון.

פאר הצליחה אומנם להשיג שבירה ל-2:3, אך רדוואנסקה הראתה שזאת היתה תקלה חד פעמית, שברה שוב ועלתה ל-2:4. שתי הטניסאיות מתקשות לשמור על ההגשות שלהן, מה שעזר לפאר לשבור פעם נוספת במערכה הזו אך היא עדיין בפיגור 3:4. חוסר היכולת לשמור על ההגשות המשיך לתקוף את פאר שהפסידה שוב בדרך ל-3:4 לרדוואנסקה, שקיבלה את הזכות להגיש לניצחון במשחק.

 

 


"שחר

שחר פאר. משחקוני הגשה רעים מאוד של המדורגת 11 בעולם (משה חרמון)
 

 

גלושקו ניצחה את לינט
היום השני של משחקי הפדרציה נפתח ברגל ימין אחרי שיוליה גלושקו גברה על מגדה לינט 0:2 (5:7, 3:6) וההעלתה את ישראל ל-0:1 על פולין במסגרת מפגשי הבית האזורי.

 


"גלושקו

גלושקו חוגגת. ניצחון יפה על מגדה לינט (משה חרמון)
 

הישראליות ניצחו אמש 0:3 את לוקסמבורג וגלושקו המשיכה את היכולת הטובה כאשר כרגע הבנות של ליאור מור ללא הפסד. גלושקו שיחקה טניס התקפי ושברה פעמיים במערכה הראשונה כדי לנצח בסופו של דבר 5:7. במערכה השניה גלושקו נראתה טוב יותר מהיריבה שלה וסיימה את זה עם שבירה אחת בלבד ו-3:6 מרשים מבחינתה ומבחינת העתיד שלנו בטניס.

מערכה ראשונה: 5:7 לגלושקו
גלושקו הגישה ראשונה, תקפה טוב, אבל  לינט הצליחה להאבק. בכל מקרה, 0:1 לגלושקו. גלושקו קיבלה הזדמנות לשבירה כבר במשחקון השני וניצלה אותה – 0:2 לישראלית, גם את משחקון ההגשה השני שלה ניצלה גלושקו, 0:3 ופתיחה חלומית.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן
 


"יוליה

יוליה גלושקו (משה חרמון)